700 δις δολάρια η χρηματιστηριακή αξία της Apple

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.429
Όταν πέθανε ο Steve Jobs άρχισαν τα γνωστά "Η Apple θα πατώσει!!!". Από το 2011 που ανέλαβε ο Tim Cook η αξία της εταιρείας διπλασιάστηκε!

Apple's stock continues its strong recent performance, hitting another milestone today with a market capitalization of $700 billion and once again setting a new standard as the highest market cap in history before pulling back slightly. The mark comes less than two weeks after Apple's market cap passed $660 billion to set its first new high in two years.
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Η ανακοίνωση του Tim έκανε τους gay να αγοράσουν μετοχές της Apple...;)

Θα προχωρήσω το θέμα από μια διαφορετική σκοπιά, αν νομίζετε ότι δεν ταιριάζει στο παρόν θα ανοίξω άλλο νήμα...
Η σειρά Life after people αναφέρεται στην ζωή πάνω στον πλανήτη μας έπειτα από την ξαφνική εξαφάνιση των ανθρώπων
Ας υποθέσουμε ότι ξαφνικά εξαφανίζονται κάποιες εταιρίες και τα προϊόντα τους...
Life after Apple
Life after Intel
Life after Microsoft
Life after Samsung
Life after Cisco

τι γνώμη έχετε;
 

Μηνύματα
4.660
Reaction score
620
Τουλάχιστον ο xfader είχε καμμία μετοχή πριν την απογείωση ή μόνο να της τα χώνει ξέρει?:D
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.888
Reaction score
41.115
ωραία, τώρα μπορώ πιο άνετα να μην πάρω apple και να υποστηρίξω μια άλλη εταρεία :tongue::laugh:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.429
Η ανακοίνωση του Tim έκανε τους gay να αγοράσουν μετοχές της Apple...;)

Θα προχωρήσω το θέμα από μια διαφορετική σκοπιά, αν νομίζετε ότι δεν ταιριάζει στο παρόν θα ανοίξω άλλο νήμα...
Η σειρά Life after people αναφέρεται στην ζωή πάνω στον πλανήτη μας έπειτα από την ξαφνική εξαφάνιση των ανθρώπων
Ας υποθέσουμε ότι ξαφνικά εξαφανίζονται κάποιες εταιρίες και τα προϊόντα τους...
Life after Apple
Life after Intel
Life after Microsoft
Life after Samsung
Life after Cisco

τι γνώμη έχετε;
Ό,τι πιο κομμουνιστικό έχω ακούσει. Τα hi-end προϊόντα δεν στηρίζουν τη ζωή, την κάνουν καλύτερη. Για όσους μπορούν να τα αποκτήσουν. Είναι σαν να ρωτάς, τι θα γίνει πιο αισθητό, το κλείσιμο της Casio ή της Panerai.

Τουλάχιστον ο xfader είχε καμμία μετοχή πριν την απογείωση ή μόνο να της τα χώνει ξέρει?:D
Δυστυχώς όχι. Έχω όμως φίλο που είχε αγοράσει (αρκετές) μετοχές της Apple το 2007, όταν ήταν της μόδας, και τις έχει ακόμα.
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Ό,τι πιο κομμουνιστικό έχω ακούσει. Τα hi-end προϊόντα δεν στηρίζουν τη ζωή, την κάνουν καλύτερη. Για όσους μπορούν να τα αποκτήσουν. Είναι σαν να ρωτάς, τι θα γίνει πιο αισθητό, το κλείσιμο της Casio ή της Panerai.
.
σιγά μην είναι χριστιανικό ή μουσουλμανικό...
μόλις σας θίξουμε την Apple κάτι παθαίνετε....
:D

είναι σαν να υποστηρίζεις ότι η εγχείρηση σιλικόνης είναι πιο σημαντική από την εγχείρηση καρδιάς για μια γυναίκα με μικρό στήθος και πρόβλημα στην αορτή...
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.429
σιγά μην είναι χριστιανικό ή μουσουλμανικό...
μόλις σας θίξουμε την Apple κάτι παθαίνετε....
:D

είναι σαν να υποστηρίζεις ότι η εγχείρηση σιλικόνης είναι πιο σημαντική από την εγχείρηση καρδιάς για μια γυναίκα με μικρό στήθος και πρόβλημα στην αορτή...
Δεν κάνουμε τέτοιες συγκρίσεις, είναι άτοπες.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Εχω 1 και μόνη ονομαστική μετοχή της Apple από το 2002.Κάθε χρόνο λαμβάνω επιταγή από την Ελβετία γύρω στα $4.50 :D
 




Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Τα δηλώνω,τα δηλώνω!
Λάθος κατάλαβα πριν!
Μην πάει και μου κάνει καταγγελία κάνας kontoletas και μου στείλει το ΣΔΟΕ αύριο!:D
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.474
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top