[Αγορά] Ποιο Media Player;

Μηνύματα
155
Reaction score
13
Ναι, αφου λεφτα για καινουργιο med400x2s που μου αρεσει πολυ δεν υπαρχουν και μεταχειρισμενο δεν το πουλαει κανεις, προφανως επειδη ειναι πολυ καλο, το live φανταζει χρυση τομη..
Τελικά, είναι τόσο καλό αυτό το πλέιερ; Εννοώ το med400...
 


Μηνύματα
89
Reaction score
0
Καλησπέρα.
Έχω στο σαλόνι ένα Xtreamer Pro .
Θέλω να πάρω ένα media player για την κρεβατοκάμαρα και να βλέπω μέσο δικτύου τις ταινίες που έχω στο Xtreamer Pro.

Τι έχετε να μου προτείνετε μέχρι 100 euro.

Ευχαριστώ
 




Μηνύματα
2.886
Reaction score
50
Μέχρι τα 200 (άντε 250...) κάποια πρόταση; Δε μ' ενδιαφέρει πολύ το 3D (καλό είναι να έχει βέβαια), θέλω να παίζει απροβλημάτιστα όλα τα formats εικόνας και ήχου + υποτίτλους (τι πρωτότυπο!). Επίσης πολύ καλή υποστήριξη σε youtube! Για πείτε ...
 
Last edited:



Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
mkv,mp4,m4v,mpeg,mov,wmv,real media παίζει κανονικά.Container σε avi παίζει μόνο αν είναι σε xvid,όχι σε divx.
 

Μηνύματα
2.886
Reaction score
50
Μάλιστα... Στην πράξη δηλαδή είναι βασικός περιορισμός; Το (φτηνότερο) WD πχ. τα παίζει;
 
Last edited:

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Οχι δεν είναι κάτι ιδιαίτερα σημαντικό.Εκτός αν έχεις πολλές παλιές ταινίες και παλιά rip σε avi που αρκετά απ'αυτά είναι σε divx.Τα τελευταία 2-3 χρόνια όσοι κάνουν ακόμη rip σε avi τα βάζουν σε xvid.Σε ταινίες των 3ων τελευταιων ετών ή και περισσότερο είναι σπάνιο να συναντήσεις divx.
Το western digital μπορεί να παίζει αυτού του είδους τα αρχεία.
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Ενημέρωσε μας για την τελική σου επιλογή κι αν θες γράψε 2 λόγια για τις εντυπώσεις σου!;)
 

Μηνύματα
2.886
Reaction score
50
Άμα καταλήξω και το πάρω εννοείται :)

Για να είμαι ειλικρινής το σκέφτομαι ακόμα αν αξίζει να πάω σε κάτι καλύτερο απ' το WD, δεδομένης της χρήσης που θέλω.

Κάτι που ξέχασα: γενικά υπάρχει πρόβλημα με αναπαραγωγή HD υλικό @50fps είτε στα med είτε στο WD; Χρειάζεται γιατί τα περισσότερα αρχεία από τη βιντεοκάμερα είναι avchd @50fps.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Για αρχεία από βιντεοκάμερα δεν ξέρω να σου πω.Και τα 2 players όμως σε avchd @50fps σε γενικές γραμμές δεν έχουν πρόβλημα.
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά :)
πριν καιρό είχα ρωτήσει και πάλι στο φόρουμ για htpc ή media player.
Τελικά δεν έκανα τίποτα γιατί δεν είχα καθόλου χρόνο :(

Τώρα που εχω χρόνο πρέπει να αποφασίσω τι θα κάνω.
Λοιπόν,
αγόρασα μια Samsung smart tv 32 ue32h6200 32 για την κρεβατοκάμαρα.
Παίρνω usb βάζω τις ταινίες και σειρές απο το λαπτοπ και τα βλέπω απο εκεί.
προσπάθησα να κάνω ασύρματο stream απο λαπτοπ στην TV αλλα τίποτα :(
και με το samsung smart view 2 και με το serviio.
Ολα αυτά με windows 7.
Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό να παίζει? και αν ναι θα είναι καλή ποιότητα?

