Τι είδαμε, τι θα δούμε


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.108
A Most Wanted Man (2014)

MV5BODY2MTA0MjYzMl5BMl5BanBnXkFtZTgwOTE3NzE4MTE@._V1_SX214_AL_.jpg


Ταινία κατασκοπίας που δεν έχει όπλο ούτε σε φωτογραφία...
Έκανα φιλότιμες προσπάθειες. Κατάφερα να το ολοκληρώσω σε δύο βδομάδες, βλέποντας 10 λεπτά τη φορά πριν με πάρει ο ύπνος.
Κάθε φορά το πήγαινα και 5 λεπτά πίσω για να θυμηθώ τι γινόταν. Κι όταν τέλειωσε έμεινα με την απορία. Γιατί αρέσουν αυτές οι ταινίες; Μπλα-μπλα τσιγάρο, μπλα-μπλά γκριμάτσες, μπλα-μπλα ησυχία.

Η ιστορία είναι του John le Carré και παίζει ο Philip Seymour Hoffman. Εεεε, και;

2/10
 



stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.296
Reaction score
5.248
A Most Wanted Man (2014)

View attachment 40725

Ταινία κατασκοπίας που δεν έχει όπλο ούτε σε φωτογραφία...
Έκανα φιλότιμες προσπάθειες. Κατάφερα να το ολοκληρώσω σε δύο βδομάδες, βλέποντας 10 λεπτά τη φορά πριν με πάρει ο ύπνος.
Κάθε φορά το πήγαινα και 5 λεπτά πίσω για να θυμηθώ τι γινόταν. Κι όταν τέλειωσε έμεινα με την απορία. Γιατί αρέσουν αυτές οι ταινίες; Μπλα-μπλα τσιγάρο, μπλα-μπλά γκριμάτσες, μπλα-μπλα ησυχία.

Η ιστορία είναι του John le Carré και παίζει ο Philip Seymour Hoffman. Εεεε, και;

2/10

εγω το κατεβασα σχετικα γρηγορα αν και 10gb's αλλα τωρα μ αυτα που εγραψες ηδη πιανει τσαμπα χωρο στο δισκο.....
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.108
εγω το κατεβασα σχετικα γρηγορα αν και 10gb's αλλα τωρα μ αυτα που εγραψες ηδη πιανει τσαμπα χωρο στο δισκο.....
Αν σου αρέσουν η πάρλα και οι ηθοποιοί μπορεί και να σου αρέσει.
 
Last edited:







Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
αντε ειπα να γραψω και εγω κατι
Incedies ,2010 7\10
αν ειχε αμερικανικη σκηνοθεσια και δεν ειχε τον αφηγηματικο απομακρο χαραχτηρα ειδικα σε μια σκηνη θα ειχε τσιμπησει απο μενα αλλες 2 μοναδες .
 





melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
:laugh:
εντάξει δεν είναι james bond με μπαμ μπουμ, έχει σχετικά αργό ρυθμό όχι τόσο όμως που να το βαρεθείς, νομίζω ότι είναι κυρίως οι ερμηνείες και το σενάριο που με έκανε να δώσω 7, είναι περισσότερη περιγραφική των καταστάσεων ταινία παρά ψυχογραφικη των χαρακτήρων, δείχνει μια άλλη πλευρά της μυστικής κατασκοπείας χωρίς bond και bourne και μου αρέσει που στο τέλος σε αφήνει με τη γεύση ότι όλα είναι πολυδιάστατα και ο καθένας μας αναγκαστικά τα βλέπει από τη δική του οπτική γωνία που δεν είναι κατά ανάγκη ούτε σωστή αλλά ούτε και πλήρης.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.108
όλα είναι πολυδιάστατα και ο καθένας μας αναγκαστικά τα βλέπει από τη δική του οπτική γωνία που δεν είναι κατά ανάγκη ούτε σωστή αλλά ούτε και πλήρης.
Αυτό το ξέρουμε και χωρίς την ταινία. :D
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.234
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top