[Αγορά] Ποιο Media Player;

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Η σειρά Mede8er X3D είναι το πιο value for money και το πιο απροβλημάτιστο σε 3D και υπότιτλους.Επίσης και τα Pop Corn A-400/A-410 και Dune HD Base 3D και Dune HD 303D είναι αρκετά καλά,ανεβαίνουν όμως σε τιμή.Τα mede8er έχουν το πιο ώριμο firmware και την πιο καλή υποστήριξη.
Αν δεν θες εσωτερικό σκληρο δίσκο το Med600 X3D είναι μια χαρά και σε καλή τιμή.
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Ο έλληνας αντιπρόσωπος:www.twindigital.gr καλύτερα να το πάρεις από εδώ.Και σε ευρωπαϊκά sites να το βρεις λίγο πιο φθηνά με τα ταχυδρομικά θα βγει σχεδόν το ίδιο.Δεν νομίζω για 5-10 ευρώ να αξίζει τον κόπο.
 

Μηνύματα
11
Reaction score
1
Tελικά αγόρασα το Mede8er 800 3D .ΤΑ ΠΑΙΖΕΙ ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ!! μην φοβηθείτε και μην ανησυχείτε ,παιζει τα πάντα , μην έχετε κανέναν ενδοιασμό...βρήκα την υγειά μου!!
Υ.Γ Ο κ. Απόστολος που τα εμπορεύεται , είναι πάνω απόλα άνθρωπος και μετά έμπορος...σπανίζουν τέτοιοι ανθρωποι στο εμπόριο.
Y.Γ 2 Ευχαριστώ πολύ ιδιαιτέρως τον Moderator lesarros για την βοήθεια που έδωσε και με την πρώτη ευκαιρία που θα δοθεί να βρεθούμε από κοντά οφείλω και κέρασμα!!!
 

Μηνύματα
941
Reaction score
205
Καλημέρα. Έψαχνα για αγορά το wd live, αλλά δεν το βρήκα πουθενά διαθέσιμο παρά στο Eshop.
http://www.e-shop.gr/western-digital-wdbpuf0000nbk-wd-tv-media-player-p-PER.304769

Αυτό όμως βλέπω απο το κωδικό του προϊόντος ότι ειναι διαφορετικό απο το wd live . Είδα ότι εχει και wifi. Εγω αυτό που θέλω ειναι να παίζουν απο το σκληρό διςκο.
Μπορείτε να μου πείτε αν ειναι καλύτερο για να το πάρω;
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Δες εδώ:http://www.skroutz.gr/s/5089566/Western-Digital-TV.html

Από σκληρό δίσκο θα παίζει από usb μιας και δεν δέχεται εσωτερικό.Εχει wifi και ethernet για δικτυακές υπηρεσίες όπως youtube κλπ αλλά και για να συνδέεται μέσω του router με nas servers ή με υπολογιστή όπου μπορείς να έχεις και εκεί ταινίες και να τις παίζει από το εσωτερικό δίκτυο του σπιτιού.
 

Μηνύματα
155
Reaction score
13
Γεια χαρά, παιδιά! Αυτό το MED-400X2S που είναι φθηνότερο λέει τίποτα;
Από το Pico που έχω τώρα λέτε να είναι καλύτερο;
 

Μηνύματα
96
Reaction score
28
Καλημερα σε ολους
Εχω ενα dune μερικα χρονια τωρα και δεν εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος
Το βασικοτερο που θελω ειναι να μπορει να κανει αναζητηση με βαση το αρχειο και να κατεβαζει εξωφυλλα (ισως και υποτιτλους) και να μου φτιαχνει βιβλιοθηκη με τις σειρες και τις ταινιες αυτοματα.
Επισης οταν παιζει μουσικη να μπορω να ψαχνω και περιηγηθω στου φακελους για να διαλεξω ενα αλλο τραγουδι για να κουσω και οχι να περιμενω να τελειωσει αυτο που παιζει.
Απ'οτι διαβαζω τα καλυτερα ειναι popcorn και mete6er.Μηπως μια πιο φθηνη λυση θα καλυψει οπως wd ?
 

