iOS 8

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Το ξενυχτήσαμε Λεωνίδα; :p

Πριν συνεχίσω με την ενημέρωση για την εγκατάσταση του ios8 στο κινητό μου, να σε ρωτήσω Λεώ: μήπως θέλεις να μεταφέρεις τα post με το πρόβλημα στη δική μου εγκατάσταση σε νέο θέμα, ώστε να μην φορτώνουμε το εδώ thread? Εγώ θα τα άφηνα, αλλά εσύ κρίνεις και πράττεις ανάλογα. :wink:

Ενημέρωση:Η συνεργασία Apple και Microsoft δεν ήταν ιδανική.8-)
  • Κατ' αρχάς με το ios8 άλλαξε τελείως η δομή των φακέλων με τις φωτογραφίες, δημιουργώντας ένα νέο φάκελο που ονόμασε "πρόσφατες", και κρατώντας όλες τις υπόλοιπες στο λεγόμενο "φωτογραφίες". Το OneDrive βρήκε και μετέφερε όλες τις "πρόσφατες" φωτογραφίες, με τις υπόλοιπες όμως (που ήταν η τεράστια πλειοψηφία) στάθηκε αδύνατο. Δεν τις βλέπει καν μέσα απ' την εφαρμογή του για το iphone.
  • Το ίδιο συμβαίνει και με τη μουσική. Δεν υπάρχει πουθενά η επιλογή "μουσική" στο OneDrive.
Ευχαριστούμε λοιπόν τη Microsoft για την ευγενική προσφορά, αλλά πολύ κακό για το τίποτα. Τώρα βέβαια θα βγει ο Κοντολέτας και θα πει ότι φταίει η Apple που έχει δημιουργήσει τέτοια δομή, που να μην επιτρέπει τη μεταφορά των αρχείων σε ξένα...clouds.:D
Μπορεί και να 'χει δίκιο, αλλά ας μην πάει η Microsoft να μαζέψει δυσαρεστημένους, με εφαρμογές που δεν είναι πλήρως συμβατές, γιατί είναι δώρο-άδωρο.

Άντε, να τα χώσω και στην Apple που κλείνει τα πάντα στο "καβούκι" της. Τι θα πείραζε να μπορούμε να περνάμε τα αρχεία μας (μουσική, φωτογραγίες, βίντεο) σε μια microSD, ώστε να μην μας σπάνε τα @@@@ με μεταφορές μέσω itunes στο pc?

Αναγκαστικά κάνω υπομονή μέχρι αύριο, γιατί η μεταφορά των αρχείων θα γίνει το βράδυ. Βλέπετε το iphone έχει γίνει αναπόσπαστο μέρος του χεριού της κόρης μου...
:mad::headbang:
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Γιάννη τις φωτογραφίες μπορείς πολύ εύκολα να τις κάνεις backup σε pc μέσω του explorer...
 


gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Σε σας τους παλιούς δεν τα δίνει?:D
Στο μισό σας άφησε?:tongue:
Και γιατί μόνο στους iOS users?:imtheking:
Οι του android τι έγιναν?:rolleyes:
Κάτσε μη δούμε και κάνα overdose σύντομα!:gotcha:

Oh my good gad!:o
εύστοχο ερώτημα...αλλά και εύκολη απάντηση...
το android όπως σου είπα και στο άλλο νήμα, είναι 2+ χρόνια μπροστά...όταν ο πρώτος λοιπόν σου έχει ρίξει ήδη γύρο, εε, ασχολείσαι με δευτεροτρίτους...
εντύπωση προκαλεί το γεγονός που δεν τα έδωσαν και σε μελλοντικούς κατόχους tizen λειτουργικου..:D
βρε σεις δεν διαβάσατε καθόλου την ανακοίνωση της Microsoft... :(

το δώρο των 15GB είναι για χρήστες Windows, iOS και Android, απλά δίνει έμφαση στο iOS 8 γιατί χρειάζεται περίπου 8GB για το ΟΤΑ upgrade
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.402
Reaction score
94.000
Σώζω τις 15.900 φωτό. Μόλις τελειώσει (αύριο όπως πάει...) θα κάνω και τα τραγούδια.

Λάθος.

Τα τραγούδια τα δίνουμε σε 1-2 φίλους.

Το καλύτερο μπακάπ! ;)
 

Μηνύματα
1.815
Reaction score
339
βρε σεις δεν διαβάσατε καθόλου την ανακοίνωση της Microsoft... :(

το δώρο των 15GB είναι για χρήστες Windows, iOS και Android, απλά δίνει έμφαση στο iOS 8 γιατί χρειάζεται περίπου 8GB για το ΟΤΑ upgrade
σορρυ Γιώργο, όντως δεν την διάβασα...απάντησα στον φίλο Λάζαρο αυτόματα, μιας και η απάντηση ήταν εύκολη και ταιριάζει πάντα σε τέτοια ερωτήματα...:p
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Λάθος.

Τα τραγούδια τα δίνουμε σε 1-2 φίλους.

Το καλύτερο μπακάπ! ;)
Δεν νομίζω ότι θα σου αρέσει το είδος της μουσικής που θέλεις να κάνεις μπακάπ. :wink:
 








Μηνύματα
2.153
Reaction score
677
Εγώ πάντως έκανα τη μαλ@κία και το έβαλα σε ipad 3 και αφού μου έσπασε τα νεύρα με τα κολλήματα το ξαναγύρισα σε ios 7.1.2 και ησύχασα. Τι τα θέλα και γω τα μεγαλεία ??
 

Μηνύματα
2.153
Reaction score
677
Τελικά ξυνόμουν και ξαναεγκατέστησα τα ios 8. Κατέβασα και μερικά updates και ψιλοίσιωσε. Όχι βέβαια πως δεν κολλάει απλά λιγότερο.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.112
Σύντομα η 8.0.1 με αρκετές βελτιώσεις:

- Phone: Addresses bugs with call forwarding and freezing when accessing visual voicemail
- Keyboard: Fixes an issue with keypad not appearing to enter iCloud Keychain verification codes
- Safari: Fixes a problem with videos occasionally not playing
- Sharing: Fixes AirDrop support for Passbook passes
- VPN: Addresses an issue with installing VPN profiles
 

Μηνύματα
1.872
Reaction score
6.369
Backup και restore μέσω iTunes και θα είσαι ok!
Δυστυχώς ούτε έτσι τσουλάει Λάζ Λεωνίδα. Φαντάσου, χτυπάει εισερχόμενη και κάνει 3 secs να ανάψει η οθόνη για να δω ποιος είναι. Στα μηνύματα ή στις ειδοποιήσεις δεν ανάβει καθόλου πλέον, παραιτείται.

Τελικά ξυνόμουν και ξαναεγκατέστησα τα ios 8. Κατέβασα και μερικά updates και ψιλοίσιωσε. Όχι βέβαια πως δεν κολλάει απλά λιγότερο.
Ποιά updates κατέβασες και από που;
 

Μηνύματα
2.153
Reaction score
677
Δυστυχώς ούτε έτσι τσουλάει Λάζ Λεωνίδα. Φαντάσου, χτυπάει εισερχόμενη και κάνει 3 secs να ανάψει η οθόνη για να δω ποιος είναι. Στα μηνύματα ή στις ειδοποιήσεις δεν ανάβει καθόλου πλέον, παραιτείται.


Ποιά updates κατέβασες και από που;
Το λειτουργικό το κατέβασα από εδώ
Τα updates για το 8 ήρθαν μόνα τους από το appstore.
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top