Panasonic -X940 Series TV LED 85’’- 4k Ultra HD-Πρώτη Πανελλαδική Παρουσίαση στην AVART.

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.276
Reaction score
93.713
Δυστυχώς προέκυψε κάτι έκτακτο και δεν μπορώ να φύγω απ' τη δουλειά.
 








rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.276
Reaction score
93.713
Τα γνωστά...
Πήγαμε,είδαμε,τσακωθηκαμε,φύγαμε...
Α, ok... Με κάλυψες. :D
Παρεμπιπτόντως δεν γνώριζα οτι υπάρχουν τόσο μεγάλες και ακριβές τηλεοράσεις:o
Δηλαδή ο τίτλος "85" 4K" δεν σε έβαλε σε υποψίες; :p
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.220
Reaction score
11.498
Δηλαδή ο τίτλος "85" 4K" δεν σε έβαλε σε υποψίες; :p
Έτσι όπως το τοποθετείς έχεις δίκιο
Έλα όμως που δεν είχα ξαναδεί live τέτοιο πράμα...
Επίσης δεν είμαι σχετικός για να μεταφέρω εντυπώσεις αλλα με αυτή την τιμη πώλησης
(15Κ€) αυτοί που θα την αγοράσουν πιθανολογω οτι θα ανακαλύψουν το ελάχιστο των δυνατοτήτων της.
 
Last edited:

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.517
Reaction score
30.884
Οι του ηχου την κοιταξαν λιγο και μετα εκαναν πηγαδακι.
Η τηλεοραση ηταν τοποθετημενη ψηλα και ετσι, για τους της εικονας,
και σε συγκριση με το μεγεθος εικονας απο PJ δεν γεμιζε το ματι .
Ο τροπος παρουσιασης ,που δεν εκανε καλυτερη εξομοιωση σαλονιου ,
νομιζω αδικουσε την TV χωρις να αρχισουμε να λαμβανουμε στα υπ οψιν την τιμη.

Παντως θα την ξαναδουμε στην εκθεση ελπιζω πιο χαμηλα και πιο κοντα 8-)
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Δεν παύει να είναι ένα τεχνολογικό θαύμα με πολλές δυνατότητες.

Περάσαμε ωραία για άλλη μια φορά στο φιλόξενο χώρο της AVArt.
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.517
Reaction score
30.884
Αυτο να το πω και εγω ! Η Avart ειναι ενα πολυ καλοφιαγμενο και φιλοξενο μερος !:thumbsup:
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Εντυπωσιακή εικόνα, μάλλον η καλύτερη που έχω δει και παράλληλα πολλά (κ) τα λεφτά.... δεν μπορώ να πω παραπάνω γιατί σε αυτά τα "μεγέθη" δεν έχω την εμπειρία της αξιολόγησης....:)
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.712
Reaction score
83.414
Η τηλεόραση είναι πολύ καλή και σε λογική τιμή για το μέγεθος και τα χαρακτηριστικά της. Πάντα σε συνάρτηση με τον ανταγωνισμό και την πρώιμη εφαρμογή νέας τεχνολογίας.

Η εικόνα της ήταν από εντυπωσιακή στα 4K μέχρι μέτρια σε απλό DVD. Είναι τέτοιο το μέγεθος που αναγκαστικά γίνεται ορατό και το πιο απειροελάχιστο πρόβλημα. Τα preset modes είναι αρκετά για τον μη απαιτητικό θεατή, όπως μας ενημέρωσε ο Μανώλης Καστρουνής.

Οι διάφορες επεξεργασίες βελτίωσης δούλεψαν θετικά. Η ροή της κίνησης στις γρήγορες σκηνές ήταν κρυστάλλινη με τη χρήση του motion interpolation. Το local dimming έπρεπε να προσέξεις για να καταλάβεις ότι ήταν ενεργοποιημένο. Προσωπικά είμαι υπέρ των έξτρα επεξεργασιών και γι' αυτό μου άρεσε.

Το μαύρο, η ομοιομορφία του γκρι και το clouding ήταν μέσα στο πλαίσιο της τεχνολογίας LED. Κάποια ψιλο-bugs στο χειρισμό ήταν μάλλον θέμα firmware και θα διορθωθούν σύντομα.
 




Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Ευχαριστούμε πολύ την ΑVART και την INTERTECH που μας έδωσαν την ευκαιρία να δούμε πρώτοι αυτήν την εντυπωσιακή TV.



Oπως καταλαβαίνετε ήταν πάρα πολύ δύσκολο αυτό το θεριό να ''ανέβει'' στον όροφο για να είναι home simulated το περιβάλλον.
 

Μηνύματα
5
Reaction score
11
Την Πεμτη 20 Νοεμβριου,ειχαμε την ευκαιρια ,να ζησουμε μια μοναδικη εμπειρια να δουμε με τα ματια μας,το μελλον εδω στο παρον.Ασυλληπτες εικονες που πριν 10 χρονια θα ητανε Επιστημονικη Φαντασια .Στον απιστευτο φιλοξενο χωρο της AUDIO VISION ART ,και με την συνδρομη του κ Μενδρινου, του κ Παχη και των συνεργατων τους ,την πρωτη παρουσιαση,στην ΕΛΛΑΔΑ της πανεξυπνης τηλεορασης PANASONIC. που μας στην προσφερε γεναιοδωρα,η αντιπροσωπια INTERTECH , παρουσια των executives managers τησ Εταιριας, kaθως του κ ΜΑΝΩΛΗ ΚΑΣΤΡΟΥΝΗ ,πασιγνωστος ISF CALIBRATOR, του κ ΤΗΛΕΜΑΧΟΥ ΚΑΤΣΕΝΗ, εκπροσωπο του νεου ηλεκτονικου περιοδικου TECH MATRIX ,και των συνηθων υποπτων απο το FORUM A V SITE, και αλλοι επισημοι.Μετα την ρυθμιση,που γινεται ευκολα απο τον κ.ΚΑΣΤΡΟΥΝΗ ,απογειωθηκαν ολες οι αισθησεις μας, οι περισοτεροι ειμπειροι χρηστες ,κατοχοι βιντεοπροβολεων,ενιωσαν σαν να ξαναανακαλυπτουν τον τροχο.Εγω προσωπικα ενιωσα σαν μικρο παιδακι που προτοπηγε ΛΟΥΝΑ ΠΑΡΚ ,και ειμαι στον 6 προβολεα. Η τηλεοραση ειναι απιστευτη,στα 4Κ απλως σκοτωνει ολον τον ανταγονισμο,και ανοιγει νεους δρομουσς στο τη σημαινει SΜART TV. Παιζει τα παντα ολα τα φορματ χωρις να καταλαβαινεις διαφορα,αξιζει να την δειτε απο κοντα στην ΑV ART καθως και στην εκθεση του ΗΧΟΥ ,ειναι εμπειρια ,δεν θα σας αναφερω, για το μαυρο ,το κοντραστ ,και το κραγιον της τραγουδιστριας ,γιατι δεν με ενδιαφερει.Την κρινω σαν ολοκκληρωμενη τηλεοραση,που δεν της ληπει τιποτα ,4Κ 3D ,και απειρες ρυθμισεις ,για τους ανασφαλεις που θελουν να αλαξουν τον διευθυντη φωτογραφιας, και μερικες φορες τον σκηνοθετη .Τωρα για την τιμη ,ειναι ακριβη,αλλα και η FERRARI ειναι ακριβη,με την εξελιη της γνωσης και της τεχνολογιας σε ολα πεφτουν οι τιμες.Η MATSUSITA-PANASONIC μας προσφερε το αυριο σημερα και απεδειξε οτι ειναι μεγαλη εταιρια, Ο ΙΔΡΥΤΗΣ της εταιριας ξεκινησε ,με σιδερα με καρβουνα,και ραπτομηχανες,και με το ΠΕΙΣΜΑ ΤΟΥ εφτιαξε μια τεραστια εταιρια με χιλιαδες εργαζομενους,και αντιπροσωπους,μην ξεχναμμε οτι το AVATAR ΓΥΡΙΣΤΗΚΕ ΜΕ 3D καμερες που εφιαξε o JAMES CAMERON ME PANASONIC .Ευχαριστουμε την INTERTCH KAI AV ART ,για το ονειρο τεχνολογιας που μας προσεφερε ,βασιζομενη στο ΑΝΗΣΥΧΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΟΥ ΙΔΡΥΤΗ ΤΗΣ..
 


Staff online

  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.197
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top