Μηνύματα
2.668
Reaction score
1.386
Καλημερα σε ολους
Εχω ενα dune μερικα χρονια τωρα και δεν εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος
Το βασικοτερο που θελω ειναι να μπορει να κανει αναζητηση με βαση το αρχειο και να κατεβαζει εξωφυλλα (ισως και υποτιτλους) και να μου φτιαχνει βιβλιοθηκη με τις σειρες και τις ταινιες αυτοματα.
Επισης οταν παιζει μουσικη να μπορω να ψαχνω και περιηγηθω στου φακελους για να διαλεξω ενα αλλο τραγουδι για να κουσω και οχι να περιμενω να τελειωσει αυτο που παιζει.
Απ'οτι διαβαζω τα καλυτερα ειναι popcorn και mete6er.Μηπως μια πιο φθηνη λυση θα καλυψει οπως wd ?
Αυτο που αναφέρεις στο dune γίνεται με το yadis. Εχεις δοκιμάσει να το εγκαταστήσεις ?
 

Μηνύματα
96
Reaction score
28
To εχω βαλει αλλα μου εχει σπασει τα νευρα οποτε θελει δουλευει
Θελω να ψαχνει μονο του το player χωρις την μεσολαβηση του pc καθε φορα που κατεβαζω ενα νεο επεισοδιο η ταινια.
To scraper του wd πως δουλευει;
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Το scraper του wd tv live είναι σχετικά αργό απ'όσο ξέρω.Καλύτερα αν θέλεις ν'αλλάξεις,να πας στο mede8er που έχει πολύ καλό και γρήγορο sraper και trailers.
Ποιο μοντέλο Dune έχεις?
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Το tv 301 είναι εξαιρετικό media player.Θα σου πρότεινα να μείνεις μακριά,πολύ μακριά από Xtreamer!

Τα Dunes ok,δεν έχουν δικό τους scraper και δεν κατεβάζουν υπότιτλους.

Σε ότι με αφορά προτιμώ να τα κάνω όλα αυτά από υπολογιστή,ώστε να ελέγχω και τους σωστούς υπότιτλους και την υψηλή ποιότητα των covers,backround κλπ

Ενα εξαιρετικό πρόγραμμα για covers,backround,περιλήψεις είναι το My Movies:http://www.mymovies.dk είναι επί πληρωμή βέβαια.Υποστηρίζει και τα dune σε windows pc.Δες το demo λίγο,σίγουρα θα εκπλαγείς από την ποιότητα των covers και αν σου αρέσει αγορασέ το.

Δεν χρειάζεται να αλλάξεις player κατά τη γνώμη μου.
 

Μηνύματα
780
Reaction score
16
Καλησπερα παιδια, εδω και κατι μηνες το wd live 3rd gen μας αφησε χρονους, και απο τοτε επειδη δεν το εχω ψαξει για καινουργιο player κανω τη δουλεια μου με στικακι..

Επειδη ομως ο player της lg ειναι για τα μπαζα, οχι μονο ως προς τη γνωστη ανικανοτητα του να παιζει dts αλλα και με τους υποτιτλους αλλες φορες εχει ορεξη αλλες νηστευει, οι ωρες του ειναι μετρημενες..

Ηθελα να ρωτησω για τα συγχρονα android media boxes που εχουν το πανεμορφο xbmc pre-installed πως συγκρινονται σε σχεση με το wd live ας πουμε.. Δηλαδη απο αποψη ταχυτητας πλοηγησης, αναπαραγωγη και ποιοτητα εικονας..

Μιλαω για κατι σαν και αυτο, με 4πυρηνο επεξεργαστη και 2gb ram..

http://www.ebay.co.uk/itm/CS918-HDM...ternet_TV_Media_Streamers&hash=item25960afd6d
 


Μηνύματα
780
Reaction score
16
Απο ποια αποψη? Could you elaborate? Ειναι για καποιο λογο πολυ αδυναμα αυτα τα μηχανακια η πολυ υποδεεστερα σε εικονα η κατι αλλο? Αργα σε ταχυτητα?
 


Μηνύματα
780
Reaction score
16
Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.. Οποτε μαλλον θα καταληξουμε παλι στην παλια καλη οικονομικη λυση του live.
 


Μηνύματα
780
Reaction score
16
Ναι, αφου λεφτα για καινουργιο med400x2s που μου αρεσει πολυ δεν υπαρχουν και μεταχειρισμενο δεν το πουλαει κανεις, προφανως επειδη ειναι πολυ καλο, το live φανταζει χρυση τομη..
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.050
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top