Ποιος είναι ο πρώτος δίσκος που αποκτήσατε;




Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Supertramp - Breakfast in America.
Πρέπει να ήμουν 9 χρονών όταν το αγόρασα από το MINION (ναι είχε και δίσκους για όσους δεν το θυμούνται).


Φτού σου ρε! χαχαχαχαχαχ!


Νικολάκη αγόρι μου , εσύ είσαι πιτσιρίκος, τι ζητάς στον μπαρμπαΜΗ?
 


Μηνύματα
1.070
Reaction score
1.185
Φτού σου ρε! χαχαχαχαχαχ!




Νικολάκη αγόρι μου , εσύ είσαι πιτσιρίκος, τι ζητάς στον μπαρμπαΜΗ?
Νίκο, γιατί το λες αυτό; Δισκάρα το breakfast in America ( χωρίς πλάκα)! Και πολύ καλύτερο από τον δεύτερο δισκο που αγόρασα (ELO-Discovery)!
 









Μηνύματα
92
Reaction score
50
ήταν γυρω στο 1990, ο θείος μου με πήρε από το χέρι και με πήγε στο δισκάδικο να μου κάνει ένα δωρο, τον διαλεξα βαση του ονοματος του συγκροτηματος που είχα ακούσει αλλα παιδάκια στο σχολείο να το αναφερουν (πρωτη γυμνασίου τότε), βαση του εξώφυλλου (αντιδραστικοί το παιζαμε, μολις είχαμε αρχίσει να αγοραζουμε όλοι doc martins κτλ) και ίσως να μην είχα ακούσει και ούτε ένα τραγούδι απο αυτόν..

τον λατρευω ακόμα..

 


Μηνύματα
9
Reaction score
4
Και φυσικά οι κασέττες μου (και έχω μπόλικες) συνεχίζουν και παίζουν . Ας είναι καλά το Nacamichi.
Ερώτηση : Πως λέγονταν τα δισκάδικα το ένα στην Μπενάκη και το δεύτερο γωνία Ιπποκράτους & Πανεπιστημίου ?Απώλεια μνήμης ...
 

Μηνύματα
3.152
Reaction score
4.188
Και φυσικά οι κασέττες μου (και έχω μπόλικες) συνεχίζουν και παίζουν . Ας είναι καλά το Nacamichi.
Ερώτηση : Πως λέγονταν τα δισκάδικα το ένα στην Μπενάκη και το δεύτερο γωνία Ιπποκράτους & Πανεπιστημίου ?Απώλεια μνήμης ...
Ιπποκράτους & Πανεπιστημίου ήταν το Music Corner.
Μπενάκη σε ποιό ύψος λες;
 

Μηνύματα
9
Reaction score
4
Ιπποκράτους & Πανεπιστημίου ήταν το Music Corner.
Μπενάκη σε ποιό ύψος λες;[/QUOT
Ανεβαίνοντας την Ακαδημίας , στρίβεις αριστερά στην Μπενάκη και στα 20-30 μ βρισκόταν το διασκάδικο. Πασίγνωστο .....
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.207
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top