Ποιό μουσικό κομμάτι ακούτε τώρα;

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.000
Reaction score
8.045
PeterFrampton

Πίσω στο μακρινό 70s.. το είχα γδάρει το lp τότε….όσοι δεν τον έχετε ακούσει, παρακαλώ κάντε το κόπο να τον ακούσετε μέχρι το τέλος.

 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.000
Reaction score
8.045
Pl 12....Με αυτό το μηχάνημα την έβρισκα τότε, άραγε που να βρίσκεται τώρα....
 
Last edited:



cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484




Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.000
Reaction score
8.045
Εξαιρετικός Σταμάτης Σπανουδάκης, εξαιρετική Ιροντίνα, εξαιρετικός Παντελής Βούλγαρης
 


cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Samla Mammas Manna - Circus Apparatha από το LP "Samla Mammas Manna" (1971)


Φανταστικο κομματι από τους τεραστιους Σουηδούς που εβγαλαν μια σειρα εξαιρετικών albums την δεκαετια το 70. Δυσκολο να περιγραψεις την μουσικη τους, σιγουρα είναι prog rock, αλλα δεν λεει και πολλα από μονο του, διοτι η μουσικη τους δεν μοιαζει με τιπορτα και με κανενα άλλο group.Χχχμμ, για να σκεφτω...Λοιπον σκεφτείτε τον Zappa βορειοευρωπαιο να παιζει progressive και jazz και ειστε μεσα. :dontmentionit:
 

Μηνύματα
3.152
Reaction score
4.188
Ενα "ατάλαντο" γκρούπ...Corky Laing, Ian Hunter, Mick Ronson & Felix Pappalardi...
Συμμετοχές Todd Rundgren, Eric Clapton, John Sebastian
Απλά...ένα soupergroup

Κρίμα να λείπει ο δίσκος απ΄ το ΥΤ...

Υπάρχει πάντως όλο το LP εδώ: http://my.mail.ru/mail/alex-enm/video/44500/411075.html γιά όποιον ενδιαφέρεται ;)
Εκτός από τα 2 τραγούδια που βάζω, προτείνω το Easy Money (το 1ο κομμάτι) και το τελευταίο Growing Old With Rock'N'Roll στο 34:30


The Secret Session - The Best Thing (1978)


LAING, HUNTER, RONSON, PAPPALARDI - The Outsider



 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Dwarr "Starting Over" (1984) & "Animals" (1986) επιλεκτικα καποια κομματια κι απ'τα δυο τους albums.

https://www.youtube.com/watch?v=DRuBa_4pShs


Εξαιρετικα αφιερωμενα στο μελος Stathis. Ολοι οι αλλοι μη μπειτε στον κοπο, μιλαμε για ένα group τελειως σε συγχυση, δεν ξερανε πραγματικα τι τους γινοταν :lol:, ποσο πιο καλο μπορει να γινει? :D
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Εξαιρετικα αφιερωμενα στο μελος Stathis. Ολοι οι αλλοι μη μπειτε στον κοπο, μιλαμε για ένα group τελειως σε συγχυση, δεν ξερανε πραγματικα τι τους γινοταν :lol:, ποσο πιο καλο μπορει να γινει? :D
Thanks! θα έχω σκοτεινά ακούσματα τη νύχτα.:D
Επίσης σου αφιερώνω το Antonius Rex ιταλική αποκρυφιστική σκοτεινή progressive rock μπάντα από τη δεκαετία του '70, μέλος Cosmarpan :)
Antonius Rex - Hystero Demonopathy (Full Album)

Φρέσκο σχεδόν '13.
:lolsign:
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Thanks! θα έχω σκοτεινά ακούσματα τη νύχτα.:D
Επίσης σου αφιερώνω το Antonius Rex ιταλική αποκρυφιστική σκοτεινή progressive rock μπάντα από τη δεκαετία του '70, μέλος Cosmarpan :)
Antonius Rex - Hystero Demonopathy (Full Album)

Φρέσκο σχεδόν '13.
:lolsign:
Αντε ρε Jacula φυγε από δω χαμω. Καλα σ'εχω καταλαβει εγω, παλαιοσατανιστη :lolsign::lol:
 


cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Diabolus - Lonely days απο το LP "High tones" (1971)


Εγκληματικά αγνοημένο group και LP, κι ο λόγος μάλλον ειναι ότι αυτοί οι Βρετανοί ζούσαν στην Γερμανία και κυκλοφόρησαν το μοναδικό τους album στην Bellaphon. Φανταστείτε τον θείο Ίαν και τους Jethro Tull να παίζουν progressive με ολίγον Jazz. Τωρα θα μου πείτε, καλα μωρε σιγά, και οι Nektar Άγγλοι ηταν που ζούσαν στην Γερμανία και κυκλοφορούσαν τους δίσκους τους εκεί, αυτοί έκαναν όνομα, αυτοί δεν θ'αξιζαν γι'αυτο δεν έκαναν τιποτα...Αν και εγγυώμαι ότι άξιζαν και μάλιστα πολυ, απάντηση δεν εχω...:errwhat:
 


cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Killer Kane Band - Mr. Cool από το 3-track EP "Mr. Cool" (1976)


O Killer Kane από New York Dolls, εφτιαξε αυτό το group το 1976 κι εβγαλε αυτό το EP με μονο 3 κομματια. Ο Blackie Lawless :lolsign: καποια χρονια αργοτερα θα ιδρυε και θα ηγειτο των W.A.S.P. :D Εχει κανεις ορεξη για μανουρα σημερα? Μελος Stahis? :roflmao:
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Killer Kane Band - Mr. Cool από το 3-track EP "Mr. Cool" (1976)
O Killer Kane από New York Dolls, εφτιαξε αυτό το group το 1976 κι εβγαλε αυτό το EP με μονο 3 κομματια. Ο Blackie Lawless :lolsign: καποια χρονια αργοτερα θα ιδρυε και θα ηγειτο των W.A.S.P. :D Εχει κανεις ορεξη για μανουρα σημερα? Μελος Stahis? :roflmao:
Μr Cool κομματάρα έβαλες μέλος cosmarpan..η παρακάτω επίσης κομματάρα εξαιρετικά αφιερωμένο..:D
..πως το'πες μανούρα; είμαι μανούλα σ'αυτά! :roflmao:
Edge of Sanity - Crimson


:p:lolsign:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.865.277
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top