Τι είδαμε, τι θα δούμε

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.712
Reaction score
83.409
The Signal 2014



Τι να την κάνεις την καλή ιδέα, όταν προσπαθείς να την υλοποιήσεις χωρίς budget... Ταινία με εξωγήινους που αναλώνεται με πάρλα και 2-3 λεπτά δράσης.

3/10

Plastic 2014



Καλύτερη από την προηγούμενη, αλλά οι αντιπαθητικές αγγλόφατσες δεν πείθουν καθόλου για τους ρόλους τους.

4/10
 



Μηνύματα
357
Reaction score
290
Γοδζίλλας 2 . Nα το επιχειρήσω? Ξέρω ότι είναι πατάτα το στόρυ αλλά τουλάχιστον αξίζει σαν pop out , βάθος, ήχο, και συνολικά εφέ?
 


stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.305
Reaction score
5.352
λοιποοονν....να λεμε και τα αλλα καλα....

Godzilla...μετρια αλλα πολυ καλα εφε
Maleficent...βαρετη αλλα το 7καναλο ειναι διακριτο παραδοξως
Transformers - Age of.... μπαμ μπουμ αλλα κουραστικη μετα απο καποιο σημειο κ επειτα.
Plastic...για να σκοτωσεις την ωρα σου ευχαριστα
Bullet to the Head...λιγο πιο παλια ταινια ελαφρως βαρετη
The.Love.Punch....πλακα εχει δε θα βαρεθειτε
Bad Words...ακυροοο
Million.Dollar.Arm.....καλη!
Third.Person.....τρωγεται!
 
Last edited:


Μηνύματα
357
Reaction score
290
history_houdini.jpg


Μίνι σειρά 2 επεισοδίων από την εγγύηση του είδους, History.
Εξαιρετικός Brody , απολαυστική η σειρά!

8/10
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.876
Reaction score
41.086


Πολύ καλό 8/10, (αν σας αρέσουν τα επιστημονικής φαντασίας) με αρκετά πρωτότυπο σενάριο.
πάνω που πήγα να γράψω δεν φαίνεται ποια είναι, στο reply μου δείχνει την εικόνα...ΟΚ, λοιπόν!
 


stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.305
Reaction score
5.352
Edge of Tomorrow...βαρετη του θανατα ομως. 1/10

υπαρχει σημειο της ταινιας μετα τα 15-20 λεπτα που δεν εισαι προετοιμασμενος και η ταινια κανει loop (επαναληψη) μεχρι το τελος της.θελω να πω πως καποια στιγμη γυριζεται το ιδιο κομματι της ταινιας ξανα και ξανα με μικρες διαφορες καθε φορα. αφου νομιζα ειχα πατησει κατα λαθος πληκτρο να με πηγαινει 4-5 λεπτα πισω.οποιος εχει χρονο για χασιμο....ας τον χασει,και οχι ευχαριστα. εκαψα το προτζεκτορα μου 2 ωρες τσαμπα. >:(
 

Μηνύματα
1.069
Reaction score
2.183
Edge of Tomorrow
Πολύ καλό 8/10, (αν σας αρέσουν τα επιστημονικής φαντασίας) με αρκετά πρωτότυπο σενάριο.
Edge of Tomorrow...βαρετη του θανατα ομως. 1/10

υπαρχει σημειο της ταινιας μετα τα 15-20 λεπτα που δεν εισαι προετοιμασμενος και η ταινια κανει loop (επαναληψη) μεχρι το τελος της.θελω να πω πως καποια στιγμη γυριζεται το ιδιο κομματι της ταινιας ξανα και ξανα με μικρες διαφορες καθε φορα. αφου νομιζα ειχα πατησει κατα λαθος πληκτρο να με πηγαινει 4-5 λεπτα πισω.οποιος εχει χρονο για χασιμο....ας τον χασει,και οχι ευχαριστα. εκαψα το προτζεκτορα μου 2 ωρες τσαμπα. >:(
Είμαι πολύ περίεργος να δω εσείς με ποιον συμφωνείτε!
Στο IMDb πάντως έχει αξιολόγηση 8.1
 

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Πάντα αυτές οι ταινίες οταν πρώτο βγουν, ή για καποιο Χ διαςτημα, εχουν σχετικα μεγάλη αξιολόγηση (βαςικα πληρώνουν για να διαφημιστούν και εχουν συμφωνίες) μετα αρχίσει η κατρακύλα.

Το metacritic/metascore πάντα εχει μεγαλύτερη βαρύτητα.
 

Μηνύματα
1.069
Reaction score
2.183
Πάντα αυτές οι ταινίες οταν πρώτο βγουν, ή για καποιο Χ διαςτημα, εχουν σχετικα μεγάλη αξιολόγηση (βαςικα πληρώνουν για να διαφημιστούν και εχουν συμφωνίες) μετα αρχίσει η κατρακύλα.

Το metacritic/metascore πάντα εχει μεγαλύτερη βαρύτητα.
Metascore 71/100
Metacritic 8,4

Καθόλου άσχημα.
 



Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.100
Reaction score
20.576
Είμαι πολύ περίεργος να δω εσείς με ποιον συμφωνείτε!
Στο IMDb πάντως έχει αξιολόγηση 8.1
Το διασκέδασα πολύ. Έξυπνο concept, μονταρισμένο πραγματικά καλά. Στο επόμενο repeat διερωτόμουν πόσο παρακάτω θα πάνε.
 



spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.505
Reaction score
30.880


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.587
Μηνύματα
2.865.038
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top