βραχίονες JELCO SA-750D καινούργιοι

Μηνύματα
462
Reaction score
346
Πωλούνται 2 βραχίονες Jelco SA-750D silver-bronze καινούργιοι εντελώς αμεταχείριστοι. Made in Japan. Ήταν 3 αλλά πριν λίγες μέρες ο πρώτος πουλήθηκε. Δίνονται στα 450 ευρώ ο καθένας. Στην τιμή περιλαμβάνεται και το εργοστασιακό καλώδιο της Jelco, το JAC-501 που από μόνο του κάνει 85-90 λίρες δηλ. πάνω από 100 ευρώ.
Η τιμή είναι τελική.
Αν ενδιαφέρεται κάποιος, Δευτέρα - Τρίτη θα είμαι Αθήνα και θα μπορούσα να τον έχω μαζί μου.
 

Attachments


Μηνύματα
462
Reaction score
346
Να διευκρινήσω επειδή ρώτησαν δύο μέλη, ότι οι βραχίονες πωλούνται μαζί με τα εργοστασιακά καλώδια της Jelco στην ανωτέρω τιμή και ΔΕΝ δίνονται χωριστά π.χ. μόνο το καλώδιο ή μόνο ο βραχίονας.
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
 

Μηνύματα
462
Reaction score
346
Μαζί με πικάπ Michell Gyro SE (καινούργιο ασυναρμολόγητο εννοείται) και αντίστοιχο armboard για τον Jelco SA-750D βραχίονα συν το συνοδευτικό καλώδιο JAC-501 του βραχίονα, από 1890 του συνόλου (1440 πικάπ συν 450 ο βραχίονας) στα 1750 ευρώ.
 

Μηνύματα
462
Reaction score
346
Πουλήθηκε και δεύτερος βραχίονας.
Έμεινε ο τελευταίος (και ένας Michell Technoarm μαύρος).
 

ULM

Μηνύματα
41
Reaction score
1
Απάντηση: βραχίονες JELCO SA-750D καινούργιοι

αν υπαρχει ακομα ο βραχιωνας στειλε πμ, ευχαριστω.
 

Μηνύματα
462
Reaction score
346
Re: Απάντηση: βραχίονες JELCO SA-750D καινούργιοι

αν υπαρχει ακομα ο βραχιωνας στειλε πμ, ευχαριστω.
Καλημέρα.
Υπάρχει και έχω στείλει p.m.
Ευχαριστώ.
 

Μηνύματα
782
Reaction score
990
Απάντηση: Re: Απάντηση: βραχίονες JELCO SA-750D καινούργιοι

Ισχύει η αγγελία για τον τρίτο βραχίονα?
Στείλτε μου πμ
 

Μηνύματα
462
Reaction score
346
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: βραχίονες JELCO SA-750D καινούργιοι

Συγνώμη, μόλις είδα την ερώτηση.
Ναι, υπάρχει ακόμη.
Έστειλα και p.m.
 




Μηνύματα
462
Reaction score
346
Ο Jelco SA-750D υπάρχει ακόμη στα 450 ευρώ ή στα 1750 μαζί με καινούργιο πικάπ Michell Gyro SE.
 



Μηνύματα
462
Reaction score
346
Ρωτήθηκα για τον τύπο της βάσης του βραχίονα.
Είναι τύπου Linn με μια μεγάλη κεντρική τρύπα και 3 μικρότερες περιφερειακές. Ο βραχίονας ΔΕΝ μπαίνει σε βάση για Rega. Το pillar του βραχίονα μπαίνει στη κεντρική τρύπα της βάσης όπου μια μικρή αλλενόβιδα το στηρίζει, η οποία φαίνεται και στη φωτό και μάλιστα η συγκεκριμένη έχει ένα πλαστικό tip για να μη κάνει με το σφίξιμο σημάδια στο pillar του βραχίονα. Με αυτή τη βίδα ρυθμίζεται και το κατακόρυφο ύψος. Οι 3 μικρότερες τρύπες είναι αυτές που βιδώνεται η βάση στο πικάπ.

φωτό της βάσης:
003.JPG
 
Last edited:


Μηνύματα
462
Reaction score
346
Πωλείται ο τελευταίος Jelco. Όμως δοκίμασα να τον τοποθετήσω στο μαύρο μου Orbe να δώ αν ταιριάζει αισθητικά ο ασημί-χρώμιο Jelco με το μαύρο πικάπ και επειδή η υπάρχουσα βάση του παλιού μου μαύρου Jelco είναι ελαφρά πιο σφικτή, έκανε μικρές γρατσουνιές στο κάθετο pillar του βραχίονα, οι οποίες βέβαια όταν τοποθετηθεί δεν θα φαίνονται καθόλου. Αμυδρά σημάδια έγιναν και στο εσωτερικό του pillar όταν έβαλα το εργοστασιακό καλώδιο για να ελέγξω πόσο επηρεάζει την ανάρτηση του Orbe.

Ο βραχίονας είναι αχρησιμοποίητος.

Η τιμή είναι 400 ευρώ μαζί με το δικό του καλώδιο που από μόνο του έχει 90-100 ευρώ.
 

Attachments

Last edited:

Μηνύματα
462
Reaction score
346
up.

Δευτέρα θα βρίσκομαι Αθήνα. Αν κάποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει με pm, θα μπορούσα να τον πάρω μαζί μου.
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
462
Reaction score
346
Πουλήθηκε και ο τελευταίος Jelco.

Ευχαριστώ πολύ το forum για τη καταχώρηση της αγγελίας.
 


Staff online

  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.867.228
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top