Ποιο SVS κι από πού;(Sub βρήκα τελικά.Σπίτι που θα βρω;)





Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Eκτυφλωτικό θα είναι, παρά το χάσιμο στο χώρο.
Καλα στον χωρο μου, πιστεψε με υπαρχουν πολυ περισσοτερα πραγματα που γυαλιζουν απο το piano black του sub. Παντως κατα τη θεαση, η οθονη ειναι ακριβως απο πανω του και μιας και θα βαλω την μεταλλικη σιτα, δεν παιζει να γυαλιζει.

@Zizik: θυμαμαι καλα πως τα ειχες σε 20hZ mode? γιατι στις προ διετιας φωτο σου εισαι στα 16 hZ.

Για πες εμπειριες απο τα 2 mode
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.276
Reaction score
93.713
Καλα στον χωρο μου, πιστεψε με υπαρχουν πολυ περισσοτερα πραγματα που γυαλιζουν απο το piano black του sub. Παντως κατα τη θεαση, η οθονη ειναι ακριβως απο πανω του και μιας και θα βαλω την μεταλλικη σιτα, δεν παιζει να γυαλιζει.

@Zizik: θυμαμαι καλα πως τα ειχες σε 20hZ mode? γιατι στις προ διετιας φωτο σου εισαι στα 16 hZ.

Για πες εμπειριες απο τα 2 mode
Νωρίς δεν είναι για να αγχώνεσαι; Κάτσε να το παραλάβεις πρώτα...:tongue:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Είναι πολύ μικρή η διαφορά των 2 modes στο δικό μου αφού πέφτει απότομα κάτω απ' τα 20Hz.
Σε 'σένα που έχεις κλειστό χώρο θα έχει μεγαλύτερη.
 



Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Ο Βασιλης εχει 3+1 λατρεμενη, ζηλευω και αντιγραφω οσο δυναμαι..
αληθεια δοκιμασατε καμπυλη με τσιμπημενα κατω απο τα 25?
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
@Zizik: θυμαμαι καλα πως τα ειχες σε 20hZ mode? γιατι στις προ διετιας φωτο σου εισαι στα 16 hZ.

Για πες εμπειριες απο τα 2 mode
απο τα 20 παιζει καλυτερα......και οπως ειδες ο χωρος ειναι τεραστιος

σημσια εχει οτι απο εκει που βλεπει τις ταινιες του παιζει πολυ ωραια χαμηλα και ψηλα.....εχει οβερολ πολυ καλο αποτελεσμα για τα δεδομενα του χωρου......στην εικονα δεν ξερω τι κανει :D
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
ο Βασιλης παιζει +3db απο αυτο που πρεπει και το διαγραμμα που εβαλα ....γιατι ετσι του αρεσει και επειδη παιζει σε χαμηλες εντασεις...
......λογικο....οι χαμηλες θελουν το κατι παραπανω οταν ακους σε χαμηλοτερη ενταση απο αυτο που πρεπει.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
απο τα 20 παιζει καλυτερα......και οπως ειδες ο χωρος ειναι τεραστιος

σημσια εχει οτι απο εκει που βλεπει τις ταινιες του παιζει πολυ ωραια χαμηλα και ψηλα.....εχει οβερολ πολυ καλο αποτελεσμα για τα δεδομενα του χωρου......στην εικονα δεν ξερω τι κανει :D
Απο εικόνα σκίζει. ;) Την περασμένη εβδομάδα ήρθε ο Καστρουνέλος.
 



Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Παντως μιλωντας για vfm , εγω εξακολουθω να πιστευω οτι το pb 2000 ειναι ιδανικο στη συγκεκριμενη περιπτωση(ασχετα αν δεν αρεσε στο φιλο μας εδω, δε θυμαμαι βεβαια εχω χασει την μπαλα,ειχε καλιμπραριστει?)και εαν ηθελε να κανει την υπερβολη αλλο ενα θα του εδεινε αυτο που του λειπει με συνολικο κοστος περιπου οσο ενα sb13 και με ερωτματικο εαν θα ηταν και καλυτερο απο ενα pb 13 ειδικα στο θεμα της ομοιομορφοιας απολαμβανωντας δηλ σε περισσοτερες θεσεις την ιδια αισθηση...
Αληθεια εχετε καλιμπραρει hc με παρομοιο χωρο σε λιτρα με 2 pb 2000?
Eυχομαι παντως να του κατσει η νεα αγορα και να ηρεμησει παραταυτα..
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Έχω προτεραιότητα.


Τους καραγκιόζηδες απο πάνω τους αγνοώ.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.172
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top