Επιλογη συναγερμου μοτο.

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Μολις ανακαλυψα οτι ο παγκοσμια πασυγνωστος συναγερμος ΟΚΑΖΑΚΙ :roflmao: στο SH μου μας αφησε χρονους μετα απο 5 χρονια χρησης.

Τι να βαλω τωρα? Για να ακουσω....
 

Μηνύματα
256
Reaction score
98
Προς το παρον ειμαι ευχαριστημενος απο Scorpio i800,τοποθετημενο σε XMAX 400 με περιμετρικο ανιχνευτη(χαμηλα η ευαισθησια του) και μπλοκο κινητηρα.Αν θελεις κατι καλο που να μην χρειαζεται να πατας κουμπακια (RF iD) νομιζω ειναι μονοδρομος.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
προσωπικα θεωρω μονοδρομο , κλειδωμα με σοβαρη κλειδαρια -ες(ιδανικα)
και σε κατι σταθερο ,
ο συναγερμος για καποιον που ξερει δεν ειναι εμποδιο...........
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
προσωπικα θεωρω μονοδρομο , κλειδωμα με σοβαρη κλειδαρια -ες(ιδανικα)
και σε κατι σταθερο ,
ο συναγερμος για καποιον που ξερει δεν ειναι εμποδιο...........
Αργυρη αυτο κανω,αλλα οταν ειναι το μηχανακι σπιτι. Οταν ειμαι εκτος,δουλεια πχ,βαζω κλειδαρια στο δισκοφρενο,αλλα θελω και ενα συναγερμο. Πριν ενα μηνα στην δουλεια πηγαν να μου φανε τους καθρεπτες,και αν δεν ειχα τον συναγερμο θα τους εψαχνα. Αμα ειναι να στο φανε το μηχανακι θα στο φανε και στο σαλονι να το βαζεις.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
περι συνεγερμου
1 αν εισαι κοντα , οταν βαραει ...και τους βλεπεις ..(λεμε τωρα)
τι κανεις ?
τσαμπουκαλευεσαι ?
μπας και χασεις και την ζωη σου προσπαθοντας να σωσεις το μηχανακι σου
(εκτος βεβαια αν εχεις κατι να σε προστατεψει απεναντι σε ισως οπλισμενους - εστω με μαχαιρι)
2 εισαι μακρια ...τι κανεις ? αν μπορεις και θες να πας κοντα σκαλωνεις στο #1 .....
αν νομιζεις οτι θα τρομαξει καποιον ψημενο...αλιμονο στο 2τροχο
3 αν πεσεις σε φορτωτικη (περνανε με φορτηγακι) να ξερεις οτι ο συναγερμος περα το οτι βγαινει ευκολα οφ
( απο κλεφτρονια) οταν ξαπλωσει στο φορτηγακι θα τον σωπασουν στο τσακ
4 περι κλειδαριων .....οταν ειχα 3 στο πρωτο μου μηχανακι , επρεπε να ασχοληθουν μερικα λεπτα μαζι του.....
ευκολα πηγαιναν στο επομενο ξεκλειδωτο........παντα το κλειδωνα καπου σταθερα ------ολα κλεβονται απλα οι κλεφτες προτιμανε τα ευκολα......
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Αργυρη αυτο κανω,αλλα οταν ειναι το μηχανακι σπιτι. Οταν ειμαι εκτος,δουλεια πχ,βαζω κλειδαρια στο δισκοφρενο,αλλα θελω και ενα συναγερμο. Πριν ενα μηνα στην δουλεια πηγαν να μου φανε τους καθρεπτες,και αν δεν ειχα τον συναγερμο θα τους εψαχνα. Αμα ειναι να στο φανε το μηχανακι θα στο φανε και στο σαλονι να το βαζεις.

γνωστου τους ειχαν φαει - μαζι με χερακια......
απο (μπεβερ) με συναγερμο.......κεντρο αθηνας -τιγκα κοσμο τοτε
δεν μασανε απο συναγερμους οι συστημενοι
αμα βγουν για πλιατσικο περιφεριακων ο συναγερμος δεν τους <κοβει> τα χερια.......
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Το μηχανάκι πάντα τόσο μακριά όσο να πατάνε τα πόδια σου στη σέλα... :p
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.493
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top