Popcorn Hour A-410

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.913
Reaction score
41.175
άνοιξες περιστατικό στο support της εταιρείας;
εγώ δστυχώς δεν παίζω 3d οπότε δεν ξέρω να σου πω
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.913
Reaction score
41.175
έκανες register στο παρακάτω και ακολούθησες τις οδηγίες για support;

σε μένα που είχα ανοίξει ένα θέμα θυμάμαι ότι δεν έρχεται mail αλλά πρέπει να το κυττάς αν έχεις απάντηση μέσα στο σύστημα

Screen Shot 2014-11-06 at 20.51.39.jpg
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Στο φόρουμ τους τι λένε?Υπάρχουν ανάλογα προβλήματα από άλλους κατόχους σε μεγάλη κλίμακα ή αφορούν μεμονωμένες περιπτώσεις?
 

Μηνύματα
22
Reaction score
7
έκανες register στο παρακάτω και ακολούθησες τις οδηγίες για support;

σε μένα που είχα ανοίξει ένα θέμα θυμάμαι ότι δεν έρχεται mail αλλά πρέπει να το κυττάς αν έχεις απάντηση μέσα στο σύστημα

View attachment 41025
Ναι το γνωρίζω αυτό που λες
 


Μηνύματα
22
Reaction score
7
Λοιπόν, μου είπαν να τους στείλω ελληνικούς 3d υπότιτλους και να χειριστούν εκείνοι το θέμα.. αναμένω απάντηση!
 

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Καλημερα,
σε νημα για τον Popcorn Hour A-410,και συγκρινοντας απο διαφορα tags στο internet,βρισκω καποιες παραπανω δυνατοτητες του Α410 σε σχεση με το M8RX1000 3D..(βεβαια και το..€χάρτι ειναι παραπανω...
Το θεμα ομως ειναι,αξιζει να ρισκαρω απο υποστήριξη,firmwares,συμβατοτητες αρχειων..? Στην.. twindigital δεν βλεπω να το στηριζουν με κομματι support & download,οπως με το M8R!!

Στους υποτιτλους πως συμπεριφερεται ο Α-410 σε σχεση με τον M8RX1000? Παίζουν οι 3d υποτιτλοι απροβληματιστα?εχουν διορθωθει προβληματα απο παλαιοτερα νηματα που ειχαν παρατηρηθει?

Οντως ο 1000 δεν υποστηριζει διαφορους εξελιγμενους τυπους ήχου οπως το HD MA ..?
Δινω μεγαλη βαρυτητα στον ηχο σε συναρτηση με την ταινια διοτι το αμεσως επομενο διαστημα θα κατακλειστουμε απο εξελιγμενα φορματ ηχου και διοτι το ηχοσυστημα βγαζει ακομα και 9.1(BDV N9200).
Οπως καταλαβαινεται στο mp,με ενδιαφερουν μονο οι ταινιες-εξελιμενα full HD,3D UO,χωρις να με ενδιαφερουν τα GB....(10,20...50)..επισης θα παιζω απευθειας απο το mp με ενσωματομενο σκληρο.
Παρακαλω να στηριξουμε την συζητηση για να προβω ΑΜΕΣΑ σε αγορα ενος εκ των δύο!!
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Σε HD audio δεν έχει κάποιο θέμα το Popcorn.Σε 3D υπότιτλους υπάρχουν κάποια θεματάκια.
Η twindigital δεν έχει σχέση με τα Popcorn,μόνο με τα Mede8er.

Οι κάτοχοι του Α-400/410 ας μας πουν 2 λόγια παραπάνω στα ερωτήματα του φίλου.
 

Μηνύματα
255
Reaction score
48
Καλημερα,
σε νημα για τον Popcorn Hour A-410,και συγκρινοντας απο διαφορα tags στο internet,βρισκω καποιες παραπανω δυνατοτητες του Α410 σε σχεση με το M8RX1000 3D..(βεβαια και το..€χάρτι ειναι παραπανω...
Το θεμα ομως ειναι,αξιζει να ρισκαρω απο υποστήριξη,firmwares,συμβατοτητες αρχειων..? Στην.. twindigital δεν βλεπω να το στηριζουν με κομματι support & download,οπως με το M8R!!

Στους υποτιτλους πως συμπεριφερεται ο Α-410 σε σχεση με τον M8RX1000? Παίζουν οι 3d υποτιτλοι απροβληματιστα?εχουν διορθωθει προβληματα απο παλαιοτερα νηματα που ειχαν παρατηρηθει?

Οντως ο 1000 δεν υποστηριζει διαφορους εξελιγμενους τυπους ήχου οπως το HD MA ..?
Δινω μεγαλη βαρυτητα στον ηχο σε συναρτηση με την ταινια διοτι το αμεσως επομενο διαστημα θα κατακλειστουμε απο εξελιγμενα φορματ ηχου και διοτι το ηχοσυστημα βγαζει ακομα και 9.1(BDV N9200).
Οπως καταλαβαινεται στο mp,με ενδιαφερουν μονο οι ταινιες-εξελιμενα full HD,3D UO,χωρις να με ενδιαφερουν τα GB....(10,20...50)..επισης θα παιζω απευθειας απο το mp με ενσωματομενο σκληρο.
Παρακαλω να στηριξουμε την συζητηση για να προβω ΑΜΕΣΑ σε αγορα ενος εκ των δύο!!

