Ζητείται Laserdisc player

Μηνύματα
131
Reaction score
37
Καλησπέρα, σήμερα παρέδωσε πνεύμα το laserdisc player που ειχα.
Υπάρχει κανένας που να έχει κάποιο για πώληση, που να θέλει να το ξεφορτωθεί ?

Ευχαριστώ
 

Μηνύματα
168
Reaction score
58
Μάνο,πιο εύκολα βρίσκεις chevrolet corvette stingray του 69 παρά laserdisk player.
Καλή τύχη.
 


Μηνύματα
111
Reaction score
31
Μάνο, σίγουρα θα βρεις μέσω e-bay ή μέσω του AVS FORUM. Το μόνο που πρέπει να βεβαιωθείς είναι να μην είναι μηχάνημα 110V και να μην παίζει μόνο NTSC, καθώς υποθέτω ότι τα Laserdiscs που έχεις θα είναι PAL.
 

Μηνύματα
131
Reaction score
37
Καλημέρα σε ολους, απο ebay θα μπορούσα να πάρω αλλα ζητάνε ενα σκασμό λεφτα για εκτελωνισμό μιας και τα περισσότερα ειναι απο αμερικη. Θα κοιτάξω το AVS να δω τι παιζει. :)
 


Μηνύματα
131
Reaction score
37
Καλησπερα, θα ηθελα να παρακαλεσω, αν υπαρχει καποια πρόταση, να ειναι για πωληση. Δεν εχω κατι να ανταλλάξω.

Ευχαριστω
 



Μηνύματα
462
Reaction score
346
Κοίταξε στο γερμανικό ebay (ebay.de), έχει αρκετά και είναι σίγουρα ευρωπαϊκά μοντέλα. Μεταφορικά λογικά με DHL και δεν έχει τελωνείο (έχω αγοράσει από εκεί πολλούς δίσκους laserdisc και έβρισκα Pioneer CLD-D925 σαν το δικό μου στα 100-150 ευρώ αναλόγως κατάστασης συν 30-40 ευρώ μεταφορικά.
Δες και στη χρυσή ευκαιρία.

Επι τη ευκαιρία τι έπαθε το δικό σου και ποιο μοντέλο είναι;
 

Μηνύματα
131
Reaction score
37
Καλησπέρα, εγώ είχα ένα Sony mdp-850, έσπασε το πορτάκι μπροστά, το οποίο είχε και επάνω του διακόπτες που έδιναν εντολές στο μηχανισμό για να λειτουργήσει
 


Μηνύματα
131
Reaction score
37
Χαχαχαχαχα λες ε? Δεν φταίει η καημένη, εγώ πάσχω από μια ασθένεια που μου φέρνει κρίσεις ιλίγγων και με έπιασε απότομα και όπως σκόνταψα πήρα και το μηχάνημα παραμαζωμα. Αυτή η ασθένεια με εμποδίζει και να δουλέψω. Αθώος ο γάτος λοιπόν :)
 

Μηνύματα
168
Reaction score
58
Χαχαχαχαχα λες ε? Δεν φταίει η καημένη, εγώ πάσχω από μια ασθένεια που μου φέρνει κρίσεις ιλίγγων και με έπιασε απότομα και όπως σκόνταψα πήρα και το μηχάνημα παραμαζωμα. Αυτή η ασθένεια με εμποδίζει και να δουλέψω. Αθώος ο γάτος λοιπόν :)
Πλάκα κάνω...

Οι γάτες είναι από τα πιό ήσυχα ζώα γιατί είχα και εγώ και ξέρω, και ας τις λένε σκανδαλιάρες.
Σε αντίθεση με τα σκυλιά που...
 

Μηνύματα
131
Reaction score
37
Πλάκα κάνω...

Οι γάτες είναι από τα πιό ήσυχα ζώα γιατί είχα και εγώ και ξέρω, και ας τις λένε σκανδαλιάρες.
Σε αντίθεση με τα σκυλιά που...
Χεχεχεχε τα δικα μου μαλλον αποτελουν εξαιρεση
 

