ΗΧΕΙΑ ΓΙΑ DENON AVRX4000

Μηνύματα
150
Reaction score
66
μολις πριν λιγες μερες αγορασα τον denon avrx4000 κ το denon dbt 3313 ud θα ηθελα μερικες γνωμες απο κατοχους κ μη για 5αδα ηχειων που θα ταιριαζαν με αυτα τα μηχανηματα sub υπαρχει (velodyne cht 8q ) μπροστα εχω proac studio mkii, κεντρικο jamo 200 κ πισω mission m70i τα proac οδηγουνται απο atoll in200 με htbypass γενικα ειμαι ok με ολα αυτα αλλα δεν ξερω αν χανω κ πολλα σε ομοιογενεια κ ρωταω να μεινω στα αυγα μου μιας κ αλλα χρηματα δεν υπαρχουν η να φυγουν ολα τα ηχεια εκτος sub κ να παω σε 5αδα ιδιας σειρα ηχειων με τις οποιες υποχωρησεις σε ποιοτητα ( σε σχεση με τα proac ) το ολο συστημα ειναι σε ενιαιο χωρο 30τμ με αποσταση ακροασης 2,70μετρα για πειτε καμια γνωμη
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Δεν παίρνεις το κεντρικό των ηχείων σου όταν μπορείς; Και άσε τα surrounds που έχεις, το επόμενο που χρειάζεσαι είναι sub.
 

Μηνύματα
150
Reaction score
66
αυτο ηταν το πρωτο που σκεφτηκα κ εγω αλλα 880Ε ειναι παρα πολλα απο την αλλη παλι φανταζομαι οτι με proac κεντρικο η διαφορα θα ειναι μαλλον πολυ μεγαλη σε σχεση με αυτο που ακουω τωρα... δεν ξερω... αυτο με το sub γιατι το λες? με βλεπω να μπλεκω μετα την απαντηση σου !
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Ψάξε για μεταχειρισμένο κεντρικό.

Για το sub, οκτώ ίντσες είναι λίγες για το χώρο (και γενικά για sub).
Αν όμως σε ικανοποιεί, είσαι πιό τυχερός απο 'μάς!
 

Μηνύματα
150
Reaction score
66
Σε σχεση με ενα harman kardon sub που ειχα ειδα μεγαλη βελτιωση
τωρα παλι δεν ξερω εσυ τι θα προτεινες για sub (μεταχ/νο ) κ με τι woofer?
Απο οτι καταλαβα με surrounds δεν χρειαζεται να ασχοληθω προς το παρον
Κεντρικο proac δεν βρισκω εδω κ πολυ καιρο σε μεταχειρισμενο, θα ηταν καλη ιδεα αραγε
να παρω καποιο καλυτερο αλλου κατακευαστη ?
Το σεναριο 5αδας χαμηλοτερης κατηγοριας μαλλον το ξεχναμε?
 


Μηνύματα
150
Reaction score
66
OK να σου πω κ εγω μεσα μου σε αυτο εχω καταληξει κ τελικα καλα εκανα κ ρωτησα
Για το sub καμια ιδεα ?
 


Μηνύματα
150
Reaction score
66
Καποιο συγκεκριμενο εχεις υποψη σου? απο εξω μαλλον απο ebay η εχουμε καμια αλλη ακρη?
 


Μηνύματα
150
Reaction score
66
Για το κεντρικο εκλεισε ανθρωπε, μαζευω λεφτα (χε χε λεμε τωρα ) για proac !
Απλα ειπα, λεω ,ειπα μηπως αν το velodyne με 150E που το πηρα εδινε την θεση του σε κανα 12''αρι μεταχ/νο
που μπορει να βρεθει μαλλον ευκολα κ αποκτησω κ εγω μια ιδεα για την ατυχια που σας ταλαιπωρει ορε ανθρωποι:headbang:
καλημερα σε ολους!!!
 

Μηνύματα
150
Reaction score
66
ειδα μολις τωρα στο ebay proac σειρας responce center speaker μεταχειρισμενο ,
μια ερωτηση πρεπει να παω αυστηρα στην ιδια σειρα που εχω (STUDIO ) η θα κανω σωστη δουλεια κ με αυτο?
ρωταω γιατι 400Ε συν μεταφορικα δεν ειναι κ λιγα ωστοσο αν συμφωνουν οι πιο εμπειροι απο εμενα που θα το διαβασουν ας πουν μια γνωμη
τελος σχετικα με το sub svs που προταθηκε παραπανω μαλλον το svs sb12-nsd θα ειναι μια καλη κ σχετικα προσιτη λυση αναβαθμισης στα 500Ε σωστα?
 

Μηνύματα
150
Reaction score
66
Καλησπέρα εγιναν καποιες αλλαγες τον τελευταιο καιρο κ συγκεκριμενα το jamo εφυγε κ την θεση του πηρε proac κεντρικο το οποιο εδεσε τελεια με τα κυριως κ πραγματικα η διαφορα είναι τεραστια!
Zizik ειχες απολυτο δικιο για το κεντρικο σ ευχαριστω πολύ! μπροστα τωρα ακουγονται όλα σαν να είναι ένα σωμα, τοσο καλα που τωρα τα Mission πισω περιπου ενοχλουν αλλα οκ σιγα σιγα....
την θεση του atoll in 200 πηρε ενας τελικος advance acoustic ( αυτος με τις βελονες τον ξερετε..) κ δεν ξερω αλλα ο ηχος απεκτησε πολύ ωραια σωματα κ γεμισμα σε σχεση με τον in200!
Κ τελος το cht 8 εδωσε την θεση του σε ένα cht15r (θηριο στο ματι αλλα θα το συνηθισω ) με τρελη διαφορα σε αποδοση !!
ξερω μαλλον δεν είναι svs αλλα κ το velodyne είναι ακρως εντυπωσιακο.
Καλη συνεχεια κ ευχαριστω κ παλι για τις συμβουλες σας.

Αληθεια αν βαλω πισω κανενα μικρο βασης με λιγοτερο επιθετικα πριμα θα φτιαξει καπως σε ομοιογενεια η¨ κανενας μικρος τελικος μεταχειρισμενος θα τα ηρεμησει? αντε για πειτε καμια γνωμη....
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.173
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top