samsung ue48h6400

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Παιδια καλημερα
καποια γνωμη για αυτην υπαρχει?
Στα 650€ αξιζει
Θεαση κυριως TV και καμμια ταινιουλα που και που
Ευχαριστω
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.723
Reaction score
83.478
Είναι ένα από το καλύτερα mid level μοντέλα του 2014. Και στην τρέχουσα τιμή αποτελεί πολύ καλή επιλογή.
 



Μηνύματα
2
Reaction score
0
Κατ' αρχην ευχαριστω πολυ για την αμεση βοηθεια.
Μια τελευταια ερωτηση για να μην κουραζει το θεμα,
οσο αντικειμενικα μπορει να θεωρηθει η απαντηση ,
απο τις δυο ποια εχει καλυτερη εικονα και 3D που ειναι το κυριο ζητουμενο?
Ξεχασα να τονισω οτι η αποσταση θεασης ειναι 3 μετρα
Ευχαριστω ολους
 

Μηνύματα
10.413
Reaction score
4.859
Ενημερωτικα ο κουμπαρος μου αγορασε προχτες Σαμσουγκ το μοντελο 5500 απο τα Mediamarkt στα 599 ευρω και χτες και σημερα εχουν την ιδια σε προσφορα στα 499 ( καταφερε τηλεφωνικα οντας αγανακτισμενος να του δωσουν πισω δωροεπιταγη 100 ευρω). Επειδη εγω την ρυθμισα την τηλεοραση μου φανηκε πολυ καλη για τα λεφτα της ενω χτες πετυχα και διαφημιση στην τηλεοραση για προσφορα 50αρας Πανασονικ στα καταστηματα ΟΤΕ με μονο.....334 ευρω!
 

Μηνύματα
10.413
Reaction score
4.859
Αν ψαχνεις και 3d αυτη που αναφερω δεν εχει, αλλα νομιζω πως η τεχνολογια αυτη εχει αποτυχει οικτρα και συντομα δεν θα υπαρχει το παραμικρο νεο περιεχομενο
 

Μηνύματα
1.696
Reaction score
122
Κατ' αρχην ευχαριστω πολυ για την αμεση βοηθεια.
Μια τελευταια ερωτηση για να μην κουραζει το θεμα,
οσο αντικειμενικα μπορει να θεωρηθει η απαντηση ,
απο τις δυο ποια εχει καλυτερη εικονα και 3D που ειναι το κυριο ζητουμενο?
Ξεχασα να τονισω οτι η αποσταση θεασης ειναι 3 μετρα
Ευχαριστω ολους
κοίταξε και εδώ: http://www.avsite.gr/forum/threads/%CE%9A%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CF%8D%CF%81%CE%B9%CE%B1-tv.139226/#post-1865220

Ισχύουν για την 6200 τα ίδια με την 6400, με τη διαφορά ότι στην 6400 δίνει η samsung και 3d γυαλιά.
 

Μηνύματα
13
Reaction score
1
Καλημέρα

Επειδή και εγω την είχα στα υπόψιν την 48αρα βλέποντας την προσφορά .

Εχθές το βράδυ έβαλε το eshop http://www.e-shop.gr/samsung-ue50h6400-50-3d-led-smart-tv-full-hd-wifi-p-PER.157458

Και τελικά πήρα την 50αρα .

Δεν ξέρω αν θα ακολουθήσουν και οι άλλοι να ρίξουν τιμη .

