Τι είδαμε, τι θα δούμε


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.276
Reaction score
93.713
The November Man (2014)



Φτηνιάρικη αλλά James Bond στάιλ... Υπερατλαντικοί Αμερικάνοι Κατάσκοποι σε κοινοπραξία με υποψήφιο Ρώσο Πρόεδρο.... και όχι μόνο..... στο τέλος όμως ο καλός τους χαλάει τα σχέδια και παίρνει και το κορίτσι μαζί του..... τι άλλο να πεις... βαρετή σε όλα και το μόνο καλό που είχε ήταν η εικόνα!
Dawn of the Planet of the Apes (2014)



Εδώ τα πράγματα είναι ελαφρώς καλύτερα, βαρετό στόρι μεν αλλά με καλά εφέ και καλογυρισμένο....
πιστεύω ότι και κάπου εδώ πρεπει να τελειώσουν αυτές οι πιθηκοταινίες... καιρός να πάμε για άλλα!
Κλιμακτήριος; :p
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Guardians of the Galaxy (2014)


Μα 8,4 στο imdb? Αυτό σκέφτηκα ξέροντας ότι πρόκειται για ταινία της Marvel. Κι όμως, ναι. Καλογυρισμένη, με χιούμορ, ανάλαφρη όσο πρέπει (κόμικ είναι...), σου χαρίζει ένα απολαυστικό δίωρο. 8,5/10
8/10, ανυπομονώ για το 2.
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
τοσο καλη ειναι? μαλλον αυριο θα την δοκιμασω..

για τον november man και τους πιθηκους δεν μπορω παρα να συμφωνησω με το Βασιλη, δεν ξερω και ειδικα με τα πιθηκια με τα οπλα να γαζωνουν ανθρωπους να πω την αληθεια μου καθοταν καπως, αισθητικα σαν να ειχε κανει ταξιδι στο χρονο homosapiens ...
τωρα για κλημακτηριο μπορει ,ξερω γω?

θα βαλω 3 ταινιες με υψηλη 2 για ολη την οικογενεια και μια για αντρες..
Malefiicent (2014) 8|10
la belle et la bête 9|10 1 βαθμο παραπανω γιατι ειχε πολυ καλα σκοτεινα (απο τις λιγες που θα ηθελα καλο προτζεκτορα) εξαιρετικη εικονα ,και εντυπωσιακες χαμηλες...
και τελος απο τα αγαπημενα μου γουεστερν, που το ειχα δει στην μικρη και το ειδα και σε μεγαλη οθονη επιτελους..
Appaloosa.2008 9|10 .
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.712
Reaction score
83.414
Sex Tape
View attachment 41360
A fuckin' boring and CLUELESS American wannabe comedy!
That's all!
Και μια ζωντανή διαφήμιση των προϊόντων της apple και του iCloud.

0/10
http://m.imdb.com/title/tt1956620/

Τελικά είχε δίκιο η Πηνελόπη. Ακόμα κι εγώ που βρίσκω διασκεδαστικές όλες τις σαχλαμάρες της Diaz βαρέθηκα.

3/10
 

Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.495
Crash (2004) 8/10

It's the sense of touch. In any real city, you walk, you know? You brush past people, people bump into you. In L.A., nobody touches you. We're always behind this metal and glass. I think we miss that touch so much, that we crash into each other, just so we can feel something.



Eδω ολη η ταινια διχως υποτιτλους.
 



Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Τελικά είχε δίκιο η Πηνελόπη. Ακόμα κι εγώ που βρίσκω διασκεδαστικές όλες τις σαχλαμάρες της Diaz βαρέθηκα.

3/10
Ανάλαφρη ταινία και για όλους,Ευχάριστα περάσαμε εμείς!
6/10!
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Μα πως,μα πως θα μπορούσε αυτή η πανέμορφη κοπέλα και εξαιρετική ηθοποιός να μην κάνει καλή ταινία!
8/10

Deux jours, une nuit

Υπόθεση:Η Σάντρα έχει ένα δύσκολο δρόμο μπροστά της και μία πολύ στενή διορία. Έχει μόλις ένα σαββατοκύριακο για να συναντήσει τους συνάδελφους της και να τους ζητήσει να απαρνηθούν τον μπόνους μισθό τους, ώστε αυτή να μείνει στη δουλειά. Μόνη βοήθεια, ο σύζυγος της.

