Homeland (2011) TV Series

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Κι' εμένα μου αρέσει πολύ ο 4ος ρε μπόζο.
Για τον 40 κύκλο μιλάω και αναφέρομαι σε συγκεκριμένο του επεισόδιο.
Το "χαιρέτησαν¨είναι σε εισαγωγικά διότι δεν πέθανε... αλλά...
 


Μηνύματα
731
Reaction score
616
Κι' εμένα μου αρέσει πολύ ο 4ος ρε μπόζο.
Για τον 40 κύκλο μιλάω και αναφέρομαι σε συγκεκριμένο του επεισόδιο.
Το "χαιρέτησαν¨είναι σε εισαγωγικά διότι δεν πέθανε... αλλά...
Αντώνη δεν βλέπεις highlander μπερδευτηκες. Τον κρέμασαν...
 



Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Δεν θέλω να κάνουμε spoiler ωρέ... θα σου πώ τελεφωνικός.*


* δεν τίθεται θέμα ορθρογραφίας! :fuckyou:
 


Μηνύματα
4.660
Reaction score
620
Κρεμασαν τον Μπροντι?:o

Προσεχετε τι λετε...Βρισκομαι στο τριτο επεισοδιο της πρωτης σαιζον!:D
Είδες τι παθαίνουν οι ήρωες πολέμου? Αχάριστοι κωλοαμερικάνοι, Τον κρέμασαν στο Γκουαντάναμο.:o

Φονιάδες των Ηρώων Αμερικάνοι!:offtopic:
 


Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.501
I m fucked up....,που λένε συχνά πυκνά και οι πρωταγωνιστες....

χρειάζομαι βηματοΔοτη!:D
 


Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.501
Χρειαζομαι διακοπες,κουρα,μια Αιδηψο,ένα σανατοριο στην Ελβετια....κατι χαλαρωτικο τελος παντων...εχω και παιδακια να μεγαλώσω...:D

Λαθος μου που την ξεκινησα.Τωρα δεν εχει επιστροφη...
 


Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.501
View View :lol:

Επεισ.11. Krieg Nicht Lieb σημερα το βραδυ στις 9,δηλ. τωρα, παιζεται στην Αμερική.

Airs Sunday 9:00 PM Dec 14, 2014 on Showtime

 


Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.501
Τρομερό το 9ο επεισόδιο..δυστυχώς το επόμενο σε 2 εβδομαδες.
Τρομερο το δεκατο επεισοδιο...δυστυχως για το επομενο πρεπει να ξενυχτησω.:D



...βρε τι μου μελλε να παθω...Γελαω με τον εαυτο μου...:gotcha:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Ωωωωχχχχ!!! Έμπλεξες κι εσύ με την τρελή...
Εδώ υπάρχει ολόκληρη...κλούβα.Η εξέλιξη της σειράς συνιστά...πολιτικό άσυλο φρενοβλαβών.:D

Κύριο πλεονέκτημα του Homeland είναι το ότι για την παρακολούθησή του δεν είναι απαραίτητη διαρκής ενατένιση της οθόνης.Κάθε επεισόδιο δύναται να παίξει-στο μεγαλύτερο κομμάτι του-ρόλο ηχητικής επένδυσης ενώ εκτελούμε κάποια άλλη ενέργεια-λ.χ. μαγείρεμα,σιδέρωμα,συγύρισμα χώρου- και να επιστρέφουμε στη θέαση κατά το τελευταίο πεντάλεπτο εκάστοτε επεισοδίου.
εξ ου και το γνωμικό:΄΄Η καλή νοικοκυρά πάει στου...Homeland τη σειρά΄΄.;)
Κατά τη γνώμη μου,μία αληθινά συναρπαστική πλοκή-ανεξαρτήτως ταχύτητας εξέλιξης- προϋποθέτει οι ανατροπές της να μην εμφανίζονται από το πουθενά,αλλά να έχουν κάποια ερείσματα,κάνοντας τον τηλεθεατή ν'αναρωτιέται σε κάθε έκπληξη πώς δεν είχε φανταστεί και ο ίδιος αυτό που παρακολουθεί.

Το σενάριο του Homeland δεν ευστοχεί πάντα στον εν λόγω τομέα,λες και είναι επαγωγικά επηρεασμένο από τη διπολική διαταραχή της ηρωίδας,με τις αναπάντεχες εξελίξεις να χρησιμεύουν ως ηλεκτροσόκ.Εξόν και αν οι συντελεστές της σειράς επιδιώκουν υπογείως να ταυτίσουν το σύνολο των τηλεθεατών με το χαρακτήρα του...Quinn.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.729
Reaction score
83.485
Κάθε επεισόδιο δύναται να παίξει-στο μεγαλύτερο κομμάτι του-ρόλο ηχητικής επένδυσης ενώ εκτελούμε κάποια άλλη ενέργεια-λ.χ. μαγείρεμα,σιδέρωμα,συγύρισμα χώρου- και να επιστρέφουμε στην θέαση κατά το τελευταίο πεντάλεπτο εκάστοτε επεισοδίου.
Εγώ, έτσι παρακολουθώ ταινίες και σειρές γενικώς. Κυρίως με συνοδεία iPad και φαγητού. :D


Το σενάριο του Homeland δεν ευστοχεί πάντα στον εν λόγω τομέα,λες και είναι επαγωγικά επηρεασμένο από τη διπολική διαταραχή της ηρωίδας,με τις αναπάντεχες εξελίξεις να χρησιμεύουν ως ηλεκτροσόκ.Εξόν και αν οι συντελεστές της σειράς επιδιώκουν υπογείως να ταυτίσουν το σύνολο των τηλεθεατών με το χαρακτήρα του...Quinn.
Όλες οι τελευταίες ταινίες και σειρές που παίρνουν καλές βαθμολογίες στις κριτικές, έχουν υπόθεση που είναι προσαρμοσμένη στους πρωταγωνιστές και όλες οι υπόλοιπες εξελίξεις αποτελούν συνοδευτικό συμπλήρωμα. Και, φυσικά, οι ήρωες πρέπει οπωσδήποτε να έχουν κάποιας μορφής νευρολογικό πρόβλημα που τους εκδηλώνεται ποικιλοτρόπως, ώστε το αναπάντεχο να βασίζεται περισσότερο στην αντίδρασή τους κι όχι στα γεγονότα.

Όλα αυτά βέβαια με ξενερώνουν, άσχετα αν βλέπω αρκετές τέτοιες παραγωγές επειδή είναι καλογυρισμένες και προσεγμένες παραγωγικά.

Πάω να δω το 11ο επεισόδιο τώρα. :D
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
iPad και φαγητού. :D
...
Όλες οι τελευταίες ταινίες και σειρές που παίρνουν καλές βαθμολογίες στις κριτικές, έχουν υπόθεση που είναι προσαρμοσμένη στους πρωταγωνιστές και όλες οι υπόλοιπες εξελίξεις αποτελούν συνοδευτικό συμπλήρωμα. Και, φυσικά, οι ήρωες πρέπει οπωσδήποτε να έχουν κάποιας μορφής νευρολογικό πρόβλημα που τους εκδηλώνεται ποικιλοτρόπως, ώστε το αναπάντεχο να βασίζεται περισσότερο στην αντίδρασή τους κι όχι στα γεγονότα.
:D
Αυτό είναι ένα ζήτημα για όσους προτιμούν χρήση...ThinkPad.:sneaky:
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.862
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top