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μπορώ να μπαίνω στο λαπτοπ η σε σταθερό Η/Υ απο την TV και να βλέπω τις ταινίες και σειρές.
Αν οχι ασύρματα, να πάρω homeplug ? τι προτείνεται ?
Επίσης θα μπει και στο σαλόνι μια smart 55 σε λίγο καιρό και θα ήθελα π.χ. να μπορώ εγω να βλέπω κάτι εκεί και η γυναίκα κάτι αλλο στην κρεβατοκάμαρα.
Οχι απλή TV αλλα κατεβασμένα αρχεία.

1.Να πάρω ενα πολύ καλό media player ? αλλα αυτό θα μπει μόνο στην μια TV έτσι δεν είναι?
Εγω θέλω να μπορώ να βλέπω απο παντού :)
2. Να πάρω NAS που διαβάζω εδω στο φόρουμ? τι προτέρημα θα εχω?
3. Να βάλω ενα σταθερό PC και να τα κάνω ολα απο εκεί?
4. Να τα πάρω ολα μαζί και να κάνω το σπίτι startrek και να με πετάξει η γυναίκα απο το μπαλκόνι ??? :)
Δεν εχω μεγάλο θέμα με το κόστος απλά θέλω κάτι το οποίο να δουλεύει πολύ καλά χωρίς προβλήματα και επίσης να είναι ωραία συμμαζεμένες οι ταινίες με cover κλπ.
Κατέβασα και το xbmc και εκανα setup απο ελληνικό βίντεο,
δεν εχω καταλάβει και πολύ τι ακριβώς κάνει αυτό εκτός απο το να βλέπεις ελληνικά κανάλια και κάποια αλλα ξένα.
Μπορώ να βάλω εκει μέσα τις ταινίες και σειρές με cover ?

Α και εννοείτε οτι θέλω να παίζει 3d, 4d ,5d virtual reality !!! xaxaxa :)
Το ξέρω οτι σας κούρασα και ζητάω προκαταβολικά συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις.

Ευχαριστώ πολύ
Βασίλης
 


Μηνύματα
8
Reaction score
0
ευχαριστώ πολύ για την απάντηση lesarros,
με αυτά τα 2 θα εχω ομως ολα αυτά που θέλω?
θα μπορεί να βλέπει το ενα το αλλο? ταινίες σειρές που θα είναι?
3d + subs ? θα παιζει κανονικά?
 

Μηνύματα
30
Reaction score
0
Παιδιά Καλημέρα και χρόνια πολλά...Θα ήθελα την γνώμη σας για το WD media player με τα 85€ http://www.digideli.gr/FullHD-WD-TV-34280#product_spec ενδιαφέρομαι να βλέπω ταινίες που έχω κατεβάσει στο pc μου ή και μουσική ακόμα,αυτό που με απασχολεί είναι αν θα παίζει όλες τις μορφές βίντεο με υπότιτλους χωρίς να κάθομαι να κάνω ενσωμάτωση,μέχρι τώρα έβλεπα τις ταινίες που κατέβαζα από ένα netbook hp που το κούμπωνα μέσω hdmi στην τηλεόραση και ήχο έπαιρνα από την έξοδο για ακουστικά και το έβαζα στο 5.1 home cinema που έχω....το πρόβλημα είναι ότι το netbook τελευταία έχει αρχίσει και κλατάρει και δεν μπορώ να παίξω τις ταινίες καλά ειδικά στα mp4 κολλάει το σύμπαν ήχος αλλού εικόνα αλλού....σπασίματα στην εικόνα και γενικά δεν μπορείς να παρακολουθήσεις,έκανα μια προσπάθεια να τα παίξω από ένα τάμπλετ που έχω με έξοδο hdmi αλλά......δεν υπάρχει αυτό το smoothness που θέλεις στην ταινία άσε που βαρέθηκα όλο αυτό το πανηγύρι με τα καλώδια....λοιπόν με το WD θα κάνω δουλειά τι λέτε?
Υ.Γ:σε αυτά τα λεφτα μπορώ να παίξω αυτή την περίοδο δεν παίζει παραπάνω budget....
 


Staff online

  • loggeo
    Projectors
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.698
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top