Βοήθεια γι αγορά προβολέα

Μηνύματα
25
Reaction score
1
Καλησπέρα!Ψάχνομαι γι αγορά προβολέα αυτο το διάστημα.Η απόσταση απο το πανί θα είναι 2.5μετρα.Θέλω να μου βγάζει γύρω στις 100'' και να είναι Full HD.Δεν μ ενδιαφέρει το 3D.Κόστος καινούργιου ή έστω μεταχειρισμένου μέχρι 400ευρώ.

Παρακαλώ τα φώτα σας!
 

Μηνύματα
25
Reaction score
1
Επίσης το πανί θα έχει διαστάσεις 250cm μήκος και 150cm πλάτος.Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο ως προς 4:3 η 16:9
 



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.412
Reaction score
94.025
Καλώς ήρθες!

Τα 400€ είναι λίγα για καινούργιο.

Οι τιμές ξεκινάνε από 600€ και γύρω στα 850€ για κάποιον αξιόπιστο.

Για μεταχειρισμένο, μπορεί να βρεθεί άμα κοιτάς συχνά τις αγγελίες.
 

Μηνύματα
25
Reaction score
1
Ναι με συγχωρείς.Δεν ειναι οτι σας ΄τρεχω΄απλα μου κανε παραξενο που κανεις δεν απαντουσε.

Σχετικα με καινουργιο ναι το καταλαβα οτι δεν ειναι πιθανο με αυτα τα λεφτα να βρω.Ομως θα ηθελα να μου πειτε μερικους προτζεκτορες που ξερετε οτι συχνα βγαινουν για πωληση και με καλυπτουν με βαση την αποσταση θεασης και τις ιντσες που θελω να πετυχω αλλα και το full hd.Για παραδειγμα (BENQ W1070)
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Κάτσε να το δει κάποιος που θα κάνει τον υπολογισμό για τα 250cm απόσταση με 250cm πλάτος. Δύσκολο.
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
BenQ W1080ST+ κοντα στα 900e

απο τα 2.1 μετρα αυτος δειχνει 2.5 μετρα πλατος οθονης....αν παει στα 2.5 μετρα αποσταση θα δειχνει 3 μετρα πλατος οθονης
 

Μηνύματα
25
Reaction score
1
Δεν βλεπω να υπαρχουν προτασεις αλλα μαλλον ζηταω κατι δυσκολο...
Σκεφτομαι για υπερβαση και BenQ W1070 στα 700ευρω
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
οχι και πολυ......:D

αφου δεν εχεις προβλημα στην αποσταση που θα τον βαλεις παιρνεις διαφορους....
 

Μηνύματα
25
Reaction score
1
Κοιτα.ο προτζεκτορας μπορει να μπει μονο σ ενα σημειο στο σαλονι μου και αυτο απεχει 2.5 μετρα απο εκει που θα βαλω το πανι.Τωρα για πανι εχω περιθωριο χωρου 250cm μήκος και 150cm πλάτος.αυτα σαν στοιχεια αλλα ειναι στανταρ,δεν εχω περιθωρια δηλαδη
 



Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
αρα ο φακος του προβολεα θα ειναι στα 2.1 μ απο την οθονη περιπου ...οποτε να παρεις αυτον που σου προτεινα για να πιασεις το πλατος οθονης ολο
 


Μηνύματα
20
Reaction score
1
Μπορείς να κοιτάξεις και κάποιον Epson της σειράς 3 ή 2 σε μεταχειρισμένο οι οποίοι έχουν μεγάλο zoum και lens shift για να σε διευκολύνουν στην τοποθέτηση, προτείνω τον tw2000, tw3500 και tw3600. Full HD όλοι αλλά όχι 3D. Κατά τη γνώμη μου είναι καλύτερη μηχανήματα από τον w1070. Από την άλλη βέβαια ο benq είναι 3d και μπορείς να τον πάρεις καινούργιο. Εσυ αποφασίζεις.
 


Μηνύματα
2
Reaction score
0
Λίγη υπομονή, καλώς ήρθες!
Μπορείς να κοιτάξεις και κάποιον Epson της σειράς 3 ή 2 σε μεταχειρισμένο οι οποίοι έχουν μεγάλο zoum και lens shift για να σε διευκολύνουν στην τοποθέτηση, προτείνω τον tw2000, tw3500 και tw3600. Full HD όλοι αλλά όχι 3D. Κατά τη γνώμη μου είναι καλύτερη μηχανήματα από τον w1070. Από την άλλη βέβαια ο benq είναι 3d και μπορείς να τον πάρεις καινούργιο. Εσυ αποφασίζεις.
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ, δες τον EPSON X18 kai EPSON X20,
 
Last edited by a moderator:


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.420
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top