Ποιο SVS κι από πού;(Sub βρήκα τελικά.Σπίτι που θα βρω;)

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Τα ωραια παραμύθια έχουν και αυτα ένα τέλος...

Αφου καταφερα να μου κανουν παρατήρηση και σήμερα στην τρυφερη ηλικία των 38 και ένιωσα σαν παιδάκι που έκανε αταξία, είπα να συμμαζευτω.

Ο καημένος ήθελα να τεστάρω επιτέλους τις μπασοπαγίδες για μισή ώρα που είχα κανονισει να λειπουν τα παιδια και η γυναίκα, αλλα με το που βάζω το Cloverfield να δω πως παιζει ΧΩΡΙΣ και πως παιζει ΜΕ τις παγίδες...ντριιιιιν! Το κουδούνι της πορτας! Ο διπλανος μου ήταν που με πολυ ευγενεια μου ειπε αν γίνεται να το χαμηλώσω διοτι πεφτουν πραγματα απο τον τοιχο του.

Ενιωσα χάλια, του είπα ότι δεν θα ξανασυμβεί και τελικα το μονο που δοκίμασα είναι τα πάνελ στο ταβάνι. Πάλι ξεφτίλα γίναμε :(

Το γυρναω σε πρέφα...

Πραγματικα, κοιταω το subwoofer και νιώθω ότι βλέπω μια θεογκόμενα μπροστά μου με ανοιχτα τα πόδια, να μου τρίβεται άλλα να μου λέει με ύφος Μεταξά: "ΟΧΙ"

ΕDIT: Απο την στεναχώρια μου, σε άλλο thread εγραψα. Αν γίνεται τα 2 τελευταια ποστ να μετακινηθουν στο "Ποιο SVS και απο που; (Η' ποια μονοκατοικία στο Θιβέτ και από που)
OK!

Μη στενοχωριέσαι!!!

Και εγώ τα ιδία τραβούσα στην πρώην πολυκατοικία που εμένα και ήταν και δίκια μας!!!>:(
Έφτιαξα μονοκατοικία με dedicate στο γκαράζ και ησύχασα....κάνε υπομονή υπάρχουν λύσεις...
Μια ακραία λύση που είχα σκεφτεί ήταν να πάρω μια μτχ τροχοβίλα (βρίσκεις σε καλή τιμή) να την βάλω σε ένα οικόπεδο που είχε η γυναίκα μου να τα ξηλώσω όλα από μέσα και φτιάχνεις το ιδανικό MOBILE HOME CINEMA!!!:D
Το παίρνεις και μαζί σου στις διακοπές.....μια πρίζα για το ρεύμα χρειάζεσαι και τέλος!!:p
Όλα τα είχα σκεφτεί... δίπλα στο οικόπεδο που έιχε η γυναίκα μου είχε ένα στύλο της ΔΕΗ και τσάμπα ρεύμα σου λέω!!;)
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.915
Reaction score
41.175
Chapeau φίλε sundrifter!
Γιατί καλό είναι να κάνουμε το κέφι μας αλλά μέχρι εκεί που δεν εχοχλούμε τους γύρω μας.
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Πω πω, πρέπει να είναι σπαστικό να έχεις γείτονες που ενοχλούνται και σε κάνουν παρατήρηση.
Ένα από τα καλά που έχω την τύχη να χαίρομαι, είναι η μονοκατοικία, χωρίς να ενοχλώ ή να με ενοχλεί κανένας.
Να έχεις ένα σαμπ και να μην μπορείς να το βάλεις να εκφραστεί όπως πρέπει.
Ενταξει, δεν είχε αδικο ο καημένος. Στην μεσοτοιχία βρισκόταν...

Θέλω νέο σπίτι...Ξερετε κανενα καλό μοντέλο προκατ; Η SVS βγάζει κανένα;
 





Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Ειμαι σε αδιεξοδο! Υπηρχε μια ιδεα που αν πραγματοποιόνταν, θα μπορουσα να εφτιαχνα dedicated χωρο. Δεν εκατσε ομως, οποτε κοιταω το καημενο pb13 που θελει να κελαηδησει και δεν μπορει. Ασε που νιωθει και μοναξια και θελω να το προξενεψω με αλλο ενα pb13, αλλά δεν ξερω που θα μπει.

Η γυναικα μου ξερει βεβαια...
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
Ειμαι σε αδιεξοδο! Υπηρχε μια ιδεα που αν πραγματοποιόνταν, θα μπορουσα να εφτιαχνα dedicated χωρο. Δεν εκατσε ομως, οποτε κοιταω το καημενο pb13 που θελει να κελαηδησει και δεν μπορει. Ασε που νιωθει και μοναξια και θελω να το προξενεψω με αλλο ενα pb13, αλλά δεν ξερω που θα μπει.

Η γυναικα μου ξερει βεβαια...
καλα...το διαζυγιο δε το γλυτωνεις εσυ.....:p:p
 


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Διώξ' το να ησυχάσεις Άρη μου!
Μωρε λες; Νιώθω μια ασφάλεια όταν βλέπω τον αστείρευτο αλτρουισμό σου σε ό,τι αφορά την οικογενειακή μου γαλήνη. Αλήθεια δεν ξέρω πώς να στο ξεπληρώσω!
 





Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Χεστηκαμε για τις ιντσες. Ποσο...βάθος ρε εχει το δικο σου; Εκει ειναι το νόημα της ζωής!
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
Χεστηκαμε για τις ιντσες. Ποσο...βάθος ρε εχει το δικο σου; Εκει ειναι το νόημα της ζωής!
δηλαδη εσυ τον εχεις βαθυ??? τον δρομολογητη χαμηλων συχνωτητων εννοωωω!!! :p:p:p
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Παιδία... Καλή Χρονιά καταρχήν και κατα δεύτερον, έχω ερώτηση που θα συζητηθεί...

Το subwoofer, υπάρχει δυνατότητα και να το ποθετηθεί ψηλότερα από το πάτωμα; Δλδ. Αν μπει σε ύψος περίπου 1.80 από το έδαφος, υπαρχει πρόβλημα;

Και για να μην απορείτε, μου πέρασε από το μυαλό να βάλω το PB13 πάνω στο ψυγείο! Χωράει ταμάμ! Δεν ξέρω κατα πόσο αντέχει το ψυγείο 70 κιλα και αν θα έχει συντονισμους ή όχι, άλλωστε για αυτό θέτω το ερώτημα εδω να μου απαντήσετε επιστημονικά!
 


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Μπήκα με χαρά πως το πουλάς και διαβάζω για ψυγεία...
Σε λάθος section μπήκες... Δεν είναι μικρές αγγελίες εδώ... Ασε που μετα απο διαβασμα εφτασα στο συμπέρασμα ότι πρέπει να πάς σε άλλα 2 και όχι μόνο ένα, οποτε και το ένα τι να το κάνεις το καημένο! Περιμένε να πάρω και το 2ο και τότε μπορείς να μου κάνεις πιο άνετα κρούσεις...
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.866.993
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top