Στο θεμα ποιοτητα εικονας και ηχου ειναι πολυ δυνατο το Α410.Στους υποτιτλους στις 3d ταινιες εχει καποια θεματα,τα οποια δεν εχω αντιμετωπισει μιας και προβαλλω σε 2D προβολεα απο το popcorn, με πολυ ικανοποιητικα αποτελεσματα.Επειδη ομως εχω συζητησει με πολλους χρηστες,καθως και εχω κανει τις αναζητησεις στο φορουμ της εταιρειας,το προβλημα των Ελληνικων υποτιτλων σε 3D υπαρχει και δεν εχει δωθει ακομη λυση.
http://www.cloudmedia.com/ ειναι της εταιρειας που εχει το popcorn και
http://networkedmediatank.com/ το φορουμ
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.913
Reaction score
41.175
τις τελευταίες μέρες έχει ένα θέμα με το κατέβασμα των υπότιτλων,...βασικά κάτι έχει αλλάξει στο server από όπου κατεβαίνουν οι υπότιτλοι και πλέον κατεβαίνει αρχείο zip, αυτό όμως δεν το ξέρει ακόμη το ποπκορν και τους ονομάζει με κατάληξη .srt οπότε και δεν διαβάζονται όταν παίζεις την ταινία...είναι θέμα χρόνο να βγάλουν ένα firmware που θα το διορθώνει.
Για τα 3D δεν έχω ίδια εμπειρία αλλά από αυτά που διαβάζω υπάρχει θέμα.
Σε όλα τα άλλα είναι εξαιρετικό.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Τo Popcorn A-410 το φέρνει πλέον στην Ελλάδα και η twindigital σε τιμή 320 ευρώ.Ο γνωστός σε όλους μας Οppoστόλης δηλαδή.;)
 

Μηνύματα
22
Reaction score
7
3d ελληνικούς υπότιτλους παίζει μόνο απο iso αρχεία.. Τα υπόλοιπα δεν τα αναγνωρίζει.. Εχω επικοινωνήσει μαζί τους αλλά ακόμα περιμένω εδώ και 2 μήνες να μου πουν τι θα γίνει με το θέμα.
 

Μηνύματα
22
Reaction score
7
Η απάντηση απο την cloumedia για τους 3d υποτιτλους:

1.srt subtitle file
- it should set the subtitle to UTF-8 instead Greek. The file itself is UTF-8 encoding. (You can switch the subtitle encoding to UTF-8 during movie playback, press the subtitle button)

2. idx and sub subtitle file
- we do not support because the file frame size is 1920x1080.
By Cloud Media Support on January 07, 2015 06:07 AM
 

Μηνύματα
255
Reaction score
48
Η απάντηση απο την cloumedia για τους 3d υποτιτλους:

1.srt subtitle file
- it should set the subtitle to UTF-8 instead Greek. The file itself is UTF-8 encoding. (You can switch the subtitle encoding to UTF-8 during movie playback, press the subtitle button)

2. idx and sub subtitle file
- we do not support because the file frame size is 1920x1080.
By Cloud Media Support on January 07, 2015 06:07 AM
Αρκετες φορες εχω γυρισει απο greek στο encoding σε UTF8 υποτιτλους που στο greek μου τους εδιχνε κινεζικους και στο 8 εστρωναν σε ελληνικους.Το δοκιμασεσ simios?
 

Μηνύματα
255
Reaction score
48
Επισης μια παρατηρηση που εκανα στις ρυθμισεις εικονας.
(Δεν εχει γραψει καποιος τι ρυθμισεις χρησιμοποιει και σε τι μεσω προβολης και ποια τα αποτελεσματα απο πειραματισμους)
Προτεινω να ποσταρουν οι χρηστες του μηχανηματος τις καλυτερες ρυθμισεις που εχουν παρει ο καθενας για το δικο του μεσο.
Οι δικιες μου ρυθμισεις ηταν 1920Χ1080 60hz και NTSC/PAL με ον στο Adaptive deinterlacing και colour space 0-255.Επισης ανοικτα τα Adaptive Contrast Enhancement στο 10/10

Αυτα τα εφαρμοσα στον προβολεα optoma HD87.

Αυτες τις μερες που ειχα και λιγο παρπανω χρονο δοκιμασα
1920Χ1080 24HZ ,ntsc/pal 24 off adaptive deinterlacing ,colour 0-255 adaptive contrast enhancement 10/10
Ειδα αξιοσημειωτη διαφορα εικονας.
Οσοι εχετε γυρισμενο σε 60hz αλλα εχει τη δυνατοτητα 24 το μεσω προβολης σας δοκιμαστε το σε καμια γρηγορη ταινια να διαπιστωσετε τις διαφορες.
 

Μηνύματα
22
Reaction score
7
Το παλιομηχάνημα μου εχει σπάσει τα νεύρα.. Έχω ενα western digital που το αγόρασα στη μισή τιμη και παιζει μια χαρα.. Αυτο έχω δοκιμάσει πάρα πολλούς τρόπους και ΔΕΝ... Εάν ειναι για 2d βλέπω και στον player της τηλεόρασης.
 

Μηνύματα
22
Reaction score
7
Τα κατάφερα μόνος μου τελικά!! :beach:
Λοιπόν:
1)Μετατρέπουμε τους υπότιτλους με το 3d Subtitler με output format Blue ray sup
2) Aνοίγουμε το tsmuxer το πρόγραμμα και βαζουμε την ταινία μας μέσα με το αρχειο που φτιαξαμε δηλ το sup και επιλέγουμε output bluray iso. Αυτό ήταν..πατάμε start muxing και έτοιμοι!!!
 

zxr

Μηνύματα
11
Reaction score
1
Μπορεις να πεις τι αλλες επιλογες κανεις στο 3dsubtitler? εννοω font type, size κλπ
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.868
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top