Popcorn Hour A-410

Μηνύματα
13
Reaction score
0
Έχω εγκαταστήσει τα nmt applications σε ένα usb stick.Παρόλα αυτά το περιεχόμενο του pch δεν μπορώ να το δω.
 

Μηνύματα
139
Reaction score
24
Εκτός της Sony με άλλα μέσα,π.χ. με άλλο δικτυακό player η και με windows media player το βλέπεις σαν server dlna? Aν ναι,τότε κάτι παίζει με την tv.Aν όχι κάτι δεν είναι σωστό στο pch.
Με panasonic kai samsung tv που έχω στο σπίτι, στριμάρει κανονικά.
Μήπως δεν εχεις ορίσει από τις ρυθμίσεις του pch (Εγκατάσταση --> ΝΜΤ Αpplication -->UPnPServer) να λειτουργεί σαν server? Εχει FTP, NFS,Samba,και UPnPServer.
 

Μηνύματα
13
Reaction score
0
Από android phone και ipad μέσω της εφαρμογής nmj navigator το βλέπω κανονικά και μπορώ να βάζω ταινίες κλπ.Από το macbook pro ενώ το βλέπω στα κοινόχρηστα δεν μπορώ να συνδεθώ.Αν πατήσω "σύνδεση ως" εγγεγραμένος χρήστης μου ζητάει όνομα και συνθηματικό όπου δεν ξέρω τί να βάλω.
Τώρα στο pch FTP server, NFS server, Samba server & UPnP server είναι στην ένδειξη started.
 

Μηνύματα
13
Reaction score
0
Στο PCH στο προσθήκη κοινόχρηστου ονόματος έχω στο πρωτόκολλο Samba αλλά IP/Host Name & Κοινόχρηστος φάκελλος είναι κενά.Μήπως πρέπει εκεί να συμπληρώσω κάτι και αν ναι τί?
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.874
Reaction score
41.080
....το πρωτόκολλο dlna δεν υποστηρίζει εξωτερικούς υπότιτλους...
για αυτό είμαστε σίγουροι παιδιά; έτσι έλεγα και εγώ μέχρι που έβαλα την τηλεόραση (samsung) να βλέπει τις ταινίες από το NAS και διαπίστωσα ότι τις τραβάει με τους υπότιτλους. Με dlna δεν κάνει τη δουλειά η τηλεόραση και το nas (synology);
 

Μηνύματα
20
Reaction score
2
Έχω διαβάσει πολλά forum αλλά δεν μου είναι ξεκάθαρο. 3D υπότιτλους παίζει από BD ISO ? Έσω έξω και επι τ'αυτά ;
Αν το έχει δοκιμάσει κανείς ας μου πει. Και σε απλά αρχεία SBS με εξωτερικούς υπότιτλους srt ? κάνει τη μετατροπή ;

Σκέφτομαι να πάρω αλλα θέλω σίγουρα τα παραπάνω. Είμαι ανάμεσα σε κάνα xbmc όπως chameleon , κάνα 1186 όπως egreat r200 και αυτό που βέβαια πάει ψηλά στα λεφτά.

Ελπίζω να βρω σήμερα απαντήσεις μήπως προλάβω την αποστολή της παρασκευής!
 


Μηνύματα
22
Reaction score
7
Παιδιά αγόρασα το εν λόγω μηχάνημα αλλά δεν αναπαράγει 3d ελληνικούς υπότιτλους idx sub. Εχω ενα wd live και εκεί παίζουν μια χαρά. Έχει κανεις κανένα παρόμοιο θέμα?
 



Μηνύματα
22
Reaction score
7
και εγω το εχω μια εβδομαδα και προσπαθω να βρω τροπο να παιξει 3d υποτιτλους. εχω διαβασει για αυτο το προγραμμα srt23dass που εχει καποιον οδηγο εδω http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=47904&page=9 αλλα δεν τα εχω καταφέρει.
Έστειλα σήμερα email στην εταιρεία αλλά δεν μου έχουν απάντησει μέχρι τώρα
 

zxr

Μηνύματα
11
Reaction score
1
δεν ξερω αν μπορει καποιος να βοηθησει αν υπαρχει τροπος να δουμε 3d υπότιτλους σε 3dsbs και 3dtab.
 

Μηνύματα
255
Reaction score
48
Εδω βρηκα οτι χρειαζεται να μετονομασετε το αρχειο να περιεχει το 3D κτλπ για να καταλαβει το μηχανημα οτι εχει να κανει με 3d αρχειο.Δεν το εχω δοκιμασει μιας και παιζω μονο 2D στον προβολεα μου,αλλα μου ζητησε φιλος του φορουμ να ασχοληθω μηπως και του βρω λυση.Δοκιμαστε το αυτο και πειτε μας αν σας δουλεψε ετσι
"
You have to rename the file to include "3D", "3DSBS". or "3DTAB" so the PCH knows the file is 3D. It will then display the info overlays and subtitles correctly.

If you just switch your TV to 3D mode everything works fine until you bring up the info overlays or subtitles.

I would suggest that Syabas provide a menu option and/or remote button to let us tell the PCH that an SBS or top/bottom 3D movie is playing so we could manually switch to 3D mode without having to rename files."





http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=64260
 

zxr

Μηνύματα
11
Reaction score
1
Αυτο το εχω διαβασει εκει στο forum τους. Ετσι πρεπει να ονομαστουν τα αρχεια αλλιως δεν παιζει η ταινια σε 3d. Οι υποτιτλοι ομως παιζουν 2D. Εκει διαβασα και για το srt23Dass το οποιο χρησιμοποιουν για να τους κανουν 3D αλλα δεν τα καταφερα. εχω γραψει ποιο πανω τον οδηγο μετατροπης.
 

Μηνύματα
255
Reaction score
48
Αυτο το εχω διαβασει εκει στο forum τους. Ετσι πρεπει να ονομαστουν τα αρχεια αλλιως δεν παιζει η ταινια σε 3d. Οι υποτιτλοι ομως παιζουν 2D. Εκει διαβασα και για το srt23Dass το οποιο χρησιμοποιουν για να τους κανουν 3D αλλα δεν τα καταφερα. εχω γραψει ποιο πανω τον οδηγο μετατροπης.
δοκιμασες και το mkvmergerui που αναφερει στο forum?Δεν εχω κατι και εγω σε 3d για να κανω δοκιμες ωστε να αρχισουμε να αποκλειουμε τροπους μετατροπης
 

zxr

Μηνύματα
11
Reaction score
1
Τα εκανα οπως τα λεει στο forum αλλα μου βγαινουν διπλοι και ο ενας απανω στον αλλον. Θα προσπαθησω παλι αλλαζοντας τις ρυθμισεις του srt23dass.
 


Μηνύματα
22
Reaction score
7
Η εταιρεία μου απάντησε λέγοντας μου να κάνω εγγραφή του προϊόντος στο site της και μετά να ζητήσω βοήθεια από τους ίδιους. Με υποχρέωσαν
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.874
Reaction score
41.080
Η εταιρεία μου απάντησε λέγοντας μου να κάνω εγγραφή του προϊόντος στο site της και μετά να ζητήσω βοήθεια από τους ίδιους. Με υποχρέωσαν
Έτσι λειτουργεί το support σε ολες τις εταιρείες, κανε αυτό που σου ειπαν και θα σου απαντήσουν.
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.558
Μηνύματα
2.864.330
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top