Προβολέας 50-80 ευρώ από eBay

Μηνύματα
5
Reaction score
0
Καλησπέρα , σκέφτομαι την αγορά ενός προβολέα για το δωμάτιο μ, η χρήση του θα είναι καθαρά για ταινίες και θα χρησιμοποιηθεί είτε σε τοίχο (2,5-3 μέτρα απόσταση) είτε στο ταβάνι. Πρέπει να προσέξω κάτι; Οι περισσότεροι λένε 1080p αλλά σε αυτήν την τιμή πολύ αμφιβάλω για το αποτέλεσμα!! Θέλω κάτι λειτουργικό όχι θαύματα ! Ευχαριστώ!!
 


Μηνύματα
2.668
Reaction score
1.386
Ουτε καν να το σκεφτείς. Στην Ελληνική αγορά μεταχειρισμένων μπορείς να βρείς αξιοπρεπέστατους προβολείς (720p & 1080p) σε τιμές τσάμπα. Κάποιο συνοδεύονται και απο εγγύηση. Ενδεικτικά οι τιμές παίζουν απο 150-250 για τους 720 και εως 450-600 για τους 1080p.
 

Μηνύματα
357
Reaction score
290
Oύτε καν.. Ακόμα και στις αγγελίες του φόρουμ θα βρεις επώνυμους Full HD 3D προβολείς στα 500-600 ευρώ το πολύ και με αξιοπρεπέστατη εικόνα.
 

Μηνύματα
5
Reaction score
0
Με κάνατε να αλλάξω γνώμη σχετικά γρήγορα , ευχαριστώ μιας κ αυτό είναι το καλύτερο!! Θα κοιτάξω για μεταχειρισμένο, με ταβάνι τα 200 ευρώ μπορώ να βρω κάτι αξιοπρεπές; Απόσταση θέασης 3.5 μέτρα! Ευχαριστώ!! Θα κοιτάξω κ στις αγγελίες!!
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.410
Reaction score
94.020
Είναι 7 χρονών μοντέλο, πολύ καλύτερος από αυτούς που κάνουν 50€ στο eBay, αλλά κακός για το 2014.

Μη δώσεις πάνω από 200€ όμως γι αυτόν.
 

Μηνύματα
5
Reaction score
0
Εγώ θα κοιτούσα στην αγορά ενός προβολέα την native ανάλυση του (αυτός έχει 1280x720) επίσης τα video modes που υποστηρίζει είναι:

525i, 525p,625i, 625p, 720p, 1125i

Ένα αρκετά αρνητικό του είναι πως είναι ογκόδης! Ένα απο τα μειονεκτήματα του όγκου του είναι πως μάλλν δεν μπορεί να "κρεμαστεί" απο το ταβάνι ανάποδα.

Το hdmi του είναι 1.2.

Τον θέλω για να βλέπω ταινίες απο το λάπτοπ (hdmi) σε τοίχο ~3.40-3.60 μέτρα μακρυά μου.

Αυτά κατάλαβα εγώ ως άσχετος με τους προβολείς απο τα specifications , μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις την δική σου γνώμη μιας και είναι πιο έμπειρη, δηλαδή τι άλλο απο αυτά που έχει η που δεν έχει τον κάνει έναν κακό προβολέα;

Θα τον πάρω απο τον θείο μου που δεν τον χρειάζεται πλέον οπότε δεν θα δώσω λεφτά και αυτό είναι το μεγαλύτερο θετικό του !

Πιστεύεις πως στα 200 ευρώ μπορώ να βρώ κάτι καλύτερο και πιο ποιοτικό , κάποια πρόταση ;

Εκτιμώ την βοήθεια σας !!! Ευχαριστώ !!
 


Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874


Πςςςςςςςςςςςςςς!!!προβολάρα είναι...εχει και ενσωματωμένο dvd player,αν βλέπω σωστά...περιμένουμε αναλυτικό review όταν τον παραλάβεις...can't wait....και τζάμπα κιόλας,σκίζει που λέει και ο Zizik

:lol:
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.410
Reaction score
94.020
Συμφωνώ κι εγώ.

Κράτα τον μέχρι να χαλάσει ή να θέλει αλλαγή η λάμπα του.

Μετά βλέπουμε τι θα πάρεις. :)
 

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Μετά βλέπουμε τι θα πάρεις. :)
Αφού θα συνηθίσει με την εικόνα του Epson,το τι θα πάρει μετά είναι ευκολάκι....προτείνω από τώρα τον νέο Epson-αυτόν με το laser,όχι όμως τον 2Κ....να περιμένει τον4Κ,να είναι βρε παιδί μου εμφανής η αναβάθμιση από τον υπάρχοντα tw-d10
:D
 

Μηνύματα
5
Reaction score
0
Καλώς ο 2Κ και ο 4Κ :p (δεν τους είδα καν) αλλά ρε παιδιά αυτά έχουν πάνω απο 300 ευρώ :p , να μου πεις προβολέα θες τι νόμιζες τζάμπα είναι ;

Απλά εγώ ξεκίνησα απο τα μαλακά είδα τον InFocus IN24 http://www.infocus.com/projectors/IN24 που είναι 800x600 σε απόσταση (~3 μέτρα) και τρελάθηκα , για αυτό άρχισα να ψάχνω κάτι γύρω στα 200 ευρώ μεταχειρισμένο που να είναι τουλάχιστον HD Ready , κατάλαβα πως είναι απίθανο να βρώ κάτι σε αυτά τα λεφτά. Μετά μου προέκυπψε ο TW-D10 και νομίζω πως θα είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ αναβάθμιση.

Υπάρχει κάποια παρόμοια πρόταση σαν τον TW-D10 στα ίδια λεφτά ( ~200 , μεταχειρισμένος) ;

Μόλις τον πάρω στα χέρια μου θα σας πω εντυπώσεις !!!!!

Ευχαριστώ!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.391
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top