Ποιος είναι ο πρώτος δίσκος που αποκτήσατε;



Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
και εγώ από το Λα-σι-ντό στη Νέα Σμύρνη....
Τι δουλειά έχεις από τα μέρη μου............................................................? :)

Πάντως να ξέρεις ότι το παλιότερο μαγαζί είναι το Record House στην Ν.Σ.;)
 





Μηνύματα
2.001
Reaction score
4.059
ηταν 1991 και γω στα 15 χωρις να εχω ηχοσυστημα και πικαπ πηρα αυτο το δισκο απο το παλιο rock city στην ακαδημιας αν θυμαμαι καλα...φυσικα τον εχω ακομα!

Έτσι είναι.Πρώτα αγοράζαμε δίσκους και μετά όλα τα υπόλοιπα.Εκεινο το καλοκαίρι του 84,δούλεψα μετά το σχολείο και τον Αύγουστο πήρα ένα πικ-απ Nikko np 500II,20.000 δρχ.και άκουγα τους δίσκους σκυμμένος απο πάνω,ώστε να ακούω το ''ξύσημο'' της βελόνας:o τα μεσημέρια στο χωριό,όπου είχε πολύ υσηχία!Τους δύο επόμενους δίσκους ( #2 & #3) που θυμάμαι,μου τους είχε αγοράσει ένας φίλος απο το Rock City στην Πάτρα (αν θυμάμαι καλά),όπου είχε παει να δεί την αδερφή του που σπούδαζε εκεί.

Accept_Breaker_1585.jpg



Accept - Restless And Wild(Capa).jpg
 

Μηνύματα
2.001
Reaction score
4.059
Το θυμάμαι σαν σήμερα.... είπα τα κάλαντα και ένα τμήμα πήγε στο 45άρι.....

Μετά τα κάλαντα,αγοράζαμε την μεγαλύτερη σοκολάτα που βρίσκαμε μπροστά μας και το ετήσιο Ποπ 'κ' Ροκ,που ήταν κάτι σαν ''Ευαγγέλιο''.Μετά τέρμα το κουλούρι στο σχολείο,μέχρι να μαζέψουμε το ποσό για την επόμενη κασσέτα.
 



lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Μιχαλη (και λοιπα γκαρντασια) απο τα δισκαδικα που λετε ηταν κανενα του Μαυρομουστακη; ο αδελφος του ειχε ενα εδω.
 



Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.719



Μηνύματα
564
Reaction score
592
Τι μου θύμησες! 1975 σε φορητό ηλεκτρόφωνο, 45άρι Sharif Dean - Do You Love Me.
portable.JPG

Και επειδή το δισκάκι υπάρχει ακόμα, με αφορμή την ανάμνηση, το έβαλα σήμερα στο πικάπ.
P1000758.JPG
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.558
Μηνύματα
2.864.346
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top