Homeland (2011) TV Series

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50




[youtube]za9hEyxHSBA[/youtube]

Showtime's new TV series Homeland isn't supposed to air until October 2nd, but the network released the full pilot episode today for everyone to see.


 





xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.846
Reaction score
83.912
Έχω γίνει πολύ μαζόχας με τις σειρές τελευταία. Το Homeland είναι μία από τις 2-3 "ποιοτικές" σειρές της σεζόν που παρακολουθώ. Όσο πάει γίνεται και πιο βαρετή. Στα πρώτα 4 επεισόδια της τρίτης σεζόν δεν έγινε σχεδόν τίποτα που δεν θα μπορούσε να χωρέσει σε ένα δεκάλεπτο κανονικής σειράς. Αλλά μας έχει η φάει η υποκριτική... :D
Και βέβαια είναι η μόνη σειρά με τόσο αντιπαθητικούς ήρωες.
Το μόνο που μου αρέσει πια είναι που "τα χώνει" στα μεμέτια και έχουν ξεσηκωθεί εναντίον της σειράς.
 

Μηνύματα
2.679
Reaction score
1.393
Έχω γίνει πολύ μαζόχας με τις σειρές τελευταία. Το Homeland είναι μία από τις 2-3 "ποιοτικές" σειρές της σεζόν που παρακολουθώ. Όσο πάει γίνεται και πιο βαρετή. Στα πρώτα 4 επεισόδια της τρίτης σεζόν δεν έγινε σχεδόν τίποτα που δεν θα μπορούσε να χωρέσει σε ένα δεκάλεπτο κανονικής σειράς. Αλλά μας έχει η φάει η υποκριτική... :D
Και βέβαια είναι η μόνη σειρά με τόσο αντιπαθητικούς ήρωες.
Το μόνο που μου αρέσει πια είναι που "τα χώνει" στα μεμέτια και έχουν ξεσηκωθεί εναντίον της σειράς.
Ετσι ακριβώς ειναι, απο το 6 επεισόδιο και μετά αρχίζει το "τρέξιμο". Τα 2 τελευταία (6+7) που έχουν βγει ως τώρα ειναι σε ανεβασμένο ρυθμό.
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.601
Reaction score
4.137
Παπάκια ανεβασμένους ρυθμούς έχει..
Κατ΄αρχάς στον κύκλο αυτό έχουμε δεί ελάχιστα το τι γίνεται με τον πρωταγωνιστή,δλδ τον Μπρόντι.

Βέβαια η σειρά πλέον είναι αυτό που πλασαρίστηκε στην αρχή.Δηλαδή εστιάζει στα mind games και στον ψυχολογικό πόλεμο που είναι τα βασικά στοιχεία της κατασκοπίας.
 



gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.601
Reaction score
4.137
Tέλος 3ης σεζόν και (προσοχή σε όσους δεν το έχουν δεί):

Εξαφανίστηκε η οικογένεια Brody.Μάνα και κόρη δεν υπέγραψαν για την 4η σεζόν ενώ ο Νικόλας μας άφησε χρόνους(;).
Εκτός και αν τον αναστήσουν,δλδ το κρέμασμα του ήταν σικέ.

Εξέλιξη η οποία μεν ''μύριζε'' δεν περίμενα είναι έτσι απότομη.
Εντάξει σκοτώνεις τον βασικό πρωταγωνιστή.Ποιά η έννοια της σειράς πλέον;Θα δούμε την Κάρυ στην Κωνσταντινούπολη;Να κάνει τι;Άλλο παιδί με αντικαταστάτη του Μπρόντι;
Ενώ φυσικά κάηκε και το χαρτί του Ιράν κατόπιν της συμφωνίας που υπογράφηκε.Δλδ να υποθέσω ότι θα δούμε τρομοκρατία σε άλλη χώρα;
 


MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.644
Reaction score
9.216
Προφανώς τώρα τον ξεκίνησες. Κι εγώ το ίδιο έλεγα στην αρχή του: να το συνεχίσω ή να τον παρατήσω;
Τελικά μου άρεσε καλύτερα από τους τρεις, οπότε συνιστώ υπομονή. ;)
 



Μηνύματα
4.660
Reaction score
620
Δυνατό ξεκίνημα με τον γερουσιαστή του House of Cards και κοιλιά μετά με τις ιστορίες κοινωνικού περιεχομένου της Κέρι....:p

Έλα πείτε μας που κρύβετε τον Μπρόντι. Εκεί που κρύβετε και τον Μπιν Λάντεν? :smg:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.846
Reaction score
83.912
Είναι πολύ δύσκολο να το βλέπεις χωρίς να κάνεις και κάτι άλλο παράλληλα. Ειδικά στο δεύτερο επεισόδιο, προλάβαινες να κάνεις και μπάνιο χωρίς να χάσεις κάτι σημαντικό.
 

Μηνύματα
1.096
Reaction score
149
Και αν έχανες τη σκηνη του σεξ μπορεί και να κοιμόσουν ήσυχος το βράδυ
 

LUXMAN

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.994
Reaction score
69
Πολυ .........μα πολυ αδιαφορα τα 4 πρωτα επεισοδια του 4ου κυκλου . Μακραν καλυτερο το Knick ;)
 

Μηνύματα
4.660
Reaction score
620
Πολύ γουρλού αυτή η Carie. Όποιος την πηδάει βλέπει τα ραδίκια ανάποδα.:D

Φοβερό το drone shield του Hakani.:fuckyou:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.652
Μηνύματα
2.870.921
Members
37.929
Νεότερο μέλος
stmpotis
Top