Εντυπώσεις από την παρουσίαση του Epson TW-6600W στην Avart

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Η παρουσιαση ηταν πολυ καλη!
Και μετα που ρωτησα ποιος ειναι ο κεφαλας? μου ειπαν οτι δεν τον καλουν πια σε εκδηλωσεις
με PJs γιατι τα κανει μπαχαλο και αν θελω να τον γνωρισω να παω λεει στην εκθεση «Vinyl is back» :geek: γιατι μονο σε εκθεσεις για βινιλια θα τον καλουν (αλλα να μην πω τιποτα γιατι ειναι
εμπιστευτικο)
Μ' αρεσει που κρατας μυστικα ......
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
λοιπον ......για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις και μας διαβαζουν και μελη τα οποια δεν γνωριζουν απο παραμετρους εικονας.

οτιδηποτε αλλαζει την φωτεινοτητα του προβολεα εκτος του chip εχει επιπτωσεις στο gamma μας.....λιγοτερο η περισσοτερο σφαλμα δεν εχει σημασια.......υπαρχουν πολλες αυτοματες ιριδες και η καθε εταιρια το κανει διαφορετικα για καποιους λογους.

για σενα Στεργιε....και οχι μονο
..το σφαλμα de στα προγραμματα ρυθμισης οπτικων μεσων(χρωμα-γκρι)εχει να κανει με την απεικονιση εικονας οχι σε πατερνς αλλα κατα την θεαση......
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Και μετα που ρωτησα ποιος ειναι ο κεφαλας? μου ειπαν οτι δεν τον καλουν πια σε εκδηλωσεις
με PJs γιατι τα κανει μπαχαλο και αν θελω να τον γνωρισω να παω λεει στην εκθεση «Vinyl is back» :geek: γιατι μονο σε εκθεσεις για βινιλια θα τον καλουν (αλλα να μην πω τιποτα γιατι ειναι
εμπιστευτικο)
στειλε μου ενα pm με τα ονοματα σε παρακαλω και θα τους φτιαξω :laugh:
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
θα ήθελα και εγώ να ευχαριστήσω την Avart και τον Παχή για την αβαθμολόγητη φιλοξενία.... σε αυτό δεν χωράει σχόλιο! ;)

Τώρα όσον αφορά τον προβολέα, θα συμφωνήσω με την άποψη, ότι αξίζει να πληρώσει κάποιος την διαφορά που έχει ο 9200 για την απόκτησή του... το μπόνους που προσφέρει ο 6600, είναι η τιμή της λάμπας! :)
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
για σενα Στεργιε....και οχι μονο
..το σφαλμα de στα προγραμματα ρυθμισης οπτικων μεσων(χρωμα-γκρι)εχει να κανει με την απεικονιση εικονας οχι σε πατερνς αλλα κατα την θεαση......
Εγω ειμαι τυχερος Κωστα τα ματια μου και τα μετρητικα μου χανουν το ιδιο .
Ετσι ειμαι βεβαιος οτι ποτε δεν αρμενιζω στραβα αλλα στραβος ειναι ο γυαλος .
 

Μανώλης Κ.

Calibrator! Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.089
Reaction score
2.065
εσυ ο αλλος !!!!!!!

κριμα και νομιζα οτι κατι εχεις μαθει τοσα χρονια....:whistling:
Κώστα
«Γηράσκω αεί διδασκόμενος» όπως είπε και ο φιλόσοφος Σόλωνας.

Εαν ήσουν εκεί θα άκουγες τι είπα και δεν θα έβγαζες ετσι απλά συμπεράσματα.:):)
Και θα το αναφερω ξανά για όσους δεν ήταν εκεί, οι υπόλοιποι στην παρουσίαση το άκουσαν πιστεύω.:drinks:


Η χρήση της ίριδας αλλάζει χρωματικά το grayscale του προβολέα. Αυτό που δεν παρατήρησα ήταν η έντονη αλλαγή του gamma με την χρήση της.
 
Last edited by a moderator:






Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Η χρήση της ίριδας αλλάζει χρωματικά το gayscale του προβολέα.
Λογικό....το δήλωσε ο Tim Cook πρόσφατα,Von Gaylord με τα ενισχυτικά και λοιπά του,το μαμημένο γκριscale που τόσο μας ταλαιπωρεί θα γλίτωνε;να δω ποιος έχει σειρά:D
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.151
Reaction score
93.263
Λογικό....το δήλωσε ο Tim Cook πρόσφατα,Von Gaylord με τα ενισχυτικά και λοιπά του,το μαμημένο γκριscale που τόσο μας ταλαιπωρεί θα γλίτωνε;να δω ποιος έχει σειρά:D
Όχι, που δεν θα σχολίαζες...:p

Κάτσε να το διορθώσω, γιατί του ξέφυγε του καημένου. Θα μείνει μόνο στο δικό σου quote για να του το χτυπάς. :D
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Αυτό που διαπίστωσα είναι ότι τα καλύτερα "μάτια" τα έχει ο αβουγουδού.....:rolleyes: όλοι οι άλλοι είστε για κλάματα....:laugh:
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.384
Reaction score
93.952
Ωχ, μού την πέφτει δημόσια ο αgλήτης!:o:D
 



Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Εγω ειμαι τυχερος Κωστα τα ματια μου και τα μετρητικα μου χανουν το ιδιο .
Ετσι ειμαι βεβαιος οτι ποτε δεν αρμενιζω στραβα αλλα στραβος ειναι ο γυαλος .
:roflmao:
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Τελικα εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι οσο περισσοτερο μαθαινω τα μυστικα της εικονας τοσο πιο δυσκολο ειναι να ευχαριστηθω την εικονα του προβολεα μου .
Αλλη μια περιπτωση που η αγνοια της πραγματικοτητας δημιουργει ευτυχια .
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.601
Reaction score
4.135
Φτάνει με τα off βρε παίδες.

Άντε πείτε και οι υπόλοιποι τι είδατε.Δεν θέλουμε και ούτε είναι χρήσιμες μόνο οι γνώμες των ''experts''.



Υ.Γ.Έπιασα την κουβέντα κάτω και δεν πρόλαβα να ανέβω παρά μόνο για κανά 10λεπτο όπου και τον είδα με εργοστασιακές ρυθμίσεις.Εξ΄ου και δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη παρά μόνο:
Για κάποιον που δεν θέλει να παιδευτεί με καλιμπράρισμα είναι εντυπωσιακά ωραίος και φωτεινότατος!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.067
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top