The Hobbit: The Battle Of The Five Armies (2014)


loyis7

Movies
Μηνύματα
5.310
Reaction score
4.142
The final trailer for The Hobbit: The Battle of the Five Armies!









Warner Bros. Pictures and New Line Cinema have released the final trailer for Peter Jackson's The Hobbit: The Battle of the Five Armies which you can watch below!




Εκσπερματώστε ξανά ελεύθερα, γιατί μόλις βγήκε το official trailer 2 και είναι και το τελευταίο πριν από την προβολή του ΕΠΟΥΣ:

 
Last edited:

loyis7

Movies
Μηνύματα
5.310
Reaction score
4.142
Watch the official music video for Billy Boyd’s The Hobbit end credits song









WaterTower Music has brought online the official music video for Billy Boyd’s emotional new song, “The Last Goodbye,” which will play over the end credits of Peter Jackson’s The Hobbit: The Battle of the Five Armies. You can view the video below!




 

loyis7

Movies
Μηνύματα
5.310
Reaction score
4.142
Legacy trailer anticipates The Hobbit: The Battle of the Five Armies









Now you can relive you favorite moments from all six chapters in Peter Jackson’s Middle-earth saga with a Hobbit Legacy trailer from Warner Bros., including glimpses at The Hobbit: The Battle of the Five Armies. Go there and back again with the clip below!




Το official legacy trailer:

 

loyis7

Movies
Μηνύματα
5.310
Reaction score
4.142
Get ready for The Hobbit: The Battle of the Five Armies with five new stills









We’ve got just over two weeks before the grand-finale of Peter Jackson’s second Middle-earth trilogy, The Hobbit: The Battle of the Five Armies, hits the big screen. Today, Warner Bros. Pictures and MGM have released five new stills from the J.R.R. Tolkien-inspired epic and you can check them all out below!
























 

loyis7

Movies
Μηνύματα
5.310
Reaction score
4.142
Προς πληροφόρηση σας, οι κρατήσεις ξεκίνησαν για όλες τις εκδόσεις της ταινίας The Hobbit: The Battle Of The Five Armies (2D, 3D και HFR 3D), στα Village Cinemas όλης της χώρας από εχτές το απόγευμα.


THE HOBBIT: THE BATTLE OF THE FIVE ARMIES
ΧΟΜΠΙΤ: Η ΜΑΧΗ ΤΩΝ ΠΕΝΤΕ ΣΤΡΑΤΩΝ



THE HOBBIT: THE BATTLE OF THE FIVE ARMIES 3D
ΧΟΜΠΙΤ: Η ΜΑΧΗ ΤΩΝ ΠΕΝΤΕ ΣΤΡΑΤΩΝ 3D



THE HOBBIT: THE BATTLE OF THE FIVE ARMIES 3D HFR
ΧΟΜΠΙΤ: Η ΜΑΧΗ ΤΩΝ ΠΕΝΤΕ ΣΤΡΑΤΩΝ 3D HFR



Τα δικά μου τα πήρα ήδη στα χέρια μου, φυσικά για την HFR 3D έκδοση την ημέρα της πρεμιέρας, στα Village Φαλήρου... ;)




 

loyis7

Movies
Μηνύματα
5.310
Reaction score
4.142
Peter Jackson received his star at the Hollywood Walk of Fame!









Peter Jackson has received his star on Hollywood's Walk of Fame - and he's scored some prime real estate.

Stars from Jackson's Lord of the Rings and Hobbit trilogies watched on as Jackson received his star on Hollywood Boulevard, just days before the final film in his Hobbit trilogy premieres in New Zealand.

































Προσωπική μου άποψη: Από τους λίγους που το αξίζουν 1000%
;)
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Προς πληροφόρηση σας, οι κρατήσεις ξεκίνησαν για όλες τις εκδόσεις της ταινίας The Hobbit: The Battle Of The Five Armies (2D, 3D και HFR 3D), στα Village Cinemas όλης της χώρας από εχτές το απόγευμα.


