ΑΓΟΡΑ SUB ΕΩΣ €450 ΓΙΑ 5.1??????

Feanor21

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
190
Reaction score
17
Καλημέρα σας,

Έχω αγοράσει 4 ηχεία MONITOR AUDIO BRONZE BX2 και το κεντρικό ηχείο MONITOR AUDIO BX LCR τα οποία τα έχω πάνω σε έναν dennon X1000. Είμαι πολύ ευχαριστημενος από τα ανωτέρω ηχεία και όταν ακούω μουσική αλλά και όταν βλέπω ταινίες. Ο χώρος που τα έχω στημένα τώρα είναι μικρός περίπου 15 τετραγωνικά μέτρα αλλά λόγω μετακόμισης θα πρέπει να τα στήσω σε χώρο 25 τετραγωνικά μέτρα. Θα ήθελα την πρόταση σας για ένα subwoofer έως €450 maximum. Από τα sub που έχω δει μέχρι στιγμής κλίνω προς το VELODYNE IMPACT 12inch. Παρακαλώ για τις απόψεις σας διότι δεν γνωρίζω πολλά περί sub.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,
Τζαννετης Βασίλης
 




Μηνύματα
777
Reaction score
820
Καταρχάς καλωσόρισες Βασίλη. Αν η χρήση του sub θα είναι για παρακολούθηση ταινιών, το Velodyne θα σε καλύψει απόλυτα. Το μόνο που θα με απασχολούσε αν επρόκειτο να το αγοράσω είναι η ανάρτηση του μεγαφώνου, η οποία είναι foam. Το υλικό αυτό γηράσκει και καταστρέφεται με την πάροδο του χρόνου.

Ελπίζω να βοήθησα.
 

Feanor21

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
190
Reaction score
17
Χμμμμμ!!!!!!!!!! Μόλις το παρηγγείλα και έδωσα προκαταβολή δηλαδή απο οτι καταλαβα όπως και να ΄λεχει θα έχω θεμα σε λίγα χρονια???
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Μπορεί και σε πάνω από 10ετία. Αφού έκανες το τόλμημα και μπήκες στο φόρουμ, το πιθανότερο είναι να έχεις αλλάξει 4-5 sub μέχρι τότε. :D

Μην το σκέφτεσαι, καλορίζικο! :drinks:
 

Μηνύματα
777
Reaction score
820
Αν το παράγγειλες ήδη, ξέχνα ό,τι έγραψα και απόλαυσε το καινούριο σου sub. Σε καμιά δεκαετία που θα δημιουργηθεί το πρόβλημα, τα ξαναλέμε (και σιγά μην έχεις το ίδιο sub ως τότε :) )
 

Feanor21

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
190
Reaction score
17
Χμμμμμ!!!!!!!!!! Μόλις το παρηγγείλα και έδωσα προκαταβολή δηλαδή απο οτι καταλαβα όπως και να ΄λεχει θα έχω θεμα σε λίγα χρονια???
Καμία άλλη άποψη τωρα που προλαβαίνω να το ακυρώσω??????
 

Feanor21

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
190
Reaction score
17
Αν μιλάμε για δεκαετιά οκ αλλά όπως και να έχει δεν βρήκα κατι αντίστοιχο στα €400.
 

Feanor21

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
190
Reaction score
17
Καμία πρόταση για αξιόπιστο καλώδιο RCA που να μη είναι ακριβό διότι ανοιχτηκα με την αγορα του sub, θα χρειαστώ 6 μέτρα.

ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Άμα δουλεύεις κολλητήρι κάνε ένα μόνος σου θα σου βγεί πολύ πιο φτηνά. 2 neutrik rca βύσματα και ένα unbalanced καλό καλώδιο τύπου mogami κ.λ.π.
 


Feanor21

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
190
Reaction score
17
Φιλέ Timaras εγώ δεν γνωριζω και πολλά για αυτο δεν σου απαντησα καλυτερα να απαντήσει καποιος πιο γνωστής επ' αυτου
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Καλησπέρα Βασίλη.Πως και κατέληξες στο Velodyne?Κοντά στην τιμή του είναι κανα 2-3 ακόμα
 

Feanor21

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
190
Reaction score
17
Καλησπέρα Βασίλη.Πως και κατέληξες στο Velodyne?Κοντά στην τιμή του είναι κανα 2-3 ακόμα
Timaras καλημέρα μου το είχαν προτείνει 2-3 άτομα και φυσικά διάβασα οτι review υπάρχει στο διαδικτυο....
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Ωραίος.Θα μας πεις και δυο λόγια όταν το συνδέσεις για το πως παίζει έτσι?
Μην το ξεχάσεις το νήμα!
Α,βγάλε και καμμιά φωτογραφία ρε συ να το δούμε!
 





Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.291
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top