SHARP LC60 LE752 σχόλια και εντυπώσεις


Μηνύματα
119
Reaction score
3
Καλημέρα Λεωνίδα! Το σαββατόβραδο ξενύχτησα με τις συνδέσεις και τις δοκιμές και δεν θυμάμαι... Σίγουρα το ενεργοποίησα αλλά αν θυμάμαι καλά, το δοκίμασα και απενεργοποιημένο.
Ποιο είναι το σωστό?
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Αν βλέπεις τα ψηφιακά ή αναλογικά ή ακόμη και δορυφορικά από τους δέκτες της tv καλό είναι να το έχει ενεργοποιημένο,σε άλλη περίπτωση δεν υπάρχει λόγος.
 

Μηνύματα
119
Reaction score
3
Αν βλέπεις τα ψηφιακά ή αναλογικά ή ακόμη και δορυφορικά από τους δέκτες της tv καλό είναι να το έχει ενεργοποιημένο,σε άλλη περίπτωση δεν υπάρχει λόγος.
Κι εγώ που νόμιζα πως έχει σχέση με άλλες συσκευές συνδεδεμένες με HDMI...
Σίγουρα δεν έχει να κάνει με αυτό το HDMI-CEC?
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Αν βάλεις bd player ή media player,άστο γιατί δε βγάζει ούτε καν dts μόνο DD 5.1.Αν έχεις ενισχυτή σύγχρονο,την κάθε εξωτερική πηγή στον ενισχυτή με hdmi και θα είσαι ok!
 

Μηνύματα
119
Reaction score
3
Έχω το Yamaha Aventage RXA820 με 7 HDMI in και 2 HDMI out!
Παρόλα αυτά δεν έχω καταφέρει να βγάλω τον ήχο της τηλεόρασης στον ενισχυτή...
 


Μηνύματα
119
Reaction score
3
Στον μενού ενισχυτή δεν έχει HDMI-CEC, μόνο HDMI. Τέλος πάντων, θα το ξαναψάξω όταν κοιμηθεί η οικογένεια!
Με την ευκαιρία, τώρα που βλέπουν τηλεόραση, παρατήρησα πως ενώ όλες οι ρυθμίσεις μου είναι για Ελληνικά, το EPG είναι στα αγγλικά. Π.χ. τώρα στο MEGA παίζει Happy together!!!
 


Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Έχω το Yamaha Aventage RXA820 με 7 HDMI in και 2 HDMI out!
Παρόλα αυτά δεν έχω καταφέρει να βγάλω τον ήχο της τηλεόρασης στον ενισχυτή...
Πρεπει να συνδεσεις την hdmi με την arc στον ενισχυτη και να ενεργοποιησεις και απο τον ενισχυτη το arc
 


Μηνύματα
3
Reaction score
0
Καλησπέρα πήρα πριν 14 μέρες την Sharp TV 39'' 39LE752EV και ειχα προβλήματα με το 3d και με υπότιτλους σχεδόν στα πάντα.Και μετά απο οτι διάβασα σε εσας την πηγα πισω και πηρα την samsung h6400 ειδα το φως μου.
 
Last edited by a moderator:



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Έσβησα τα στοιχεία της πώλησης μόνο, δε χρειάζεται να σβήσετε τίποτα.
 



Μηνύματα
22
Reaction score
1
Ύστερα από καιρό, λόγω υποχρεώσεων, ξαναρωτώ: Πως γυρνάει το EPG στα Ελληνικά???
Δεν έχω τέτοια τηλεόραση, απλά προσπαθώ να βοηθήσω.
Κατεβάζοντας το Operation manual είδα ότι έχει "Country setting" και "OSD language" ρύθμιση. Έχεις δοκιμάσει να τα αλλάξεις αυτά, αρχίζοντας από το 2ο?
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Θα κάνεις επανάληψη 1ης εγκατάστασης και θα επιλέξεις γλώσσα μενού Ελληνικά και χώρα Ελλαδα.
 

Μηνύματα
119
Reaction score
3
Ευχαριστώ για τς απαντήσεις! Ξεκίνησα επανάληψη πρώτης εγκατάστασης, σάρωσε τα κανάλια, αλλά εδώ και 15 λεπτά έχει κολλήσει στο "παρακαλώ περιμένετε, γίνεται ταξινόμηση"
Δε νομίζω πως είναι φυσιολογικό αυτό...
 


Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top