Τεχνικά προβλήματα παρόχων

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Ειμαι σε γνωστό στα σύνορα Πεντέλης Αμαρουσίου και το δίκτυο της HOL είναι εκτός λειτουργίας, ούτε τηλέφωνο έχουμε.
Οι υπόλοιποι παροχοι είναι εντάξει ή το πρόβλημα είναι γενικό?
 



Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Ειμαι σε γνωστό στα σύνορα Πεντέλης Αμαρουσίου και το δίκτυο της HOL είναι εκτός λειτουργίας, ούτε τηλέφωνο έχουμε.
Οι υπόλοιποι παροχοι είναι εντάξει ή το πρόβλημα είναι γενικό?
Σύνορα Αμαρουσίου Πεύκης , δεν σημειώθηκε καμιά εχθροπραξία

Πες του Σακελλαρίδη πως φταίει ο ενισχυτής.
 


ika

News
Μηνύματα
13.965
Reaction score
12.961
Προχθές ήταν νεκρό το internet της CYTA στο Μαρούσι αλλά και στην Αγία Παρασκευή. Περιέργως το τηλ λειτουργούσε. Κάτι θα κάνει ο ΟΤΕ.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Προχθές ήταν νεκρό το internet της CYTA στο Μαρούσι αλλά και στην Αγία Παρασκευή. Περιέργως το τηλ λειτουργούσε. Κάτι θα κάνει ο ΟΤΕ.
Προχθές είχε χοντρό πρόβλημα η CYTA σε πολλές περιοχές της χώρας, μέχρι και το τηλεφωνικό της κέντρο δεν λειτουργούσε.
 

Μηνύματα
29.221
Reaction score
23.248
ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ CYTA ΣΤΟΥΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΥΣ.

ΕΙΧΕ ΠΕΣΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΤΗΣ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΩΡΕΣ ΕΝΩ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ.

ΕΠΑΝΗΡΘΕ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 12 ΤΟ ΒΡΑΔΥ.

ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΜΠΛΟΚΑΡΙΣΜΕΝΑ.
 

Μηνύματα
731
Reaction score
616
Προχθές ήταν νεκρό το internet της CYTA στο Μαρούσι αλλά και στην Αγία Παρασκευή. Περιέργως το τηλ λειτουργούσε. Κάτι θα κάνει ο ΟΤΕ.
Η cyta ειναι VoIP o_O πως λειτουργουσε το τηλεφωνο χωρις ιντερνετ?
 


Μηνύματα
731
Reaction score
616
Εγώ πάντως 3 χρόνια στην cyta δεν έχω μείνει ουτε μια μέρα χωρίς ίντερνετ ή τηλέφωνο.
 

ika

News
Μηνύματα
13.965
Reaction score
12.961
Η cyta ειναι VoIP o_O πως λειτουργουσε το τηλεφωνο χωρις ιντερνετ?
Γι' αυτό λέω όλως περιέργως τα τηλ λειτουργούσαν. Και ο tigergreg το ίδιο περιστατικό είχε.
 

Μηνύματα
29.221
Reaction score
23.248
Εγώ πάντως 3 χρόνια στην cyta δεν έχω μείνει ουτε μια μέρα χωρίς ίντερνετ ή τηλέφωνο.
ΜΗΠΩΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΕΣ ΕΙΔΗΣΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤ?

ΠΕΡΙΟΧΗ?

ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΤΟΥΣ ΚΕΝΤΡΟ ΠΑΝΤΩΣ (13877) ΚΑΤΑ ΤΙΣ 10 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΠΗΚΕ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΜΗΝΥΜΑ

ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΞΕΠΕΡΑΣΤΗΚΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ.
 



Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Την προηγούμενη εβδομάδα έμεινα από internet (έφταιγε το router της Wind τελικά)
Επειδή γνωρίζομαι με τα παιδιά στο κατάστημα Κορίνθου τηλέφωνο στον Μάριο...
-Έχετε internet ;
-Έχουμε ,τι τρέχει ;
-Δεν μπαίνω εδώ και ώρες ,εσείς δεν έχετε πρόβλημα...
-Παύση ολίγων δευτερολέπτων.....βασικά εμείς έχουμε μισθωμένη απο ΟΤΕ .

ΚΑΓΚΕΛΟ :confused:
 


Μηνύματα
168
Reaction score
58
Χτες πάντως από τις 19:00 μέχρι τις 5:00 σήμερα που ξεκίνησα για δουλειά δεν είχαμε δίκτυο 3G-4G της cosmote στην Άνω Γλυφάδα.
Τώρα έχει επανέλθει.
 

Μηνύματα
892
Reaction score
81
ήμουν στην wind και έφυγα λόγω των άλλα ντάλων χρεώσεις. Με το Internet δεν είχα θέμα τουλάχιστον το τελευταίο 6μηνο. Αποφάσισα πριν μια εβδομάδα να πάω στον ΟΤΕ. Δυστυχώς την έκανα. Με συνδέσανε την περασμένη Δευτέρα. Τις 2 πρώτες ημέρες το Internet πήγαινε σφαίρα. Την 3η ημέρα άρχισε τις αποσυνδέσεις το ανέφερα άμεσα μου είπαν θα το κοιτάξουν (όντως ήρθε τεχνικός απέξω). Μετά από αυτό το Internet πάει ποιο αργά και από χελώνα. Τους το ανέφερα το είδαν μου είπαν το έφτιαξαν (τις αποσυνδέσεις) η ταχύτητα τα ίδια. Έκανα μετρήσεις οι οποίες έδειξαν pinc 45μσ download από 5,5 έως 7,9 και upload 0.45 έως 0,73. Μπορώ να προβώ σε υπαναχώρηση της σύμβασης και να επιστρέψω στην προηγούμενη ή να πάω σε άλλη εταιρεία? Έχω συνδεθεί μόλις 10 ημέρες με τον ΟΤΕ.
 

ryk

Μηνύματα
2.112
Reaction score
925
ήμουν στην wind και έφυγα λόγω των άλλα ντάλων χρεώσεις. Με το Internet δεν είχα θέμα τουλάχιστον το τελευταίο 6μηνο. Αποφάσισα πριν μια εβδομάδα να πάω στον ΟΤΕ. Δυστυχώς την έκανα. Με συνδέσανε την περασμένη Δευτέρα. Τις 2 πρώτες ημέρες το Internet πήγαινε σφαίρα. Την 3η ημέρα άρχισε τις αποσυνδέσεις το ανέφερα άμεσα μου είπαν θα το κοιτάξουν (όντως ήρθε τεχνικός απέξω). Μετά από αυτό το Internet πάει ποιο αργά και από χελώνα. Τους το ανέφερα το είδαν μου είπαν το έφτιαξαν (τις αποσυνδέσεις) η ταχύτητα τα ίδια. Έκανα μετρήσεις οι οποίες έδειξαν pinc 45μσ download από 5,5 έως 7,9 και upload 0.45 έως 0,73. Μπορώ να προβώ σε υπαναχώρηση της σύμβασης και να επιστρέψω στην προηγούμενη ή να πάω σε άλλη εταιρεία? Έχω συνδεθεί μόλις 10 ημέρες με τον ΟΤΕ.
Μέχρι 14 μέρες έχεις δικαίωμα να υπαναχωρήσεις στην κινητή. Για την σταθερή δεν ξέρω πόσο.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.587
Μηνύματα
2.865.038
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top