Behringer ULTRAMATCH SRC2496 24 Bit/96 kHz AD-DA Sample Rate/Format Converter

Μηνύματα
13
Reaction score
2
Πωλείται το εν λόγω μηχάνημα σε άριστη λειτουργική κατάσταση. Υπάρχει μια γρατζουνιά στο πάνω μέρος που έτσι κι αλλιώς δεν φαίνεται όταν μπει στο rack.

IMG_3802.JPG


Το ULTRAMATCH Pro Converter δεν είναι μόνο ο ελβετικός σουγιάς για κάθε στούντιο, αλλά παρέχει και απαράμιλλη ποιότητα μετατροπής και Ultra-Low Jitter clock.

Στην αναζήτησή μου για τον απόλυτο μετατροπέα, είτε από αναλογικό σε ψηφιακό ή το αντίστροφο είναι απλά ο καλύτερος που έχω ακούσει ποτέ, βάζοντας κάτω σε blind test όλους τους άλλους μετατροπείς, συμπεριλαμβανομένων τον Apogee AD-16X τον Benchmark ADC, τον Black Lion Sparrow ADC, ακόμη και τον Mytek 8x192, H τοποθέτηση στο χώρο ton Behringer είναι τόσο ανάγλυφη, που σχεδόν αγγίζεις τους μουσικούς!

Ο μόνος μετατροπέας που τον κέρδισε είναι Ο Universal Audio UA-2192 τόσο ως DAC και ως ADC, αλλά κοστίζει το δεκαπλάσιο τουλάχιστο!

Εγώ αποδίδω αυτή την επίδοση, στο υψηλής ποιότητας Quartz Crystal Clock και το καινοτόμο κύκλωμα μείωσης του jitter. Το μόνο Digital Clock που ξεπερνά ηχητικά αυτήν την εξαιρετική απόδοση (προσωπική άποψη καθώς και πολλών καθηγητών/συμμαθητών μου στη σχολή) είναι το Atomic Antelope isochrone 10M που κοστίζει 5900 δολάρια!

Ο ενισχυτής ακουστικών είναι εξίσου εντυπωσιακός και οδηγεί αβίαστα όλους τους τύπους ακουστικών! Έχω αγοράσει ήδη 2 και αυτό πρέπει να φύγει λόγω έλλειψης χώρου.

Features
- High-end 24-bit/96 kHz A/D and D/A converters for ultimate signal purity
- Converts any sample rate between 31 and 100 kHz into 32, 44.1, 48, 88.2 or 96 kHz sample rates
- Flexible format conversion between AES/EBU and S/PDIF (coaxial or optical)
- High-quality signal output with 16-, 20- or 24-bit resolution
- Universal sample rate synchronization via wordclock or digital input
- Allows parallel A/D and D/A conversion at identical sample rate
- Precise metering for input/output signal as well as powerful headphone monitoring
- Dithering automatically adapted for word length conversion
- Allows direct manipulation of emphasis bits and other significant, digitally transmitted information in order to record virtually any audio signal
- High-precision quartz clock generator removes jitter and corrects off-tune, incorrect sample rates
- Extremely fast tracking supports varispeed applications
- Self-adjusting anti-aliasing filter with exceptionally steep edge
- Consumer devices (e. g. DAT recorders) can be synchronized with the studio clock
- All 3 outputs (XLR, RCA, Optical) simultaneously operational (splitter)
- Inputs separately selectable (patchbay functionality)
- All digital inputs/outputs balanced and galvanically isolated
- All analog inputs/outputs servo-balanced

IMG_3817.JPG


Τιμή: 130 ευρώ
με μεταφορικά από Βόλο προς όλη την Ελλάδα καλυμμένα (Cοurier 1-2 εργάσιμες).
Θα συσκευαστεί επαγγελματικά με φούσκες και διπλό χαρτοκιβώτιο.
 


Μηνύματα
13
Reaction score
2
Ευχαριστώ αλλά δεν ενδιαφέρομαι για το Ultra-Dyne Pro.
Και πάλι ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.588
Μηνύματα
2.865.074
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top