Ιστορικα Μηχανηματα.


I

iason

Guest
Γιατι φιλε μου τοτε που τα βατ ηταν ακριβα , και τα ρευματα περιορισμενα, οι κατασκευαστες ηχειων εφτιαχναν ηχεια!!
Ενώ σήμερα φτιάχνουν φωλιές για κουνέλια ,δυστυχώς για μας και ευτυχώς για τα κουνέλια!!:gamer:
 




I

iason

Guest
σημερα τα δεδομενα ειναι αλλα.
Αγαπητέ φίλε χωρίς να έχω τεχνικές γνώσεις ότι ξέρω είναι απλά από την τρέλα πού κουβαλάω εδώ και 30 χρόνια απλά αυτό πού ξέρω είναι οτι εάν θέλεις να αγοράσεις σήμερα ενα ηχείο ( αξιώσεων) θά πρέπει η να είσαι Ωνάσης η να εχεις πουλήσει κάνα δυο οικόπεδα παραθαλάσια.!! Η αλήθεια είναι ότι ήταν πάντα έτσι και πρίν από 30 χρόνια αλλά πιστεύω ότι τότε υπήρχε και σχέση απόδοσης τιμής,πού σήμερα σπανίζει.Οι περισότεροι κατασκευαστές πουλάνε αέρα κοπανιστό.
Τί ποσό πρέπει να πληρώσει κανείς για να έχει το ηχείο του Drivers SEAS , SCANPEAK ,ACUTON,..........και υλικά στο κροσοβερ πάνω από 5 ,10 ευρώ ?
 


C

chrispo

Guest
....¨σήμερα τα δεδομένα είναι άλλα¨...αλλά τα αυτιά μας είναι τα ίδια..(δυστυχώς)..
 



Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
....¨σήμερα τα δεδομένα είναι άλλα¨...αλλά τα αυτιά μας είναι τα ίδια..(δυστυχώς)..
η αναφορα μου γινεται κυριως για το πως οι τοτε σχεδιαστες ηχειων εβαζαν μεσα στην εξισωση τους ενισχυτες της τοτε εποχης ,αλλα και οι σημερινοι σχεδιαστες που εχουν αλλα στανταρς.
Εκεινη την εποχη το df 20 ηταν εξωπραγματικο σε εναν ενισχυτη . Σημερα τα πραγματ ειναι αλλιως!
 











Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.294
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top