THE HOBBIT: THE BATTLE OF THE FIVE ARMIES
ΧΟΜΠΙΤ: Η ΜΑΧΗ ΤΩΝ ΠΕΝΤΕ ΣΤΡΑΤΩΝ



THE HOBBIT: THE BATTLE OF THE FIVE ARMIES 3D
ΧΟΜΠΙΤ: Η ΜΑΧΗ ΤΩΝ ΠΕΝΤΕ ΣΤΡΑΤΩΝ 3D



THE HOBBIT: THE BATTLE OF THE FIVE ARMIES 3D HFR
ΧΟΜΠΙΤ: Η ΜΑΧΗ ΤΩΝ ΠΕΝΤΕ ΣΤΡΑΤΩΝ 3D HFR



Τα δικά μου τα πήρα ήδη στα χέρια μου, φυσικά για την HFR 3D έκδοση την ημέρα της πρεμιέρας, στα Village Φαλήρου... ;)




Αχχχ βρε τυχερέ εμείς εδώ Κρήτη μόνο απλό θα δούμε.....
 

loyis7

Movies
Μηνύματα
5.310
Reaction score
4.142
Αχχχ βρε τυχερέ εμείς εδώ Κρήτη μόνο απλό θα δούμε.....

Πεταχτείτε για 1 ημέρα μωρέ να το δείτε και ξανά γυρνάτε... :p

Χόμπιτ είναι αυτό ντε...!!! :D
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.391
Reaction score
74.659
Oops! :D

http://www.theatlantic.com/entertai...the-five-armies-at-least-its-over-now/383876/


In my review of the second Hobbit installment, I suggested that Jackson had confirmed his standing as the new George Lucas. With this finale, he makes the comparison all the more depressingly concrete. It’s one thing for a director to produce movies worse than the ones he made earlier in his career. But it requires a rare gift—and thank goodness—to produce movies that actually make that earlier work itself look worse.
 


loyis7

Movies
Μηνύματα
5.310
Reaction score
4.142
Μην ασχολείστε με τις βλακείες που γράφει κάποιος ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΣ τύπος ονόματι Christopher Orr που προφανώς βγάζει χολή επειδή δεν τον προσκάλεσαν να παρευρίσκεται και αυτός στην παγκόσμια πρεμιέρα που έκανε πριν από 1 εβδομάδα στο Λονδίνο η ταινία, και σας συστήνω εγώ προσωπικά να πάτε και να δείτε την ταινία ΣΤΟ ΣΙΝΕΜΑ κιόλας και να μην περιμένετε πότε θα κυκλοφορήσει για "κατέβασμα" ή όταν κυκλοφορήσει σε DVD/Blu-Ray/ Blu-Ray 3D. Άν μπορείτε να την παρακολουθήσετε κιόλας και σε HFR 3D (High Frame Rate 3D) θα είναι ευχής έργου ειλικρινά. ;)


Η τριλογία έκλεισε έτσι όπως ακριβώς έπρεπε. Με ΜΠΑΜ !!! Η ταινία ήταν το τελευταίο παζλ σε μια μεγαλειώδες ιστορία που έκλεισε με τον πιο εκκωφαντικό και ορθολογικό τρόπο.

Πολλοί βέβαια που θα την δουν θα πουν πως η 2η ταινία του Hobbit (The Desolation Of Smaug) είναι καλύτερη σαν ταινία από αυτήν εδώ (The Battle Of The Five Armies). ΝΑΙ και εγώ συμφωνώ μαζί σας. Αλλά θα σας θυμίσω κύριε ανύπαρκτε Christopher Orr, πως το ίδιο συνέβη και στην τριλογία του Άρχοντα Των Δαχτυλιδιών. Οι περισσότεροι είπαν μετά το πέρας και εκείνης της τριλογίας τότε, πως η 2η ταινία του Άρχοντα (The Two Towers) ήταν καλύτερη από την 3η ταινία (The Return Of The King). Και εγώ πάλι συμφωνούσα και συμφωνώ ακόμα σε αυτό. Άρα τι παίζει? Πάει να πει πως το The Two Towers ήταν αριστούργημα και το The Return Of The King ήταν μάπα ??? Το The Return Of The King δηλαδή που έκανε τότε ΡΕΚΟΡ εισιτηρίων (2003), η δεύτερη μόλις ταινία στην ιστορία του κινηματογράφου που ξεπέρασε το φράγμα του 1 δισεκατομμυρίου δολαρίων, και σάρωσε τα όσκαρ (11 στις 11 υποψηφιότητες) όσα είχαν έως τότε μονάχα οι ταινίες Ben Hur (11 στις 12 υποψηφιότητες) και ο Τιτανικός (11 στις 14 υποψηφιότητες) ???
Η απάντηση είναι φυσικά και όχι. Δεν μπορούν όλες οι ταινίες να είναι εξίσου το ίδιο καλές πως να το κάνουμε δηλαδή ??? Αυτό που συμβαίνει στην πραγματικότητα είναι πως, στην ουσία είναι μοναχά 1 σκαλί πιο κάτω η μια από την άλλη. Και αυτό ακριβώς συμβαίνει και στο The Battle Of The Five Armies. Είναι 1 μονάχα σκαλί πιο κάτω από το The Desolation Of Smaug. Είναι ο συνδετικός κρίκος που έλειπε για να έχει κάποιος που δεν έχει διαβάσει ΠΟΤΕ κανένα βιβλίο είτε του The Hobbit είτε του The Lord Of The Rings μια ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΑΠΟΨΗ.

