εσωτερικος σκληρος μας αφησε ....χρονους και ......μονους!!

Μηνύματα
244
Reaction score
75
Εκανα αντιγραφη 3 ταινιες από τον εσωτερικο δισκο σε εξωτερικο. όταν γυρισα για να τσεκαρω την ωρα ο εσωτερικος ηταν αορατος και τα αρχεια προς αντιγραφη δεν υπηρχαν!
Το αναφερω για να μου επιβεβεωσετε το μοιραιο, και αν υπαρχει περιπτωση να κανω ανακτιση δεδομενων από αυτόν!!
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Αν δεν τον βλέπει το BIOS/EFI και το λειτουργικό τότε μάλλον χάλασε, απλά για να είσαι σίγουρος άλλαξε καλώδιο sata και θύρα
 

Μηνύματα
244
Reaction score
75
δεν βλεπει τον εσωτερικο!(Έναν από τους 2 που εχει και αυτόν που ειχα τις ταινιες μου)
 


Μηνύματα
240
Reaction score
16
Μπορεί να είναι και θέμα τροφοδοτικού και να μην φτάνουν τα ρεύματα να τον ξεκινήσει. Ή δοκίμασε με άλλο τροφοδοτικό αν υπάρχει διαθέσιμο ή ελάφρυνε το load αποσυνδέοντας κάποια εξαρτήματα δοκιμαστικά, πχ κάποιον άλλο δίσκο, κάρτα γραφικών εξωτερική (αν υπάρχει onboard) κλπ...
 

ika

News
Μηνύματα
14.028
Reaction score
12.998
Στο CONTROL PANEL/ADMINISTRATIVE TOOLS/COMPUTER MANAGEMENT/DISK MANAGEMENT φαίνεται ο σκληρός;
 

Μηνύματα
92
Reaction score
50
εγω θα ελεγα να τα κανεις skip αυτα τα βηματα και να δεις απευθειας αν εισαι εντός εγγυησης μπας και γλυτωσεις το εξοδο, γιατι για να ξαναβλεπεις τα data σου δε σε κοβω!

τις ταινιες τις ξανακατεβαζεις, λιγοτερο χρόνο θα χασεις..

:dance2:
 





ika

News
Μηνύματα
14.028
Reaction score
12.998
Στο CONTROL PANEL/ADMINISTRATIVE TOOLS/COMPUTER MANAGEMENT/DISK MANAGEMENT φαίνεται ο σκληρός;
Δείτε και αυτό, μπορεί να υφίσταται σαν υλικό ο δίσκος, αλλά για κάποιο λόγο να διαγράφτηκε το ΓΡΑΜΜΑ που του αντιστοιχεί από το σύστημα και για το λόγο αυτό να μην φαίνεται.
 



Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.870
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top