Μάκης
 

Μηνύματα
32
Reaction score
5
Εγω εχω την 6200 μολις 24 ωρες..
Γυαλια παιδια απο ebay θα παραγγειλω με 10ευρο, δεν παιρνω απο δω...
Ακομα τη μαθαινω ειναι χαοδες!! : p συνδεθηκα απο τιβι με το λαπτοπ κ ειδα ολους τους φακελους βιντεο φωτογραφιας κ ηχου. Ειδα ταινια που εχω κατεβασει με υποτιτλους μια χαρα..
Κουμπωσα στικακι με αλλη ταινια αλλα δε βλεπω ελληνικους υποτιτλους, βλεπω ..αλλη γλωσσα!!! (στο πισι τα βλεπω κανονικα) θα το ψαξω ομως αυτο αργοτερα...
Το να κατεβασω ταινια μεσω της τιβι απευθειας κ να τη δω.μαλλον θα το παλαιψω αυριο...ουτε καν εντοπισα απο που μπορει να γινεται αυτο...
Ηχος απο εξωτερικη πηγη συνδεση με ενισχυτη κ ηχει οκ, αλλα μαλλον στερεοφωνικα τον ακουω, δεν ειμαι σιγουρος για dolby digital κ τετοια, θα πρεπει να κατεβασω ταινια με εφε για να ειμαι σιγουρος, μου εχουν πεσει ολα μαζι..
Σε σχεση με την παλια μου crt οπως λενε κ οι αλλοι, οκ, επεσε το επιπεδο θεασης στα καναλια, γιατι φαινονται οι ατελειες στο τηλεοπτικο σημα...
Απο ρυθμισεις (kalimprarisma) ακολουθησα καποιες ρυθμισεις που βρηκα απο δω απο φιλους...(τωρα δε θυμαμαι κ που το βρηκα γιατι εβλεπα το φορουμ απο κινητο!)
Α!, απο κινητο samsung συνδεομαι κ βλεπω φωτος απευθειας στην τιβι.
Με τις ρυθμισεις που εκανα στην τηλεοραση , εν πρωτοις στις ταινιες (που υπαρχει υψηλη ευκρινεια, ) ειμαι σουπερ ευχαριστημενος, στην τηλεοραση (τηλεοπτικο) οχι...
Ποδοσφαιρο δεν ειδα ακομα, xbox σούπερ!
 

Μηνύματα
32
Reaction score
5
ΥΓ . Για καποιο game mode εχω ακουσει οτι υπαρχει για οταν ειναι να παιξεις με κονσολες, δεν το εντοπισα ακομα, απλα συνδεσα την κονσολα με hdmi κ επαιξα.

Θελω παρακαλω να με παραπεμψετε καπου στο φορουμ που γινεται συζητηση σχετικα με αρχεια γιατι πχ βλεπω αυτο. http://prntscr.com/5kg7k0 κ δεν γνωριζω τι ειναι καλυτερο να παρακολουθησω...απο αποψη εικονας κ ηχου δηλαδη..κ ουτε αν ειναι καπιοο πχ το οποιο μπορει για καποιο λογο να μην παιζει..
 

Μηνύματα
32
Reaction score
5
...ολο κ καποια ακρη βρισκω...γενικα ολα καλα, κ καθημερινα απολαμβανω την αγορα μου...
σε ενα πραγμα ομως χρειαζομαι βοηθεια...καποιος να επικοινωνησει μεσω ΠΜ κ να μιλησουμε τηλεφωνικα αν δεν ειναι ευκολο να εξηγηθει απο δω...
Δεν γνωριζω τη διαδικασια με την οποια κατεβαζω απο την τιβι απευθειας καποιο εργο κ το βλεπω απο κει ...
Αυτη τη στιγμη ειτε κουμπωνω καποιο στικακι με το εργο στην τιβι κ το βλεπω..ειτε συνδεομαι απο την τιβι στο πισι κ εκειι απο τον κοινοχρηστο φακελο ανοιγω οποιο βιντεο εχω κ το παρακαλουθω...
 

Μηνύματα
32
Reaction score
5
..
σε ενα πραγμα ομως χρειαζομαι βοηθεια...καποιος να επικοινωνησει μεσω ΠΜ κ να μιλησουμε τηλεφωνικα αν δεν ειναι ευκολο να εξηγηθει απο δω...
Δεν γνωριζω τη διαδικασια με την οποια κατεβαζω απο την τιβι απευθειας καποιο εργο κ το βλεπω απο κει ...

