Ηρθε και η ωρα του ηχου......



spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.528
Reaction score
30.908
To Σαββατο θα γινουν οι συνεννοησεις !
Μεχρις στιγμης και λογω ελαφριας ασθενειας ημαστε λιγο πισω στις δοκιμες.....:oops:
 



Μηνύματα
157
Reaction score
269
Εξαρτάται . Από τι βλέπεις, ακούς , κτλ
Για μουσική καλυτερη λύση τα sealed αλλά πρέπει να πας σε διπλό 15 η 18 μια λύση το f25 rhythmikto S2 4000w RMS της JTR ( έρχεte ένα σε 6 εβδομάδες by boat )αλλά έχει τα δίπλα λεφτά 3500 από το f25 rrythmik in 1700 . KAI ΣΧΕΔΟΝ ΤΡΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΟ PORTED THS RYTMIIK

Πιστεύω ότι το rhythmik ported είναι Mia Kaλη λύση που κάλυπτε και τα δυο καλά μουσική και έργα. Το Svs tou zizik εντυπωσιακή μπασομηχνη οι κανόνισες ήταν θεαματικές βέβαια δυο sub και μέλλον χρειάζετε τουλάχιστον άλλο ένα για τον χώρο του. Επιπλέον όταν όλα τα ηχεία είναι σε small χάνετε το stage , χρειάζονται ποιο πολλά sub. Πιστεύω ότι δυο sub Είναι minimum αλλά πολύ καλή λυςη για μεγάλο σύστημα οπότε μάλλον rythmic που είναι και 20% ποιο οικονομικό .
Δοκίμασα λίγο σε small to σύστημα μου και δεν μοορει ένα sub an antikatastisei ta έξι 15´´ alla me large left right παει πολύ καλά . Βεβαίως η ρυφμιση θα είναι λίγο ποιο δύσκολη . ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ. !!!!
 
Last edited:

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.281
Reaction score
93.729
Πιστεύω ότι το rhythmik ported είναι Mia Kaλη λύση που κάλυπτε και τα δυο καλά μουσική και έργα. Το Svs tou zizik εντυπωσιακή μπασομηχνη οι κανόνισες ήταν θεαματικές βέβαια δυο sub και μέλλον χρειάζετε τουλάχιστον άλλο ένα για τον χώρο του.
Γιατί;
 

Μηνύματα
157
Reaction score
269
Γιατί;
Έχει πολλά κυβικά χώρο η rhythmic σύστησε 3 Kai ιδανικά 4.
Έχει ένα αριστερά εμπρός και ένα κέντρο πίσω. Νομίζω θέλει άλλο ένα δεξιά πλευρά.
 
Last edited:




Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Τα άκουσε. Η αλήθεια είναι, και σας το λέω τόσο καιρό αλλά με κοροϊδεύετε, πως τα δυο είναι οριακά για reference levels. :p
αει μ@ρη που θες κιαλλο :p

δεν σου φτανει που παιζεις χωρις καθολου ισοσταθμιση στα sub !!!!:dance:
...και ετσι..
2 pb-13 ultra.jpg
 
Last edited:


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Δοκίμασα λίγο σε small to σύστημα μου και δεν μοορει ένα sub an antikatastisei ta έξι 15´´ alla me large left right παει πολύ καλά . Βεβαίως η ρυφμιση θα είναι λίγο ποιο δύσκολη . ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ. !!!!
μονο με μετρησεις μπορεις να πεις κατι.....το sub μπορει να μην παιζει εκει που το εχεις ....το ιδιο ισχυει και για τα L-R κ.λ.π.

εχεις διαστασεις χωρου στο περιπου ?
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.528
Reaction score
30.908
Μιας και τα demo του surf δεν μπορουμε να τα παιξουμε :cry: καναμε εκτεταμενες δοκιμες με
μουσικη (flac και wav demo της focal καθως και αλλα σε flac) για περιπου 3 ωρες με διαφορους
συνδυασμους ( μονα τους τα 801, μονα τους τα Jbl 4435, μονο του το κεντρικο B&W HTM-1:o
καθως και ολα μαζι , με η χωρις sub)

Κατα την γνωμη μου το rythmik σε καθε περιπτωση συμπληρωνει τα χαμηλα (οταν βαζαμε large τα
surround ο pre ADA εβγαζε off το sub παροτι τελικα τα jbl επαιζαν το ιδιο ) και ετσι το sub το ακουγαμε
κατα βουληση , με τις αλλαγες απο Α σε B ακαριαιες .

Ενοχλητικο βουισμα η μπουμπουνισμα εγω προσωπικα δεν ακουσα και οι εντασεις ηταν σε πολυ ψηλα
ορια (Θα τα ακουσετε και θα καταλαβετε )

Για εργα δεν ξερω να πω, αλλα small τις ηχειαρες για χαρη του rythmik το βλεπω δυσκολο :thumbsdown:
Δεν θα σας αφησουμε κυριοι να μας ευνουχισετε :fuckyou: τα ηχεια , τα θελουμε στο ολο τους :D

Τωρα ο eliot εχει μια αντιπαθεια για το HTM-1 που εγω δεν μπορω να την καταλαβω ( γιαυτο
το βαλαμε και μονο του) . Το ηχειακι παιζει θαυμασια (και σπιτι μου και στου elliot)

Προβλεπω Σαββατο πρωι εκθεση και βραδυ Elliot :)
 

Μηνύματα
157
Reaction score
269
μονο με μετρησεις μπορεις να πεις κατι.....το sub μπορει να μην παιζει εκει που το εχεις ....το ιδιο ισχυει και για τα L-R κ.λ.π.

εχεις διαστασεις χωρου στο περιπου ?
13χ5 περίπου το μισό είναι 6χ4.3 και μετά 7 χ6.5
Το πρώτο κομμάτι είναι το Συςτημα το επόμενο μπιλιάρδο κτλ
 




spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.528
Reaction score
30.908
Και για 1500 ο 3040 ακριβος ειναι.....αλλα την πατησαμε γιατι στις USA εχουν 110 V μονο :thumbsdown::thumbsdown:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.563
Μηνύματα
2.865.710
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top