Reloop IQ2 Midi Mixer, για χρήση ως προενισχυτής και USB DAC. Τι λέτε;

Μηνύματα
1.299
Reaction score
313
Ο μίκτης είναι αυτός!
Θα αντικαταστήσει την Spirit Folio F1, που χρησιμοποιώ (η οποία είναι μια χαρά, αλλά, είναι σχετικά ογκώδης και μερικές φορές χρειάζεται σε ηχοκαλύψεις).
Οι απαιτήσεις μου είναι...λογικές. Υπενθυμίζω πως δεν είμαι χάι-εντ-ass! :p
Η χρήση του θα είναι μία...κανονική χρήση Hi-Fi σε ένα μικρό δωμάτιο.

Θεωρώ πως θα έχει αποδεκτή ποιότητα ήχου τόσο στο προενισχυτικό στάδιο, όσο και στο DAC του.
Πιθανότατα δε θα είναι στο επίπεδο ενός προενισχυτή ή ενός DAC των 250 ευρώ (έκαστο).
Κάποια γνώμη;

Υ.Γ. Προς το παρόν, τα ηχεία που χρησιμοποιούνται είναι τα παλιά-καλά Audio Spectrum S20 και (λιγότερο) τα πρώτα, παθητικά Tannoy Reveal. Άμεσος στόχος είναι τα ενεργά Presonus Eris 5. ;)
 

Μηνύματα
1.740
Reaction score
869
έχω τον Reloop RMX 30 BPM σαν αναπληρωματικό, τον οποίον όσες φορές χρησιμοποίησα (πάντα επαγγελματικά) δεν έμεινα και πολύ ικανοποιημένος από την ποιότητα του ήχου του, τόσο στις εισόδους line όσο και στις phono.. αν και αναφέρει κάποιο σύστημα PSA υποτίθεται για ανώτερη ποιότητα ήχου.. βέβαια αυτά σε σύγκριση με τα κορυφαία Denon, Technics & Pioneer..

τα μηχανάκια είναι τίμια στην κατασκευή και την τιμή τους, ο IQ2 φαίνεται πιο καινούργιος και μπορεί να ακούγεται και καλύτερα.. (δε νομίζω).. αλλά είναι για άλλη δουλειά..

προσωπική συμβουλή.. ΜΗΝ μπλέκεις τα επαγγελματικά με τα hi-fi.. βρες έναν μεταχειρισμένον προ σ' αυτήν την τιμή.. ότι και να είναι θ' ακούγεται καλύτερα..
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.578
Μηνύματα
2.864.844
Members
37.932
Νεότερο μέλος
JimmyP
Top