Τα σημαντικοτερα ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ...ever.











Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Επειδή είμαι στην δουλειά....και δεν έχω πρόσβαση στα ΓΟΥ ΤΟΥΜΠ.....(αναθεματισμενο server...)
θα βάλω 2-3 τραγουδάκια χωρίς σύνδεσμο....και αν κάποιος θέλει και μπορεί τον προσθέτει...!

(αν κάποιο εχει ξαναμπει....ζητώ συγνώμη αλλά δεν μπορώ να δω τις προηγούμενες αναρτήσεις σωστα...)

1. GUNS N' ROSES: Paradice City & Sweet child of mine.
2.Metallica: Fade to black & Master of Puppets
 




Μηνύματα
3.152
Reaction score
4.188
Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει με ποιά έννοια είναι σημαντικά κάποια τραγούδια που έχουν μπεί.
Επειδή μας αρέσουν απλά;
Πάντως το The model των KRAFTWERK που έκανα like, το θεωρώ κλασσικά σημαντικό γιατί έφερε την ηλεκτρονική ποπ κοντά στον πολύ κόσμο.
Σηματοδότησε μετά εκατοντάδες γκρούπς που έπαιζαν ηλεκτρονική ποπ. Μέχρι δεκαετία επηρέασε.
 

Μηνύματα
3.691
Reaction score
6.579
Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει με ποιά έννοια είναι σημαντικά κάποια τραγούδια που έχουν μπεί.
Επειδή μας αρέσουν απλά;
Πάντως το The model των KRAFTWERK που έκανα like, το θεωρώ κλασσικά σημαντικό γιατί έφερε την ηλεκτρονική ποπ κοντά στον πολύ κόσμο.
Σηματοδότησε μετά εκατοντάδες γκρούπς που έπαιζαν ηλεκτρονική ποπ. Μέχρι δεκαετία επηρέασε.
Σημαντικα και για τον λογο που ειπες, αλλα και σημαντικα για εμας, χωρις κανενα λογο.
Ετσι απλα επειδη γουσταρουμε πολυ το τραγουδι.
Αλλωστε εμεις δεν ειμασταν και παλι αυτοι που τα "αγοραζαμε"?
Εμεις οι ιδιοι παλι τα καναμε να ειναι σημαντικα η να μην ειναι.
 

Μηνύματα
3.152
Reaction score
4.188
Σημαντικα και για τον λογο που ειπες, αλλα και σημαντικα για εμας, χωρις κανενα λογο.
Ετσι απλα επειδη γουσταρουμε πολυ το τραγουδι.
Αλλωστε εμεις δεν ειμασταν και παλι αυτοι που τα "αγοραζαμε"?
Εμεις οι ιδιοι παλι τα καναμε σημαντικα η οχι.
Ψιλοδιαφωνώ. Αμα γουστάρουμε ένα τραγούδι το βάζουμε στο "τι ακούμε" κλπ
Αντε ανοίγουμε ένα νήμα.

Σημαντικό είναι (και πολύ σωστά) με την έννοια που ξεκίνησες το 1ο σου πόστ εδώ στο νήμα.
BILL HALEY & HIS COMETS - ROCK AROUND THE CLOCK 1955

Γιατι πυροδοτησε την εκρηξη του Rock&Roll τοτε στα μεσα της δεκαετιας του 50.

Αν και δεν τρέχει τπτ ε; Απλά το επισήμανα
 


Μηνύματα
3.152
Reaction score
4.188
Τα πρώτα reggae που έγραψαν λευκοί ροκ καλλιτέχνες το 1972 και έκαναν την reggae ευρέως γνωστή

Paul McCartney - C Moon (1972)


Paul Simon - Mother and Child Reunion (1972)

 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.133
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top