αγορα sub Crystal Audio TX-12 η SVS PB-2000????

Μηνύματα
6
Reaction score
9
εχω τα ηχεια της Crystal Audio TX-T2SE Crystal Audio THX-CT Crystal Audio THX-D και για ενισχυτη τον yamaha 675 και θελω να αγορασω subwoofer για να ολοκληρωσω το 5.1 συστημα μου...
ειμαι μεταξυ των 2 που εγραψα στον τιτλο,εχεται να μου προτεινεται καποιο αλλο?
αξιζει να παω στο SVS η δεν ειναι μεγαλη η διαφορα σε σχεση με το TX-12 που ειναι στην μιση τιμη?
ο χωρος μου ειναι 20 τρετραγωνικα
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Η διαφορά είναι μεγάλη. Αν αξίζει θα το αποφασίσεις εσύ.
 

Μηνύματα
504
Reaction score
228
Το ίδιο ακριβώς δίλημμα με σένα είχα και εγω πριν μερικούς μήνες. Τελικά πήρα το TX-12, παίζει σε χώρο 35 τμ και είμαι ικανοποιημένος. Δεν κάνει σεισμό αλλά το νιώθεις (όταν πρέπει) μια χαρά.
Το SVS είναι σίγουρα μεγαλύτερο sub με δυνατότερο ενισχυτή, γι' αυτό είναι και πιο ακριβό.
Δεν τα έχω ακούσει και τα 2 (πόσο μάλλον και στον ίδιο χώρο) για να βγάλω ακριβή συμπεράσματα.
Αλλά κατά τη γνώμη μου το ΤΧ-12 καλύπτει τις ανάγκες του μέσου χρήστη σε χώρο 20 τμ.
Από εκεί και πέρα η επιλογή είναι δική σου και εξαρτάται και από τα προσωπικά σου γούστα στο θέμα της έντασης των χαμηλών συχνοτήτων.
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Δεν νομίζω ότι μπορούν να συγκριθούν μεταξύ τους.Το Crystal είναι άρκετά καλό ανάμεσα στα υπόλοιπα της ίδιας
κατηγορίας τιμής.Το Svs παίζει σε άλλη κατηγορία τιμής και σε αλλη κατηγορία επιδόσεων.
Το θέμα είναι τα δίνεις τα διπλάσια χρήματα έτσι ώστε να παίζεις τέρμα και ωραία ή δίνεις τα μισά για να παίζεις
χαμηλοnormal και ωραία?
 

Μηνύματα
6
Reaction score
9
τελικα μαλλον θα παρω το SVS τελος του αλλου μηνα εκτος και αν εχεται να προτεινεται καποιο αλλο μεχρι τα 800 ευρω...
χρεωνει μεταφορικα απο το lsound ξερεται?
ποσο καιρο κανει συνηθως να ερθει?
 
  • Like
Reactions: PPG

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Τα φθηνά/δωρεάν μεταφορικά θέλουν υπομονή. 10 μέρες στην καλύτερη περίπτωση, 20+ στη χειρότερη.
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Από lsound είναι δωρεάν μια βδομάδα περίπου με ups, εκτός αν δώσεις extra 55€ για να έρθει σε 2 μέρες.
 

Μηνύματα
6
Reaction score
9
λογικα παρασκευη θα γινει παραγγελια...
κριμα δεν ειχα τα λεφτα να το παρω την προηγουμενη βδομαδα που το ειχε 40 ευρω πιο φθηνα.
ευχαριστω για την βοηθεια και τις διευκρινισεις παιδια
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
λογικα παρασκευη θα γινει παραγγελια...
κριμα δεν ειχα τα λεφτα να το παρω την προηγουμενη βδομαδα που το ειχε 40 ευρω πιο φθηνα.
ευχαριστω για την βοηθεια και τις διευκρινισεις παιδια
Δεν θα το μετανιώσεις το PB2000 σε καμια περίπτωση! Αν τώρα δεν σου αρέσει, θα το παίξω ζιζικ! Εδω είμαστε να το πάρουμε εμεις! (Για ένα ξαδελφάκι!)
 


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Σαπάκι; Εννοείς ότι είναι σάπιο και δεν παιζει καλα και θες να με ξαλαφρώσεις; Η' εννοούσες σαμπάκι;
Την ευκαιρία σου την είχες, αλλά μου έδειξες... αυτοσυγκράτηση!!!
 


Μηνύματα
6
Reaction score
9
εγινε τωρα το βραδυ παραγγελια με express ups γιατι δεν αντεχα να περιμενω μεχρι την αλλη βδομαδα για να ερθει ελπιζω Τεταρτη-Πεμπτη το αργοτερο να το εχω....
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
εγινε τωρα το βραδυ παραγγελια με express ups γιατι δεν αντεχα να περιμενω μεχρι την αλλη βδομαδα για να ερθει ελπιζω Τεταρτη-Πεμπτη το αργοτερο να το εχω....
Κι εγω το ιδιο ειχα κανει με το sb13. Θα ειχα κανει το ιδιο και με το pb13, αλλα θα κοστιζε 500€+φπα για ups express!

Αντε καλοακουστο και περιμενουμε εντυπώσεις!
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.867
Reaction score
5.851
εγινε τωρα το βραδυ παραγγελια με express ups γιατι δεν αντεχα να περιμενω μεχρι την αλλη βδομαδα για να ερθει ελπιζω Τεταρτη-Πεμπτη το αργοτερο να το εχω....
Μπράβο και καλές ακροάσεις δεν θα το μετανιώσεις σίγουρα!!:thumbsup:
 

Μηνύματα
6
Reaction score
9
ηρθε χθες δεν εχω προλαβει να ασχοληθω πολυ αλλα πρωτες εντυπωσεις ειναι θετικες...
εχεται καποιες συμβουλες για τις ρυθμισεις που πρεπει να κανω?
 



Μηνύματα
6
Reaction score
9
πολυ καλα ακομα παιζω με τις ρυθμισεις για να το φερω στο επιπεδο που μου αρεσει παντως για τον χωρο μου με καλυπτει μια χαρα...
δεν εχω προλαβει να ασχοληθω και πολυ λογο εορταστικου ωραριου τωρα δεν προλαβαινω καθολου...
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top