ALBUMS που πρέπει οπωσδήποτε να έχουμε στη δισκοθήκη μας



Μηνύματα
631
Reaction score
534
SADE - DIAMOND LIFE 1984
Δεκαετια 80. Σε μια εποχη που οι μουσικες βιομηχανιες, ειχαν επιβαλει κατι "MADONEΣ" και καθε ειδους φρουτου, η δισκογραφηκη εμφανιση της SADE με αυτο το album, ηταν πραγματικη οαση για τα αυτακια.
Μου έδωσες αφορμή να ακούσω το δίσκο 3 φορές σήμερα το απόγευμα...
 





wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.940
Reaction score
20.442
The Chocolate Watchband-The Inner Mystique

View attachment 39252
Περίμενα να δω εάν κάποιος θα "τιμούσε" αυτό το διαμάντι!:thumbsup: Όχι ότι το "No way out", υστερεί κάπου, απλά ίσως είναι λίγο πιο πρωτόλειο.

Να προσθέσω κι εγώ με τη σειρά μου τους West Coast Pop Art Experimental Band. Μόνο και μόνο επειδή "πρέπει" να διαλέξω, θα προτείνω το "Vol. 2: Breaking Through"
 
Last edited:



Μηνύματα
3.691
Reaction score
6.580
FLEETWOOD MAC - THEN PLAY ON 1969

Ο τελευταιος δισκος των Fleetwood Mac με την συμμετοχη του σπουδαιου Peter Green, πριν αυτος τους εγκαταλειψει.
Κατα την προσωπικη ταπεινη μου αποψη, ηταν και ο καλυτερος δισκος της πολυχρονης καριερας του συγκροτηματος.





 

Μηνύματα
3.691
Reaction score
6.580
PETER GREEN - IN THE SKIES 1979

Aφου εγκατελειψε τους Fleetwood Mac, και μοιρασε στους φτωχους οτι ειχε και δεν ειχε ο Peter Green
εξαφανιστηκε γενικα απο τα εγκοσμια.
Θα επανελθει και παλι στην δισκογραφια, και στη "ζωη" περιπου 10 χρονια μετα, με αυτο το εκπληκτικο album.




 

Christiana

Muzik
Μηνύματα
5.106
Reaction score
10.286


FLEETWOOD MAC - THEN PLAY ON 1969

Ο τελευταιος δισκος των Fleetwood Mac με την συμμετοχη του σπουδαιου Peter Green, πριν αυτος τους εγκαταλειψει.
Κατα την προσωπικη ταπεινη μου αποψη, ηταν και ο καλυτερος δισκος της πολυχρονης καριερας του συγκροτηματος.


Και έχει και την υπερκοματάρα Closing My Eyes...από τα πιο όμορφα ερωτικά τραγούδια.
 

Μηνύματα
3.152
Reaction score
4.188
PETER GREEN - IN THE SKIES 1979

Aφου εγκατελειψε τους Fleetwood Mac, και μοιρασε στους φτωχους οτι ειχε και δεν ειχε ο Peter Green
εξαφανιστηκε γενικα απο τα εγκοσμια.
Θα επανελθει και παλι στην δισκογραφια, και στη "ζωη" περιπου 10 χρονια μετα, με αυτο το εκπληκτικο album.




Τον διένειμε η Music Box ένα φεγγάρι και είχε άσχημη εγγραφή. Σχεδόν αποτρεπτική να τον ακούσει κανείς σωστά.
Με Slabo Day ε; ;)
 

Μηνύματα
3.691
Reaction score
6.580
BLOOD SWEAT & TEARS - THE FIRST ALBUM 1968

Απο το επομενο τους album το 1969 και μετα, οι Blood sweat & tears, γνωρισαν και τεραστια εμπορικη επιτυχια.
Ποτε ομως δεν καταφεραν, να ξαναβγαλουν ενα δισκο διαμαντι σαν αυτον.
Παρθενικο τους album αυτο του 68, και με την πρωτη και καλυτερη συνθεση τους.





 







Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.578
Μηνύματα
2.864.817
Members
37.931
Νεότερο μέλος
kowalski
Top