Δοκιμή των Dune HD Tv-101/301

Μηνύματα
151
Reaction score
18
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Tv-101/301

Οι ταινιες μου βρισκονται στο πισι μου και ο φακελος _yadis σε ενα απο τους δισκους μου.Τι πρεπει να κανω για να δω τα εξωφυλλα γιατι εχω χασει την μπαλλα.Οι ρυθμισεις μου ειναι αυτες.Που κανω λαθος;

 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Tv-101/301

Υπαρχει νέο firmware από χθες και για τα 101/301.
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Αν κάποιος κατέχει το άθλημα θα με βοηθήσει αφάνταστα.
Έχω πολλαπλά προβλήματα με το tv301 και πραγματικά μετά από 2 χρόνια δεν έχω καταφέρει να το λειτουργήσω σωστά.
1.Δεν βλέπει καθόλου δίκτυο σπιτιού παρόλο που φαίνεται ως συνδεδεμένο (PC με windows7)
2.Δεν βλέπει internet
3.Δεν το βλέπουν οι υπολογιστές (κάποια εποχή το Dune τους έβλεπε, χωρίς να συμβαίνει το αντίστροφο)
4.Όταν έβλεπε τους υπολογιστές παλιότερα, δεν μπορούσε να δει mkv και εξωτερικούς srt ( το πρόβλημα πρέπει να είναι στις ρυθμίσεις του υπολογιστή)
5.Δεν μπορώ να φτιάξω system storage (έχω βάλει εσωτερικά έναν 80άρι)
και πολλά άλλα μικροπροβλήματα τα οποία πιστεύω ότι θα διορθωθούν όταν φτιαχτούν τα προηγούμενα

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη
Έχω διαβάσει και έχω προσπαθήσει να εφαρμόσω όλα τα αντίστοιχα threads χωρίς επιτυχία
 


Μηνύματα
7
Reaction score
0
Το έχω διαβάσει και έχω κάνει τα πάντα share εκτός απο τα mkv που δεν με αφήνει ο υπολογιστής).
Όλα είναι ενσύρματα. Ενώ φαίνεται στο 301 να είναι συνδεδεμένο και να του έχει δώσει ΙΡ, δεν βλέπω τίποτα άλλο (ούτε μπορώ να χρησιμοποιήσω ίντερνετ).
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
ΠΧ όταν πατάω DUNE STORE μου βγάζει:
check for update failed
Application launch is impossible.
Να σημειώσω ότι κατάφερα να κάνω system storage σε φλασάκι 8gb στην έξω δεξιά πόρτα
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
αν έχεις κάνει σωστά τα βήματα του οδηγού τότε όλα τα αρχεία ενός φακέλου είναι προσβάσιμα μέσω δικτύου
έλεγξε το antivirus ή κάποια εφαρμογή τύπου internet security αν χρησιμοποιείς
δες τις ρυθμίσεις στο router μήπως έχεις ενεργοποιήσει κάποιο firewall
κάνε μια επαναφορά ρυθμίσεων στο dune
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Firewall disabled
Δεν θα έπρεπε να μπορώ να έχω πρόσβαση τουλάχιστον στο firmware update? Το DUNE μου βγάζει να ελέγξω τη σύνδεση στο ίντερνετ ενώ σε άλλη καρτέλα λέει ότι είναι συνδεδεμένο. Αν βοηθάει έχω το technicolor TD5130. Μέσω του PC στο ρούτερ δεν φαίνεται να είναι συνδεδεμένο το 301. Θα δοκιμάσω για επαναφορά. Ευχαριστώ.
ΥΓ Σε περίπτωση που δεν καταφέρω τίποτα, πόσο κοστίζει να έρθει τεχνικός να τα σετάρει?
 


gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
μπορείς να κάνεις ping το dune από τον Η/Υ?
βλέπεις το dune στο δίκτυο από την εξερεύνηση των Windows?
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Απο το κακό στο χειρότερο.
Δεν μπορώ να το δώ γενικά.
Μετά την επαναφορά ενώ δείχνει οτι είναι συνδεδεμένο, δεν παίρνει ΙΡ. Πίνγκ δεν ξέρω να κάνω. Θα δοκιμάσω να πάρω άλλο καλώδιο μπας και....
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Κάτι στη σύνδεση με το router έχει πρόβλημα μάλλον.Ελεγξε firewall και antivirus σε υπολογιστή και ρουτερ.
Εκει ειναι το πρόβλημα.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.588
Μηνύματα
2.866.578
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top