 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Μια πολύ ιδιαίτερη ταινία! Copenhagen (2014)



Δύσκολο θέμα σε κάποια σημεία.

Και λέγοντας δύσκολο δεν εννοώ τι θέλει να πει ο ποιητής,ο σκηνοθέτης,ο σεναριογράφος ή αν το καταλαβαίνουν μόνο οι φίλοι τους.Καμία σχέση,μοντέρνα και γρήγορη.

Δεν θα ήθελα να δώσω βαθμολογία θα την αδικήσω μάλλον,είναι μικρό διαμαντάκι όμως!

Προσοχή μη σας ξεγελάσει το πρώτο δεκάλεπτο και την αφήσετε!

When the girl of your dreams is half your age, its time to grow up.

http://www.imdb.com/title/tt2459156/
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.712
Reaction score
83.414
Lucy (2014)



Με υπόθεση βασισμένη σε ένα μύθο η γαλλική αυτή παραγωγή δίνει μία pop ατμόσφαιρα με μία πολύ καλή Scarlett Johansson.
O Luc Besson εφάρμοσε αρκετές υπερβάσεις και πρωτοτυπίες για το στυλ του, με ένα αποτέλεσμα ολίγον τι αχταρμά. Όχι ότι δεν μου άρεσε η ταινία. Απλά κινείται σε τομείς που τα στάνταρ έχουν μπει από τους Αμερικανούς και αναγκαστικά κάνεις τη σύγκριση. Πάντως πέρασα ωραία κι αυτό μετράει.

6.5/10
 


Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Lucy (2014)



Με υπόθεση βασισμένη σε ένα μύθο η γαλλική αυτή παραγωγή δίνει μία pop ατμόσφαιρα με μία πολύ καλή Scarlett Johansson.
O Luc Besson εφάρμοσε αρκετές υπερβάσεις και πρωτοτυπίες για το στυλ του, με ένα αποτέλεσμα ολίγον τι αχταρμά. Όχι ότι δεν μου άρεσε η ταινία. Απλά κινείται σε τομείς που τα στάνταρ έχουν μπει από τους Αμερικανούς και αναγκαστικά κάνεις τη σύγκριση. Πάντως πέρασα ωραία κι αυτό μετράει.

6.5/10
καλυτερο απο το Transcendence ? δεν ξερω αν το εχεις δει βεβαια η οποιος ας πει..(και να μην εχει επηρεαστει απο την σκαρλετ :D)
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.712
Reaction score
83.414
καλυτερο απο το Transcendence ? δεν ξερω αν το εχεις δει βεβαια η οποιος ας πει..(και να μην εχει επηρεαστει απο την σκαρλετ :D)
Αν ρωτάς εμένα, το Transcendence δεν μου άρεσε καθόλου (όπως και όλες οι ταινίες του Johnny Depp). Δεν έχω ιδιαίτερη συμπάθεια για τη Scarlett για να με επηρεάσει σε ταινία.
 


Μηνύματα
76
Reaction score
87
Αν ρωτάς εμένα, το Transcendence δεν μου άρεσε καθόλου (όπως και όλες οι ταινίες του Johnny Depp). Δεν έχω ιδιαίτερη συμπάθεια για τη Scarlett για να με επηρεάσει σε ταινία.
Από transcendence σίγουρα καλύτερο το lousy αλλά και αυτό χαμηλά κινείται. Γενικά οι ταινίες sci-fi πάσχουν από ξεκάθαρα και πιστευτά σενάρια και οι δύο αυτές παρουσιάζουν σεναριακά άλματα και αδυναμίες. Απλά το Loucy είναι καλλιτεχνικά πιο σωστή.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.879
Reaction score
41.093
Killers 7/10

Κωμωδια που τα εχει ολα!! Εφε,γελιο,δραση ωραια πλανα ελικοπτερατα και αρκετα μαλιστα και τη γλυκια Katherine Heigl !!

Αξιζει και με το παραπανω να τη δειτε! Εχει πολυ καλο γραμμενο ηχο σε εφε και αρκετα κατευθυντικο!

http://www.imdb.com/title/tt1103153/

:thumbsup:

είχε την πλάκα της, ότι πρέπει για να περάσει ήσυχα το βραδάκι.
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.183
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top