ΠΟΙΑ ΗΧΕΙΑ ME MUSICAL FIDELITY A1008;


Μηνύματα
705
Reaction score
995
Χμ... είναι μια πρώτη ένδειξη αλλά και εντελώς προσωπική από την άλλη. Καλύτερα να σχηματίσεις μόνος σου γνώμη.
Αλλά κρίνοντας από το μήνυμα σου στην αγγελία των Opera, μάλλον τελικά σχημάτισες. Αν επιτρέπεται, πού κατέληξες;
 



lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απηχθησαν τα D28 και αναμενονται..."γεγονοτα". Και τα αλλα δυο πολυ καλα, ιδιως το D20r (r=ribbon).

Πολλες ευχαριστιες στον αγαπητο Νασο (naskar) για την ακρως πολυτιμη βοηθειά του χθες βραδι στη συγκριση d18 - Opera (που αποδειχθηκε γουρικη στον γαβρο Νασο:):))
 


lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
"Απηχθησαν" - σε εισαγωγικα!
Ναι, τα 20 ειναι καλυτερα απο τα 18 λογω ριμπον (το μιντγουφερ ειναι το ιδιο) αλλα και σα να εχει αλλο "κουρδισμα"
Με μια προχειρη τοποθετηση αποψε τα 28 απεδειξαν κι εδω οτι ειναι απο τα πολυ καλα ηχεια, αλλα το μπασσο τους φοβαμαι οτι θα με προβληματισε οπως πριν 2 χρονια καποια αλλα. Απο αυριο βλεπουμε...
 


Μηνύματα
426
Reaction score
378
Απηχθησαν τα D28 και αναμενονται..."γεγονοτα". Και τα αλλα δυο πολυ καλα, ιδιως το D20r (r=ribbon).

Πολλες ευχαριστιες στον αγαπητο Νασο (naskar) για την ακρως πολυτιμη βοηθειά του χθες βραδι στη συγκριση d18 - Opera (που αποδειχθηκε γουρικη στον γαβρο Νασο:):))
Καλημέρα,
Ομολογώ ότι έκανα φιλότιμες προσπάθειες να πείσω τον αγαπητό Βαγγέλη να πάρει τα d18 ή τα d20r,όχι γιατί τα d28 είναι χειρότερα αλλά κυρίως λόγω χώρου.
Ας ελπίσουμε το "αναμενόμενο" πρόβλημα του υπερβολικού μπάσου να αντιμετωπισθεί.
Για την ιστορία η σύγκριση των d18 με τα opera κράτησε περίπου ένα λεπτό με φανερό το προβάδισμα του Αγγλου.
Επίσης ο Βαγγέλης, παρά τις προβλέψεις του,στάθηκε γουρλής καθόσον η ομάδα μου κατατρόπωσε τους Ιταλούς(καθ υπερβολή).
 

Μηνύματα
1.665
Reaction score
1.501
Άντε, όταν με το καλό αποφασίσεις ότι τα ηχεία είναι μεγάλα στο χώρο σου στείλε μου πμ να τα ξεφορτωθείς :)
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Εγιναν ωρισμενες (πολυποθητες) αλλαγες στον χωρο (κυρα θενκς- κι ας μην το διαβασεις;)), προς ελλαττωση μηκους καλωδιων (το πολυ 3μ τωρα;)), για λιγο παραπανω χωρο στο "κλειστο" σημειο και απο βραδυ εγκατασταση (ραβε-ξηλωνε πολυμπριζο, καλωδια) απο την αρχη. Βρε βασανα που εχουμε κι εμεις:):):)
 


lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Οι εντυπωσεις; Αριστες! το ProAc D28 ειναι πολυ καλο ηχειο, με φοβερο χαμηλο κι ας εχει μονο ενα μιντγουφερ, αριστα ελεγχομενο (ο χωρος μου βεβαια ελαφρα βουμβουνιζει αλλα με αλλαγες καλωδιων που δοκιμασα περιορισθηκε στο οριο!). Βεβαια επειδη δεν εχει το ribbon τουιτερ οι υψηλες του ειναι οχι περιορισμενες μα στα ορια των απλων. Οταν ακουσα το d20R (R=ribbon) μου αρεσε, αλλα προτιμησα το σωμα, τον ογκο και το ηχοχρωμα του 28 (που σε πιο μεγαλο χωρο θα πρεπει να γκαζωνει φοβερα - τ' ακους Νασο(Naskar);); )
 

Μηνύματα
426
Reaction score
378
Οι εντυπωσεις; Αριστες! το ProAc D28 ειναι πολυ καλο ηχειο, με φοβερο χαμηλο κι ας εχει μονο ενα μιντγουφερ, αριστα ελεγχομενο (ο χωρος μου βεβαια ελαφρα βουμβουνιζει αλλα με αλλαγες καλωδιων που δοκιμασα περιορισθηκε στο οριο!). Βεβαια επειδη δεν εχει το ribbon τουιτερ οι υψηλες του ειναι οχι περιορισμενες μα στα ορια των απλων. Οταν ακουσα το d20R (R=ribbon) μου αρεσε, αλλα προτιμησα το σωμα, τον ογκο και το ηχοχρωμα του 28 (που σε πιο μεγαλο χωρο θα πρεπει να γκαζωνει φοβερα - τ' ακους Νασο(Naskar);); )
Ευάγγελε,
σε βλέπω να τα φέρνεις σπίτι και αυτά για ένα ακόμη crash test.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Ευάγγελε,
σε βλέπω να τα φέρνεις σπίτι και αυτά για ένα ακόμη crash test.
Nαι, του χρονου, μολις μας αυξησει :roflmao:τις συνταξεις η Τρόικα θα παρω αμεσως το 30r ή to 40r:dance2:
 


Μηνύματα
426
Reaction score
378
Nαι, του χρονου, μολις μας αυξησει :roflmao:τις συνταξεις η Τρόικα θα παρω αμεσως το 30r ή to 40r:dance2:
Βαγγέλη,χαίρομαι για το αποτέλεσμα,αλλά πιο πολύ χαίρομαι γιατί από Ιταλός έγινες Αγγλος.
Well come to the real world of music.
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.166
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top