B&W ASW4000 vs svs PB13-Ultra

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.488
Reaction score
30.864
1000 ευρω vs 1999 ευρω

Ξερει κανεις να τα σχολιασει συγκριτικα?
 

Μηνύματα
236
Reaction score
246
Έχω ακούσει / στήσει ASW4000.

ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΝ, αν σε παίρνει χωροταξικά -γιατί είναι σαν ψυγείο- τότε πάρτο χωρίς 2η σκέψη!

Ο class A/B ενισχυτής επισκευάζεται για πλάκα -αν χαλάσει- και το woofer είναι κατασκευασμένο από rohacell, βλέπε σειρά 800.

Το ζαχάρωνα για εμένα, αλλά ήταν υπερβολή για τον χώρο μου, οπότε και το παραχώρησα σε έναν γνωστό μου. Στην εισαγωγή του gravity πήγαν να φύγουν τα αλουμίνια από τις κάσες! :)
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.384
Reaction score
74.636
Αντε ρε zizik που ειπα μπας και την γλυτωσω πιο φτηνα ....:cry:
Είναι θέμα τιμής.

Δες και την αγγελία του βλαμμένου του surfdrifter για το SB13.
 



gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Για ρώτα γιατί αν θυμάμαι καλά σταμάτησε να παράγεται το 2001 ή το 2004.


Και όχι δεν μπορεί να ανταγωνιστεί το PB13.
 




Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Αντε ρε zizik που ειπα μπας και την γλυτωσω πιο φτηνα ....:cry:

Τnx BoufisG για την γνωμη .
Ναι, ετσι ελεγα κι εγω, αλλα η ζωη τα εφερε ετσι που ακουσα εμφανη διαφορα μεταξυ sb13 & pb13. Πραγμα που με εφερε στη κατασταση που ειμαι τωρα!

Σιγουρα στο 97% των περιπτωσεων τα sub μια χαρα θα αποδωσουν, αλλα αν θες και το λιγο παραπανω, πρεπει να πας σε μπαουλοντίβανο.

Ειναι να μην σου τυχει να τα ακουσεις...

Μακαριοι πτωχοι τω πνευματι!
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.725
Reaction score
7.504
Δηλαδη βρε παιδια δεν θα ειναι ενας καλος συνδυασμος αν καποιος παρει 2 ΠΒ 2000 αντι για ενα PB -12 ?τοσο δυσκολο ειναι να τα σεταρεις σωστα και φυσικα να παρεις ενα ενα και να εχουμε ενα αποτελεσμα καλλιτερο?
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.725
Reaction score
7.504
Ναι, ετσι ελεγα κι εγω, αλλα η ζωη τα εφερε ετσι που ακουσα εμφανη διαφορα μεταξυ sb13 & pb13. Πραγμα που με εφερε στη κατασταση που ειμαι τωρα!

Σιγουρα στο 97% των περιπτωσεων τα sub μια χαρα θα αποδωσουν, αλλα αν θες και το λιγο παραπανω, πρεπει να πας σε μπαουλοντίβανο.

Ειναι να μην σου τυχει να τα ακουσεις...

Μακαριοι πτωχοι τω πνευματι!
ουσιαστικα η διαφορα ειναι στα λιτρα η υπαρχει και κατι αλλο εκτος απο Ported και Sealed?
 


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Δεν ξερω περι 2 ή 1 sub. Δεν έχω εμπειρία, οπως και επισης διαφορες μεταξυ ported και sealed, Εγω αυτο που ξέρω είναι πως τα 2 PB13 με κουνουσαν περα-δωθε, ενω το μονο το SB13 δεν σου έδινε την ίδια αίσθηση σε καμια περιπτωση. Τωρα να έχει ΤΟΟΟΣΟ μεγαλη διαφορά το 1 PB13 με τα 2, θελω να πιστεύω πώς όχι...
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.384
Reaction score
74.636
Δεν έχει.
Για να αποδώσει όμως, χρειάζεται σωστή τοποθέτηση και ρύθμιση. Δεν είναι ηχείο που θα κουτσοπαίξει παντού κομμένο στα 80Hz.
 


Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.556
Μηνύματα
2.864.273
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top