Ηχεία υπολογιστή





profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
κανονικά θα έπρεπε να περιμένω να περάσει το phychoacoustic effect αλλά δεν πειράζει.
πήρα σήμερα για πρόχειρα νόμιζα τα m-audio av40 μιας κ σύντομα θα ξεμείνω από ηχεία στο pc,τα οποία ήταν τα logitech z5500.
η διαφορά είναι μεγάαααλη τόσο που δεν νομίζω να ασχοληθώ να τα συνδέσω στο surround.
έχω μείνει μλκς...όχι οτι είναι τρομερά,ποιότητα κτλ,θεωρώ πως δεν ξέρω να τα κρίνω αυτά.
η διαφορά μεταξύ των δύο μου έκανε εντύπωση.
 



melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.875
Reaction score
41.084
Τα incline πολύ μου αρέσουν! Αν είχαν και μια έξοδο για ακουστικά εκεί κάπου στη φάτσα τους θα ήταν πλήρη.
Αλήθεια υπάρχουν τέτοια ηχεία, ενεργά για γραφείο που να δίνει έξοδο για ακουστικά ώστε όταν θες να ακούς χωρίς τους άλλος να μην αλλάζεις καλώδια πίσω από τον υπολογιστή αλλά απλά να καρφώνεις τα ακουστικά στα ηχεία;

ΥΓ έχουν αυτά
 
Last edited:

profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
Πράγματι αυτό τα ηχεία είναι πάρα πολύ καλά και σε αυτή την προσφορά που τα δίνει είναι ότι πιο value for money υπάρχει!

grrr δεν το είδα...

Τα incline πολύ μου αρέσουν! Αν είχαν και μια έξοδο για ακουστικά εκεί κάπου στη φάτσα τους θα ήταν πλήρη.
Αλήθεια υπάρχουν τέτοια ηχεία, ενεργά για γραφείο που να δίνει έξοδο για ακουστικά ώστε όταν θες να ακούς χωρίς τους άλλος να μην αλλάζεις καλώδια πίσω από τον υπολογιστή αλλά απλά να καρφώνεις τα ακουστικά στα ηχεία;

ΥΓ έχουν αυτά
κ τα av 40 έχουν..τα θές?? lol
 


profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
αστειάκι να πάρεις τα δικά μου κ να πάρω εγώ τα bx5.

δεν μπορείς να έχεις τα ακουστικά μόνιμα συνδεδεμένα κ να αλλάζεις το Output του υπολογιστή από ηχεία σε ακουστικά?
ή να τα βάζεις στο front panel του pc?
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.875
Reaction score
41.084
το pc είναι ένα mac mini, μία έξοδο έχει όλη και όλη για ήχο....

πες μας εντυπώσεις όταν παίξουν!
 


profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
το pc είναι ένα mac mini, μία έξοδο έχει όλη και όλη για ήχο....

πες μας εντυπώσεις όταν παίξουν!
α οκ οπότε θα σε βόλευαν ηχεία με έξοδο ακουστικών.δεν ξέρω αν είναι με ενίσχυση όμως.

εντυπώσεις,
δεν περίμενα ηχεία αυτής της κατηγορίας τιμής να έχουν τόση διαφορά από τα Logitech z5500 που αντικατέστησαν.
δίνουν την εντύπωση οτι διαχειρίζονται πιο άνετα ό,τι τους δίνεται να παίξουν
στον χώρο που είναι,10τμ,στο 1/3 της έντασης τους είναι δυνατά.
τι άλλο?αυτά νομίζω.

να τα συνδέσω σαν left right στα logitech?ή μπα?
 

Μηνύματα
5.775
Reaction score
1.186
εντυπώσεις,
δεν περίμενα ηχεία αυτής της κατηγορίας τιμής να έχουν τόση διαφορά από τα Logitech z5500 που αντικατέστησαν.
δίνουν την εντύπωση οτι διαχειρίζονται πιο άνετα ό,τι τους δίνεται να παίξουν
στον χώρο που είναι,10τμ,στο 1/3 της έντασης τους είναι δυνατά.
Κανένα computerάδικο ηχείο δεν μπορεί να συναγωνιστεί σοβαρά ενεργά monitors σε ποιότητα ήχου ακόμα και αν είναι στην ίδια τιμή.
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.976
Reaction score
2.911
Καλημέρα. Εγω σου προτείνω κάτι πολύ ποιοτικό ηχητικά. Αγοράζεις έναν T-amp φθηνό από eBay και τον συνδυάζεις με ένα ζευγάρι παθητικά ηχεία και περνεις φοβερό ήχο με λίγα λεφτά. Το έχω στο δικό μου PC με ένα ενισχυτακι με το TA2020-A+ και σκίζει από ηχο.
 



hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.976
Reaction score
2.911
Καλησπέρα εγώ λεω για πολύ λιγότερα. Ο δικός μου κόστισε 30 ευρώ με τα μεταφορικά και ειναι με αναβαθμισμένα κυκλώματα. Είναι της muse και θα ψάξω να σας βάλω και λινκ.
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.578
Μηνύματα
2.864.818
Members
37.931
Νεότερο μέλος
kowalski
Top