Αυτη τη στιγμη ειτε κουμπωνω καποιο στικακι με το εργο στην τιβι κ το βλεπω..ειτε συνδεομαι απο την τιβι στο πισι κ εκειι απο τον κοινοχρηστο φακελο ανοιγω οποιο βιντεο εχω κ το παρακαλουθω...
Σχόλια : Για να δει η τιβι το πισι θα πρεπει αυτο να τρεχει τα windows7 k μετα.. όχι τα xp, δεν το βλεπει καθολου...
Μηπως υπαρχει καποιος χριστιανος (ορθοδοξος) μερες που ειναι, να μου δωσει μια βοηθεια οσον αφορα το πρωτο ερωτημα??..
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Έχει torrent client (κατεβαστήρι) η τηλεόραση;
Αν ναι ποιόν;
Πιθανολογώ όμως ότι και να έχει μπορεί να είναι μπλοκαρισμένος από τα τορρεντάδικα.
Σίγουρα όμως ότι και να επιλέξεις για να κατεβάσεις θα πρέπει να σωθεί σε κάποιον εξωτερικό σκληρό.Η μνήμη της τηλεόρασης δεν αρκεί.
 

Μηνύματα
32
Reaction score
5
Νομιζω πως δεν εχει, κ αν εχει, δεν εχω καταλαβει πιο ειναι...
Δεν εχω καταλαβει αν τη διαδικασια που κανω απο το πισι θα πρεπει απλα να την επαναλαβω στην τιβι, δηλαδη να μπω στο ιδιο σαιτ..να κατεβασω ταινια...αλλα μετα θα πρεπει ουτως η αλλως να μπω απο το πισι να κατεβασω υποτιτλους να τους ονομασω κ να τους βαλω στο σκληρο που οπως επισημαινεις θα πρεπει να εχω αγορασει για να αποθηκευω τις ταινιες??...
Επισης δεν ετυχε να πεσω σε καποια παιχνιδια που λεει πως εχει απο μονη της η τιβι..καλιμπραρισμα εκανα αντιγραφη απο εδω καποιες ρυθμισεις αλλων, αλλα εν ευθετω χρονο θα δοκιμασω τον ορθο τροπο με τα πατερνακια που δινετε..
Ακομα περιμενω τα γυαλια απο κινα να δω κ τρισδιαστατα!!.....
Μεχρι 3 φλεβαρη ειναι η διορια, απο μερα σε μερα τα περιμενω..
 

Μηνύματα
32
Reaction score
5
....ηρθαν κ τα 5 γυαλια απο κινα ολα κομπλε.
Γενικα οτι εχω δοκιμασει παιζει.
Εβαλα κ ασυρματο ποντικι γιατι με το τηλεχειριστηριο δεν βολευει κ πολυ... δεν ξερω αν φταιει το οτι αγορασα το πιο φτηνο η ειναι λιγικο μιας κ οι θυρες usb ειναι πισω απο την τηλεοραση κρυμενες, αλλα η εμβελεια που λειτουργει το ποντικι ειναι γυρω στο μετρο.
Κουμπωσα σκληρο 1τΒ, ολα οκ. Απλα δε γνωριζω ακομα τη διαδικασια μεσω τηλεορασης οποτε κατεβαζω απο πισι, προσαρμοζω υποτιτλους κ τα περναω στο σκληρο. Αυτο ειναι προαιρετικο γιατι οπως ανεφερα, μπορεις ανετα απο την τηλεοραση ειτε ενσυρματα ειτε ασυρματα να συνδεθεις με τον υπολογιστη σου κ να επιλεξεις κ να δεις οτιδηποτε ειναι αποθηκευμενο εκει μεσα απροβληματιστα...
Μμμμμ...δεν ξερω αν ειναι περιτο η οχι να αναφερω οτι η αποδοση ηχου απο την τηλεοραση ειναι...αστεια!!!....αλλα οκ, ειμαι συνδεδεμενος με εξωτερικο ενισχυτη κ ηχεια οποτε δε με απασχολει κ πολυ αυτο....
Οποιος μπορει να βοηθησει σε οτι ακομα δε γνωριζω...κυριως δηλαδη για τα torrent client κλπ μεσω τιβι, θα ειμαι οπως λεω εδω κ κατι μηνες ....υποχρεος!! ; )
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.588
Μηνύματα
2.866.631
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top