Μηνύματα
131
Reaction score
37
Μετα απο εντατικο ψαξιμο στο ebay.de, δεν βγηκε κατι...εχει λιγα μηχανιματα και αυτα που εχει ειναι πανακριβα χωρις να το αξιζουν.
Το μονο που ζηταω να εχει το LD ειναι auto reverse.
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.185
Reaction score
27.660
Οι γάτες είναι από τα πιό ήσυχα ζώα γιατί είχα και εγώ και ξέρω, και ας τις λένε σκανδαλιάρες.
Σε αντίθεση με τα σκυλιά που...
Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω.
Και οι γάτες και τα σκυλιά είναι ζημιάρικα ζώα, ειδικά όταν είναι μικρά και παίζουν με τα πάντα.
Οι σκύλοι ακονίζουν τα δόντια τους σε ποδάρια από τραπέζια, καρέκλες, καναπέδες κ.λ.π.
Οι γάτες ακονίζουν τα νύχια τους σε κουρτίνες, ριχτάρια, χαλιά και όπου βρουν.
Δεν πρέπει ποτέ και σε καμία περίπτωση να μένουν μόνα τους μέσα στο σπίτι.
Ποτέ δεν ξέρεις τι θα κάνουν παίζοντας π.χ. με τα καλώδια.
Ή κυνηγώντας μια πεταλούδα ή μια μύγα που είναι μέσα στο σπίτι.
Ή μυρίζοντας κάτι απ΄έξω.
Τα αρσενικά γατιά είναι πιο ζημιάρικα από τα θηλυκά.
Μπορούν γενικά να φέρουν την καταστροφή που δεν μπορείς να φανταστείς.
Nα γυρίσεις στο σπίτι σου και να εκπλαγείς.


 

Μηνύματα
168
Reaction score
58
Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω.
Και οι γάτες και τα σκυλιά είναι ζημιάρικα ζώα, ειδικά όταν είναι μικρά και παίζουν με τα πάντα.
Οι σκύλοι ακονίζουν τα δόντια τους σε ποδάρια από τραπέζια, καρέκλες, καναπέδες κ.λ.π.
Οι γάτες ακονίζουν τα νύχια τους σε κουρτίνες, ριχτάρια, χαλιά και όπου βρουν.
Δεν πρέπει ποτέ και σε καμία περίπτωση να μένουν μόνα τους μέσα στο σπίτι.
Ποτέ δεν ξέρεις τι θα κάνουν παίζοντας π.χ. με τα καλώδια.
Ή κυνηγώντας μια πεταλούδα ή μια μύγα που είναι μέσα στο σπίτι.
Ή μυρίζοντας κάτι απ΄έξω.
Τα αρσενικά γατιά είναι πιο ζημιάρικα από τα θηλυκά.
Μπορούν γενικά να φέρουν την καταστροφή που δεν μπορείς να φανταστείς.
Nα γυρίσεις στο σπίτι σου και να εκπλαγείς.



Στην δικιά μου περίπτωση μάλλον έπαιξε ρόλο και η αυστηρότητα που του έδειχνα κάποιες φορές(υψώνοντας τον τόνο της φωνής...οι γάτες το καταλαβαίνουν καλύτερα από τα σκυλιά).

Θυμάμαι που ο γάτος μου είχε μάθει να ανοίγει την συρώμενη πόρτα του σαλονιού χώνοντας το πόδι του ανάμεσα στο μικρό άνοιγμα και να έρχεται σαν κύριος μέσα,μάλλον για να κάνει παρέα στο αφεντικό του!!
Μόλις τον έβλεπα του φώναζα "ΠΟΥ ΠΑΣ ΒΡΕΕΕ"γιατί δεν τον ήθελα στο σαλόνι μη κάνει καμιά ζημιά.
Αμέσως στρογγυλοκάθοταν και απέφευγε να με κοιτάξει και χάζευε την tv ήσυχος.
Μια μέρα γυρίζοντας σπίτι είδα ότι είχα ξεχάσει να κλειδώσω την πόρτα του σαλονιού μιάς και ήταν μισάνοιχτη και κατάλαβα ότι είχε μπεί μέσα και φαντάστηκα τις νυχάρες του να έχουν κάνει τον δερμάτινο καναπέ/πολυθρόνες λωριδάτες.
Ο κύριος κάθοταν στη μέση του δωματίου πάνω στο χαλί και γλυφόταν και απορούσε που του χαλάσαμε την ησυχία του.
Δεν είχε κάνει την παραμικρή ζημιά.
Του είχα και σε μία γωνία στο χωλ ένα ειδικό χαλί για τα νύχια του και πήγαινε μόνο εκεί.
Βέβαια όσο περισσότερα ζώα έχεις,τόσες και οι πιθανότητες για ζημιές.

Φίλε Μάνο συγνώμη που σου έκανα το thread m¤¥¢¡.
 


Μηνύματα
4
Reaction score
0
Καλησπέρα σας, έχω προς πώληση laser disk(pioneer)και πολλές ταινιες(145 τεμ). Όλα είναι σε αριστη κατάσταση.οποιος ενδιαφερεται το email μου είναι [email protected]
Καλησπέρα, σήμερα παρέδωσε πνεύμα το laserdisc player που ειχα.
Υπάρχει κανένας που να έχει κάποιο για πώληση, που να θέλει να το ξεφορτωθεί ?

Ευχαριστώ
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.527
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top