Προσωπικά εγώ την απόλαυσα 200%. Πείτε πως συνέβαλε πως είμαι φαν του Tolkien, πείτε πως είναι οι αγαπημένες μου ταινίες, πείτε πως συνέβαλε λίγο και το High Frame 3D, όπως και να έχει όμως σας το λέω με το χέρι στην καρδιά πως η ταινία ΑΞΙΖΕΙ και με το παραπάνω να πας και να την παρακολουθήσεις ΣΤΟ ΣΙΝΕΜΑ. Να έχεις τουλάχιστον μια ολοκληρωμένη άποψη ρε αδερφέ και όχι να στηρίζεσαι στην γνώμη ενός ανύπαρκτου συκοφάντη, δήθεν κριτή κινηματογράφου που στην τελική ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ τι κρυφή ατζέντα έχει...!!!

Στα της ταινίας πάντως, αγαπημένη σκηνή δική μου προσωπικά του The Battle Of The Five Armies είναι αυτή (στην αρχή της ταινίας περίπου) που αντικρίζουμε για πρώτη φορά στην εξαλογία, τους τρεις γ@μ@ου@ της Μέσης Γης (Elrond, Galadriel, Saruman), να τα βάζουν με τους Nazgul (ή αλλιώς The Nine) και τον Sauron τον ίδιο !!!!!!!!!!!!!
Ειλικρινά...θα πάθετε ΤΑΡΑΚΟΥΛΟ μόνο αυτό σας λέω...
Και η ταινία έχει μάχες για να χορτάσουν και οι...αχόρταγοι !!! Η μάχη διαρκεί περίπου 1 ώρα. Δηλαδή 1 ώρα από τις 2 ώρες και 20 λεπτά που διαρκεί ολόκληρη η ταινία για να σας δώσω να καταλάβετε. ;)
Και πολλά ακόμα που δεν θέλω να σας την χαλάσω και να σας τα πω τώρα.

Δεν θα μιλήσω μεμονωμένα για κάθε ηθοποιό γιατί ύστερα από τόσες ταινίες, ξέρουμε πόσο καλός είναι ο καθένας τους και δεν χρειαζόμασταν το τρίτο και τελευταίο μέρος της τριλογίας για να το καταλάβουμε...
Ούτε για το πόσο καλή είναι η μουσική του Howard Shore στην ταινία, ούτε για την σκηνοθεσία του Peter Jackson. Αυτά πλέον είναι γνωστά και στον πιο αδαή πως είναι 100% εγγύηση καλά...

Πηγαίνετε λοιπόν να παρακολουθήσετε την ταινία στα σινεμά, και παρακολουθήστε την σαν να είναι το The Last Goodbye στον κόσμο της Μέσης Γης, όπως λέει και το τραγούδι στους τίτλους τέλους της ταινίας που τραγουδάει ο Billy Boyd (ο γνωστός μας Pipin από τους Άρχοντες Των Δαχτυλιδιών). Μιας καταπληκτικής ιστορίας που ξεκίνησε σαν ταξίδι πριν από 13 χρόνια (το 2001) και τελειώνει πλέον το 2014. Ένα φανταστικό ταξίδι μέσα από τα μάτια ενός καταπληκτικού σκηνοθέτη (ίσως και ο καλύτερος εν ζωή) που μας έδωσε 6 αριστουργήματα για να έχουμε να τα ξανά παρακολουθούμε στο πέρασμα των χρόνων μόνοι μας, με τα παιδιά μας, με τα εγγόνια μας και να θυμόμαστε και να συνειδητοποιούμε τι πάει να πει σωστός κινηματογράφος και σωστό storytelling......

