Ποσες ταινιες τον μηνα παρακολουθειτε στον προβολεα

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Ενδιαφερον θα ειχε ενα poll..

και ενα αλλο με ποσες ωρες ανοιγουμε τον προβολεα το μηνα, καθως μερικοι μπορει να παρακολουθουν σειρες, συνδρομητικα καναλια, αθλητικα γεγονοτα κτλ

αλλα το κυριο ερωτημα ειναι ποσες ταινιες τον μηνα..
 

Μηνύματα
470
Reaction score
513
Βάλτε ό,τι αριθμό θέλετε. Μέσα θα είστε. Πρέπει να βλέπω πλέον μία κάθε δύο μέρες :(
Το θέμα είναι πόσες ώρες τον έχουμε ανοιχτό. Κάνω μια ώρα και βάλε για να ΒΡΩ ΤΙ ΘΑ ΔΩ με ανοιχτό προβολέα.....
 

Μηνύματα
7.235
Reaction score
4.614
Βλεπω ταινειες και αθλητικά .
Σειρές μόνο με πολυ καναλο ήχο.
Καλο ειναι να βάλεις ένα μικρό μονιτορ ώστε να βλέπεις τι θα δεις η κάποια εφαρμογή στο κινητο σου ...
 



Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
ή να ενημερώνω το excel μου πιο τακτικά! :p
μπα.. καλυτερα δες καμια ταινια :p

ολα αυτα θα πρεπει να γινονται αυτοματα, αλλα καλαισθητη λυση, που να βρισκει τις σωστες πληροφοριες για τα αρχεια μας και να μην απαιτει την παρεμβαση του χρηστη, δεν υπαρχει.

πχ αν εχεις παλιες ταινιες ή και προσφατες παραγωγες, ενω υπαρχουν ανασχεδιασμενα και παρα πολυ καλαισθητα εξωφυλλα (βλεπε criterion collection, master of cinema, bfi, canal κτλ), ολες οι λυσεις που υπαρχουν, εμφανιζουν στα info για την ταινια, τα χειροτερα εξωφυλλα που θα βρουν απο imdb ή οποιο αλλο site εχουν για scrub info..

ενω καμια δεν βαζει στα info, και ενα trailer, απο το bluray rip (οσα εχουν) ή να κανει ενα απλο search (πχ "movie title year trailer" & embedded το βιντεο trailer απο το youtube στα info της ταινιας. μονο το boxee box εβαζε trailer αλλα οχι ολα τα αλλα...ενω το boxee δεν υποστηριζει και full bluray menu..

οποτε δεν υπαρχει λογος να ασχοληθει καποιος..
 
Last edited:

Μηνύματα
470
Reaction score
513
Έχω όλη τη συλλογή της Criterion αλλά μόνο τα DVD. Είναι τα μόνα που κράτησα από μια συλλογή χιλιάδων ταινιών. Αυτά τα βλέπω ξανά και ξανά, έργα τέχνης, αλλά μιλάω για νέες ταινίες, κολλάω, ξαναβλέπω άλλες που έχω δει τόσες φορές.
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
δεν υπαρχει νουμερο συγκεκριμενο.Μπορει να περασει και μηνας και να μη δω τιποτα.Νεες ταινιες που να μου αρεσουν είναι παρα πολύ σπανιες.Μπορει να βαλω κανενα εργοDVD από τη συλλογη μου να δω αν εχω χρονο και κεφι,παντως γενικα περιπου μια φορα τη βδομαδα,ισως βαλώ κατι.
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Το καλοκαίρι δούλεψε φούλ....και ταινίες (περίπου 3 / εβδομάδα) αλλά και αθλητικά γεγονότα (παγκόσμιο ποδόσφαιρο, μπάσκετ ).
Τώρα που αρχίσαμε τα σχολεία το περιορίσαμε...μόνο ΣΚ...
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.220
Reaction score
27.782
Βλέπω 5 - 6 ταινίες την εβδομάδα κατά μέσο όρο, αλλά έχει τύχει να δω και 8 ή 9 ή και παραπάνω.
Και αυτό επειδή κάποιες μέρες βλέπω 2 ταινίες αν η πρώτη ξεκινήσει κάπως νωρίς και αν υπάρχει διάθεση και κέφι από την παρέα αλλά και χρόνος για την δεύτερη.
Έτυχε όμως να δω σε ένα Σαββατοκύριακο 6 ταινίες.
Μία μετά το μεσημέρι για τη χώνεψη και 2 το βράδυ.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.391
Reaction score
74.659
900-1000 ώρες το χρόνο, αποκλειστικά με ταινίες.
 

Μηνύματα
357
Reaction score
290
Ο προβολέας μου γράφει 350 ώρες το πολύ τον χρόνο σε θέαση.
Γενικότερα 2 ταινίες το -πολύ- τον μήνα παίζουν εκεί και όλα τα υπόλοιπα (κυρίως σειρές) στο υπνοδωμάτιο.
 




Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Παλι καλα που ανέφερα στον τίτλο ποςες ταινίες τον μήνα! Αν και το σωστό ειναι: στο διάστημα ενος μηνός, ποςες ταινίες παρακολουθείτε;

Οκ, 1000 ώρες ειναι ~500 ταινίες το χρονο δηλαδή 500/12= ~40 το μήνα.
 

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
900-1000 ώρες το χρόνο, αποκλειστικά με ταινίες.
Βαςικα εσυ φταις με τις ώρες, ζαβολιαρη!
Στα μαθηματικά κοπάνες :p

Καθε ποςες ώρες αλλάζεις λάμπα;
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.391
Reaction score
74.659
Ο προηγούμενος (2010-2014) ήταν LED που δεν είχε ιδιαίτερο θέμα, στους παλιότερους άλλαζα λάμπα κάθε 800-1000 ώρες περίπου. Στον τωρινό JVC έχω ήδη 850 αλλά αντέχει ακόμη το λαμπιόνι.

Μέσα στις περίπου 1000 ώρες είναι και οι 100-150 ύπνου οπότε υπολογίστε 35 ταινίες το μήνα. :D
 

ichaltou

Αλλαχτήρι
Μηνύματα
4.032
Reaction score
1.004
Μέσα στις περίπου 1000 ώρες είναι και οι 100-150 ύπνου οπότε υπολογίστε 35 ταινίες το μήνα. :D
Λιγες ωρες υπνου βαζεις αλλα το προσπερναμε...


Εγω τον ανοιγω 5.6 φορες την εβδομαδα. Σειρες στον προβολεα μονο GoT και περσι που ειδα True Detective.
Εαν δεν αλλαζα και καθε χρονο προβολεα, οπου γραφω σε μικρο χρονικο διαστημα 100-150 ωρες λογω ενθουσιασμου, θα ημουν στις 800-850 ωρες.
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.565
Μηνύματα
2.865.730
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top