Media player συμβατός με NAS Server

Μηνύματα
310
Reaction score
4
Έχω ένα Nas Server και θέλω να αγοράσω ένα Media player το οποίο να είναι συμβατό και να μπορεί να διαβάσει μέσα από τον nas.
Είχα ένα wd το οποίο δεν μπόρεσε να μου κάνει αυτή τη δουλειά.
Έχετε να μου προτείνετε κάτι?

Ευχαριστώ
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
το 99% των media players μπορούν να διαβάσουν από NAS μέσω SMB και NFS(ίσως μικρότερο ποσοστό).
Ποιο NAS έχεις και με πιο τρόπο θες να το βλέπει το media player?
 

Μηνύματα
310
Reaction score
4
Έχω τον Fantec CL-35B2. Δεν εχω θεμα με τον τροπο απλα δεν θελων να συναντησω δυσκολια στην αναπαραγωγη.
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Τι πρόβλημα αντιμετώπισες με το WD?
Αν είναι αργό το NAS ή το δίκτυό σου θα έχεις προβλήματα με όλα τα media players ειδικά σε αρχεία με υψηλό bitrate.
Τι ταχύτητα έχεις όταν αντιγράφεις αρχεία από το NAS στο PC?
 

Μηνύματα
310
Reaction score
4
Ειναι αρκετα γρηγορο. Να φανταστιες κανω stream σε pc μεσω wifi ταινια 12 gb και παιζει λες και ειναι local. Στον wd (παλιο μοντελο) τον εβλεπε μονο σαν media server αλλα δεν μπορουσα να κανω browse τα αρχεια
 



Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Με smb σίγουρα μπορούσες να παίξεις αρχεία από τον nas server που έχεις.Δεν στα έπαιζε καθόλου το wd live?
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απ'ότι βλέπω στη σελίδα του ο fantec είναι και smb server:Stand alone file-server
User Management, SMB Server, BitTorrent Client, iTunes Server, FTP Server,UPnP Media Server, WebDav, DynDNS Client, Print Server.
Ηθελε να κάνεις κάποιες ρυθμίσεις στο μενού του και στο μενού του wd tv live για να τον βλέπει το wd tv live.
Οποιον και να πάρεις αό τις γνωστές εταιρίες θα τον βλέπει χωρίς πρόβλημα.
Μέχρι πόσα χρήματα διαθέτεις για media player?
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Γιατί δεν δίνεις 160 και να πάρεις καινούριο το Mede8er Med600X3D που είναι πολύ καλό player?
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Τότε θα πρέπει να κοιτάξεις για μεταχειρισμένο,γιατί καινούρια κοστίζουν αρκετά παραπάνω από το budget σου.Αξιολογες εταιρίες και οι δύο.
Στις αγγελίες του φόρουμ ίσως βρεις κάτι ενδιαφέρον και αξιόλογο αν και παράπάνω από το budget σου,αλλά αν είσαι καλός στις διαπραγματεύσεις μπορεί να πετύχεις καλύτερη τιμή.;)
Ρίξε μια ματιά!
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.253
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top