PETER JACKSON σε ευχαριστούμε από τα βάθη της καρδιάς μας για όσα μας πρόσφερες......
 
Last edited:

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Έτσι ακριβώς νιώθω και εγώ για το Lord of the rings & Hobbit
Δεν πάνε να λένε οι άλλοι αφού εμάς μας αρέσει για τους άλλους :focus:
Ο Peter άρχοντας δεν το συζητάμε όπως ειχα γράψει και παραπάνω
Κρίμα γιατι τώρα δεν έχουμε την αναμονή να δούμε ακόμα ένα:(
Βέβαια με το post σου με κ.........ς δεν μπορώ να περιμενω:p
Έκανα την χάρη στην παρέα να περιμενω μέχρι το Σάββατο>:(
Απο την άλλη εμείς θα την δούμε σε απλό ταπεινό σινεμά...
 


PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Legacy trailer anticipates The Hobbit: The Battle of the Five Armies









Now you can relive you favorite moments from all six chapters in Peter Jackson’s Middle-earth saga with a Hobbit Legacy trailer from Warner Bros., including glimpses at The Hobbit: The Battle of the Five Armies. Go there and back again with the clip below!




Το official legacy trailer:

Πω πω ανατρίχιασα!!!!!!! Τρομερό
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Την ειδα χθες σε 3Δ (εξαιρετικο και ξεκουραστο).
Ως ταινια μια απο τα ιδια, στο γνωστο στυλ. Δεν μου (μας; ) κανουν πια εντυπωση τα σπουδαια εφε, θα΄πρεπε να εστιασει σε κατι αλλο ωστε να κρατηθει το ενδιαφερον για τη σειρα (γιατι ...μινι σειρα ηταν τελικα!). Δειτε την, απλα για να μην λετε "γιατι να μην την δω", αλλα κι αν δεν την δειτε δεν χανετε και τιποτα (μαλλον κερδιζετε τα 8,50€ του εισιτηριου:)
Αναμενεται συνεχεια με..."Γοργοποδαρο"; οσοι το ειδαν (ή θα το δουν) καταλαβαινουν!
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.391
Reaction score
74.659
Ο Λούης μας παθιάζεται σα fanboy που είναι :p, αλλά συνεχίζω να επιμένω όπως παλιότερα πως δεν γίνεται (και δεν πρέπει) το παραμυθάκι που έγραψε ο Tolkien για τα παιδάκια του να γίνει κάτι αντίστοιχο του LOTR. Αρπαχτή!
Συμφωνώ απόλυτα με τον ανύπαρκτο για το Λούη Orr. :p:D

Αυτό δε σημαίνει βέβαια πως δε θα το δω την Κυριακή στο Gold. Θα είναι άθλια η εικόνα και ο ήχος αλλά τουλάχιστον θα ξαπλάρουμε! :)




Μπορεί να ρίξω κι έναν υπνάκο.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.281
Reaction score
93.729
Ο Λούης μας παθιάζεται σα fanboy που είναι :p, αλλά συνεχίζω να επιμένω όπως παλιότερα πως δεν γίνεται (και δεν πρέπει) το παραμυθάκι που έγραψε ο Tolkien για τα παιδάκια του να γίνει κάτι αντίστοιχο του LOTR. Αρπαχτή!
Συμφωνώ απόλυτα με τον ανύπαρκτο για το Λούη Orr. :p:D

Αυτό δε σημαίνει βέβαια πως δε θα το δω την Κυριακή στο Gold. Θα είναι άθλια η εικόνα και ο ήχος αλλά τουλάχιστον θα ξαπλάρουμε! :)




Μπορεί να ρίξω κι έναν υπνάκο.
Καλή διασκέδαση!


...και καλό ύπνο.
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.563
Μηνύματα
2.865.664
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top