Αυτοί που απεχθανόμαστε







Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Κράτα λοιπόν τη δόξα εσύ,το χρήμα δώμου εμένα!:D

Θελεις να γινεις το πιο ακριβό πτώμα σε νεκροταφείο; ή να ζήσεις μια ζωή απλή με ολες τις χαρές και τις λύπες..

Κάποιοι χρειάζονται εκατομμύρια για να νιώσουν δυνατοί, ωραίοι, με αυτοπεποίθηση, να ρίξουν μια γυναίκα...να αιςθανθουν οτιδηποτε..και πληρώνουν αδρά για μια εμπειρία..

Κάποιοι άλλοι δεν χρειάζονται τιποτα απο τα παραπανω για να εχουν πολυ περισσοτερα.. Αν βεβαια τυχαίνει να εχεις και δόξα (οχι Δράμας) και χρήμα ακομα καλυτερα..

Όσα λεφτά και να εχει καποιος σημαντικός ΔΕΝ γίνεται.. Ούτε θα θυμάται κανεις οτι υπήρχε.. Ενω θα εχει ξεχαστεί οταν φύγουν και οι τελευταίοι δικοί του..

Ο ενας εχει κερδίσει την αιώνια ζωή μεςα απο το έργο και την προσωπικότητα του, ο άλλος ηρθε, είδε και έφυγε.. Χωρις κανενα αποτύπωμα.. Χωρις συνεχεια.. Με μονο 50-80 χρονια ζωής που τελικά ιςως και να ξέχασε να ζήσει..

Για να υποστηρίξεις την Ferrari που αναφέρθηκε θελει πάνω απο ολα προσωπικότητα.. Αλλιως καποιος γίνεται γελοίος.. πάντα στα μάτια κάποιου ευφυή με αισθητική και οχι ενός που θελει να γίνει χαλίφης στην θέση του χαλίφη ή μιας άτυχης ύπαρξης που απο φόβο κοιτάει να πιαστεί..

Φιλικά
-bye-
 
Last edited:

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.430
Όσα λεφτά και να εχει καποιος σημαντικός ΔΕΝ γίνεται.. Ούτε θα θυμάται κανεις οτι υπήρχε.. Ενω θα εχει ξεχαστεί οταν φύγουν και οι τελευταίοι δικοί του..

Ο ενας εχει κερδίσει την αιώνια ζωή μεςα απο το έργο και την προσωπικότητα του, ο άλλος ηρθε, είδε και έφυγε.. Χωρις κανενα αποτύπωμα.. Χωρις συνεχεια.. Με μονο 50-80 χρονια ζωής που τελικά ιςως και να ξέχασε να ζήσει..
Τον όρο "καλοπερασάκιας" τον ξέρεις; :D

Δεν θέλουν όλοι λεφτά για να νιώσουν σημαντικοί. Άσε που με τα λεφτά γίνεσαι σημαντικός, θες δεν θες, σε αυτούς που πρέπει.

Προσωπικά, θα ήθελα να είμαι πλούσιος και εντελώς άγνωστος. Θα είχα 2-3 καλούς φίλους, όσους έχω και τώρα δηλαδή, και θα κάναμε τη ζωή μας.

Το "αν θα με θυμούνται" έχει την ίδια βαρύτητα με τον αφορισμό από την εκκλησία. Σκασίλα μου... Εκτός κι αν η ανάμνησή μου ήταν δευτερεύον προϊόν κάποιας ενέργειας που με έκανε πλούσιο. Έτσι κι αλλιώς, κάποιοι θα βρεθούν να καλύψουν κι αυτούς που θέλουν να θυμούνται. 8-)
 
Last edited:


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Το σχόλιο μου ήταν χιουμοριστικό,ελπίζω να το κατάλαβαν όλοι.
Σας έχω κι άλλο,αν και τά χουμε βάλει στο iPop το βάζω κι εδώ!:)

 


Μηνύματα
567
Reaction score
373
Πωπω.... νηματάρα λέμε. Κι εγώ που νόμιζα ότι ήμουν παράξενος καο προκατελημένος και δεν μου άρεσαν όλοι αυτοί!

Τέρμα like!!!!
 


lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Αφου ξεθαψε το θεμα ο Μ.Γ με τον ...αεργο, ας κουοταρω κατι:

Τείνω να συμφωνήσω με τον xfader, όσο κυνική κι αν φαίνεται η τοποθέτησή του. Με το χρήμα δεν αγοράζεις κάποια πράγματα, ωστόσο δεν δυσκολεύεις κιόλας την απόκτησή τους (π.χ. ένας "πλούσιος" δεν είναι εξ ορισμού πιο στερημένος από αγάπη από έναν φτωχό), ενώ παράλληλα διευκολύνεις όλα τα υπόλοιπα. Ακόμα και η υγεία, δυστυχώς, αγοράζεται. Μπορεί να μην μπορείς να αποτρέψεις με λεφτά την εμφάνιση μιας ασθένειας ή ένα ατύχημα, αλλά μια χαρά μπορείς να επηρεάσεις την έκβαση και την ταχύτητα της αποθεραπείας αν έχεις να διαθέσεις για τις καλύτερες θεραπείες, γιατρούς, εξειδικευμένα κέντρα, αποκατάσταση, βοηθήματα κλπ.. Δεν βλέπουμε τι γίνεται σήμερα που υπάρχει γενική οικονομική δυσπραγία και ανασφάλιστος κόσμος; Ας πάμε να πούμε σε κάποιον που δεν μπορεί να αντιμετωπίσει τον καρκίνο του που προχωρεί ότι τα λεφτά δεν φέρνουν την ευτυχία... με όση δύναμη του έχει απομείνει, θα μας κάνει γκάιντα στο ξύλο.
Γεια σου Μαρακι, που χαθηκες;
............

Ο πνευματικός σνομπισμός κάνει μερικούς ανθρώπους να πιστεύουν ότι μπορούν αν είναι ευτυχισμένοι χωρίς χρήματα.
Αλμπέρ Καμί
Κι ομως κανει λαθος, πλην της τελευταιας περιπτωσης που λεει η Μαρια
Τον όρο "καλοπερασάκιας" τον ξέρεις; :D

Δεν θέλουν όλοι λεφτά για να νιώσουν σημαντικοί. Άσε που με τα λεφτά γίνεσαι σημαντικός, θες δεν θες, σε αυτούς που πρέπει.

Προσωπικά, θα ήθελα να είμαι πλούσιος και εντελώς άγνωστος. Θα είχα 2-3 καλούς φίλους, όσους έχω και τώρα δηλαδή, και θα κάναμε τη ζωή μας.


Το "αν θα με θυμούνται" έχει την ίδια βαρύτητα με τον αφορισμό από την εκκλησία. Σκασίλα μου... Εκτός κι αν η ανάμνησή μου ήταν δευτερεύον προϊόν κάποιας ενέργειας που με έκανε πλούσιο. Έτσι κι αλλιώς, κάποιοι θα βρεθούν να καλύψουν κι αυτούς που θέλουν να θυμούνται. 8-)
Συμφωνω...

Αλλα τι στο καλο επαθα κα εγινα "κυνικος" ως ο Αλεξ;;)
 

Mufasa

Top teaser
Μηνύματα
673
Reaction score
2.149
Νιώθω ότι μαγάρισα το AVsite ποστάροντας τις φωτογραφίες αυτές.

vandi.jpg

mpogd.jpg

vissi.jpg
 







ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.614
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top