JVC WIFI REMOTE

Μηνύματα
277
Reaction score
254
Καλησπερα, εχει ασχοληθει κανεις με wifi to ir 'η rs232 to wifi? Με ενδιαφερει να εχω remote control σε εναν x3 μεσω wifi.

Δωστε τα φωτα σας γιατι απο το internet δεν πολυ εβγαλα ακρη με τους ανταπτορες.

Ευχαριστω.
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.248
Reaction score
8.767
Καλησπερα, εχει ασχοληθει κανεις με wifi to ir 'η rs232 to wifi? Με ενδιαφερει να εχω remote control σε εναν x3 μεσω wifi.

Δωστε τα φωτα σας γιατι απο το internet δεν πολυ εβγαλα ακρη με τους ανταπτορες.

Ευχαριστω.
Δε νομίζω να γίνεται φίλε μου στον x3. Μόνο στα περσινά μοντέλα κατάφερα να δουλέψω το app της jvc για remote control μέσω wifi σε ios.
 


loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.248
Reaction score
8.767
Καλημερα, τα περσινα μοντελα εχουν wifi 'η μεσω ανταπτορα στην 232 το πετυχες?
Έχουν και τις 2 θύρες (ethernet και rs232). Απ' ότι βλέπω το app δουλεύει απ' τον x35 (rs46) και μετά.
http://pro.jvc.com/pro/pr/2013/releases/dila_app.html
Edit: Ενσωματωμένο wifi δεν έχουν. Το πολύ πολύ του βάζεις ένα access point δίπλα.
 





loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.248
Reaction score
8.767
Ναι είναι πολύ διαδεδομένο το roomie. Λογικά θα δουλεύει μια χαρά, καθώς υποστηρίζει χιλιάδες συσκευές. Το app του σε ios πρέπει να κάνει καμιά δεκαριά δολάρια.
 


Μηνύματα
277
Reaction score
254
Καλησπερα,

Μετά από την προτροπή του Loggeo να δω το harmony smart control και μετα απο ψάξιμο στο internet σχετικά με τις δυνατότητες του, το αγόρασα σήμερα και ξεκινάω το setup του από το android tablet μου. Θα σας ενημερώσω για τις ευκολίες που παρέχει, απλά να τονίσω ότι βασικός στόχος του project είναι να παντρέψω wifi και IR συσκευές σε ένα universal control.

Σε ευχαριστώ και πάλι LOGGEO.
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.248
Reaction score
8.767
Περιμένουμε εντυπώσεις. Νομίζω θα είναι μια καλή λύση και για μένα, καθώς μερικές μου συσκευές δεν έχουν wifi χειρισμό και στέλνουν εικόνα στο υπνοδωμάτιο.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.091
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top