[Αγορά] Ποιο Media Player;

Μηνύματα
119
Reaction score
3
Τελικά επέλεξα Mede8er 600x3d, η αγορά έγινε χθες και οι πρώτες εντυπώσεις είναι εξαιρετικές! Ευχαριστώ και πάλι το Λεωνίδα για τη βοήθεια (αν και απ´ότι βλέπω θα χρειαστώ κι άλλη, αφού το μηχανάκι έχει πολλές δυνατότητες...)
Καμία σχέση με το WD που είχα...
 


Μηνύματα
8
Reaction score
0
Είναι πραγματικά ένα πολύ καλό μηχάνημα, ήσυχο, μαλακό
και υπάκουο, που κάνει αποτελεσματικά ό,τι υπόσχεται.
Ευχαριστώ για τις συμβουλές και τις υποδείξεις σας, ένα
τελευταίο ;) μόνο, ακόμα:
Έχει κανείς να με παραπέμψει κάπου να διαβάσω πώς, βήμα-βήμα,
θα κάνει stream με τον imac μου;
Τον "βλέπει" αλλά ζητάει κάτι ανύπαρκτα password και μην έχοντας
και χρόνο για να το ψάξω, δεν έχω αξιοποιήσει ακόμα αυτήν την πλευρά.
Ευχαριστώ και το συνιστώ κι εγώ με τη σειρά μου!
 




Μηνύματα
8
Reaction score
0
Κατέβασα το NFS Manager αλλά δεν έχω ιδέα τι είναι.
Είναι εφαρμογή, είναι plugi-in, σίγουρα δε θα μου πειράξει τίποτα;
Μάλλον πρέπει να το γκουγκλίσω για να το ψάξω.
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Φτιάξε ένα folder στο mac,πχ Video όπου θα βάζεις μέσα όλες τις ταινίες που θες να δεις στο mede8er.
Οταν ανοίξεις το nfs manager θα σου ανοίξει ένα παράθυρο που λέει ότι το πρόγραμμα είναι shareware και πρέπει να το αγοράσεις κλπ.Το αγνοείς και κλείνεις αυτό το παράθυρο,εκτός αν θες να το αγοράσεις βέβαια.

Δες στο παρακάτω,θα πας εκεί που λεέι nfs server και θα βάλεις τον φάκελλο με τις ταινίες και όλες τις ρυθμίσεις όπως τις έχω:

Στιγμιότυπο 2014-09-23, 20.31.59.png


Μετά στο advanced options επιλέγεις αυτό,τα υπόλοιπα όλα στο default:

Στιγμιότυπο 2014-09-23, 20.32.23.png
 
Last edited:

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Αυτό ήταν,έχεις ενεργοποιήσει τώρα τον nfs server στο mac!
Κλείνεις το nfs manager και δεν χρειάζεται να το ξανανοίξεις ποτέ,ακόμη κι αν κάνεις restart ή κλείσεις το mac.Εκτός μόνον αν θέλεις να προσθέσεις ή αφαιρέσεις κάποιο folder.
Από το media library του mede8er επιλέγεις nfs και αυτόματα θα σου έχει εμφανισει το folder Video με όλους τους subfolders με τις ταινίες!
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
Είσαι καταπληκτικός!
Δε βρίσκω λόγια να σ' ευχαριστήσω.
Ελπίζω να μη φάω τα μούτρα μου.
Θα σας ενημερώσω πώς τα πήγα.
Και πάλι ευχαριστώ...
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Είναι πολύ απλό το προγραμμα.Δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα αν ακολουθήσεις τις οδηγίες.
 

Μηνύματα
28
Reaction score
0
Καλησπερα ,
Χάλασε ο δέκτης στους γονείς μου και η Toshiba έχει μόνο Mpg-2 και ψάχνω για δέκτη ( περιοχή Πειραιά ).
Σκέφτηκα :angel: αν έχει και mediaplayer + έξοδο στο internet , ουσιαστικά θα την μετετρεπα σε smart TV με ένα μηχάνημα και ένα τηλεκοντρόλ .

Τι υπάρχει που να είναι γύρο στα 100euro ( όσο πιο χαμηλά τόσο πιο καλά ;) )
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Σε τόσο χαμηλή τιμή είναι δύσκολο να βρεις αυτό που ζητάς και να είναι και αξιόπιστο.
 


Μηνύματα
28
Reaction score
0
Δηλαδή μετά τα 39 euro πόσο πρέπει να ανέβω ??? Για ρίξε 1-2 προτάσεις να δω αν βγαίνει , να τους κάνω το χατήρι .

Δηλαδή είναι καλύτερα να πάω σε 2 διαφορετικά μηχανήματα ?
Αν ΝΑΙ για πείτε να δώ πόσο πάει το σύνολο . Πάντως 1 από τα 2 θα πρέπει να μπορεί να τρέξει ελεύθερα explorer είτε από καλώδιο είτε από wifi..
 


Μηνύματα
941
Reaction score
205
Oλα μου τα αρχεια ειναι FULL HD MKV και καποια 3D , και αρκετα μεγαλα, τουλαχιστον 7-8GB το μικροτερο. η αναπαραγωγη θα γινεται μεσω streaming απο PC ( στο τοπικο δυκτιο του σπιτιου θα παρεμβαλετε με ενα gigabit accespoint TP-LINK ) πιστευετε το WD TV Live 3 Gen , θα κανει την δουλεια σωστα? η να κοιταξω προς med8er 600Χ3D ?
 


Μηνύματα
11
Reaction score
1
Σας εκλιπαρώ για βοήθεια, γιατί μετά απο πολλές ώρες...μέρες ...απάντηση δεν βρήκα σε κανένα φόρουμ και σε κανένα site.
'Eχω μία τηλεόραση LG 42 LW και επειδή δεν υποστηρίζει ήχο DTS , χρησιμοποιούσα το pop corn A-110.
Όμως ενω κατέβασα έναν τεράστιο όγκο από ταινίες 3D ,τις αναπαράγι κανονικά αλλα δεν υποστηριζει τους υπότιτλους.
ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ απο προγράμματα μετατροπής υποτιτλων.
Δεν καταφερα τίποτα.
Κατέληξα οτι πρεπει να αγοράσω καινούριο media player.
Aν κάποιος μπορεία , σας παρακαλώ θερμά να με βοηθησει στο εξής....ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ PLAYER ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ Τ Ε Λ Ε Ι Ω Σ 3D υπότιτλους , sub/idx , sup Τ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ??
Να συγχρονίζει και να βλέπω τις ταινίες χωρις να χρειαστεί να ξαναμπώ σε διαδικασις μετατροπής, ισως και χωρίς αποτελεσμα.
Ευχαριστω προκαταβολικά για τον χρόνο σας.
Σας ευχαριστω προκαταβολικά.
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.865.413
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top