Τι είδαμε, τι θα δούμε

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.344
Reaction score
30.721
John Wick: 200 θανατοι για ενα κουταβι . Με τον john ατρωτο.
Μεγαλη μαπα 3/10 +2 γιατι αρεσε καπως στον xfader

Συνολο 5/10
 

Μηνύματα
76
Reaction score
87
The Armstrong Lie 8/10
Η ιστορία του υπέρ ποδηλάτη lance Armstrong. Άμα όλοι ντοπάρονται και τους κερδίζεις ντοπαρισμένος είσαι μάγκας ή απατεώνες?
Λόγω ποδηλάτου με καθήλωσε!!!
 

Μηνύματα
76
Reaction score
87
8+/10 κατά τη γνώμη μου σε κρατάει και με την πλοκή, όχι τη δικαστική αλλά με την αποκάλυψη των χαρακτήρων και των σχέσεων. Μου άρεσε πολύ.
Διαφωνώ κάθετα παιδιά...πολύ επίπεδη ιστορία κΑι συνηθισμένη. Ερμηνείες μάπα. Δεν μου είπε τίποτα.
 

Μηνύματα
76
Reaction score
87
The book of life 8+/10...
Animation από τον Del Toro, φανταστικό animation, και ιστορία καλή. Αν Και όχι ειδικός προτείνεται και για παιδιά. Αξίζει!!
 

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
He Took His Skin Off For Me - Έβγαλε το δέρμα του για μένα

Ταινια μικρου μηκους: 10'



Το «Έβγαλε το δέρμα του για μένα» είναι ένα παραμύθι επιστημονικής φαντασίας και βασίζεται στο ομώνυμο διήγημα της Maria Hummer. Ο Ben Aston δημιούργησε την ταινία κατά τη διάρκεια του μεταπτυχιακού στο London Film School. «Μου πήρε δύο χρόνια για να την ολοκληρώσω. Χρησιμοποιήσαμε πάρα πολύ ψεύτικο αίμα και ο μετρ των ειδικών εφέ, Colin Arthur (NeverEnding Story, 2001: A Space Odyssey) μας βοήθησε να καταφέρουμε το αδύνατο», λέει.
«Ο Sebastian Armesto (Anonymous, Pirates of the Caribbean) σε κάθε γύρισμα πέρναγε 8 ώρες στο μακιγιάζ και κατάφερε μαζί με την Anne Maguire (Saving Private Ryan, Parade’s End) να δώσουν στην ταινία κάτι θαυμάσιο, φρικτό και εντελώς μοναδικό. Αλλά δεν θέλω να πω άλλα, αυτό που θέλω είναι οι θεατές να είναι εντελώς απροετοίμαστοι όταν την δουν, όπως ήμουν εγώ όταν πρωτοδιάβασα την ιστορία»


Κλείσε τα φώτα. Βάλε ακουστικά. Βάλτο το σε πλήρη οθόνη και δες το. Αξίζει!
 




Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
The November Man 2014

6,5/10



Χιλιοειπωμενη η ιστορια / υποθεση στον κινηματογραφο... που όμως παρακολουθείται ευχαριστα!
 





Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
El Habitante Incierto / The Uninvited Guest / Ενας απρόσκλητος επισκεπτης 2004 7/10:thumbsup:







Ένας άγνωστος χτυπά τη πόρτα μιας κατοικιας 400 περιπου τετραγωνικών (μαζι με το κελαρι!).Ζητά να τηλεφωνήσει....και εξαφανίζεται...
Κρύβεται έξω,μέσα στο σπίτι,μέσα στο μυαλό του μοναδικού κατοίκου,στις σκιές της ζωής κάποιου άλλου ή της δικής του?Τελικά θέλουμε μεγάλα σπίτια για να χωρούν τους ανθρώπους μας ή για να μπορούμε να απομονωνόμαστε από αυτούς?....
 

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
The Body (El Cuerpo) 7,5 / 10


Γράφει ο Νίκος Σιδεράς.

"Ένας φύλακας νεκροτομείου αντικρίζει κάτι μες στο σκοτάδι με αποτέλεσμα να πεταχτεί έντρομος έξω στο δρόμο.Ένας απρόσεχτος οδηγός τον χτυπά και τον στέλνει στο νοσοκομείο όπου πέφτει σε κώμα...

Μέσα σ’ αυτό το χρονικό διάστημα, ένα πτώμα εξαφανίζεται με απροσδόκητο τρόπο κι ένας ψυχικά φορτισμένος - από τον προ ετών θάνατο της γυναίκας του - ντεντέκτιβ (José Coronado) αναλαμβάνει να διαλευκάνει την υπόθεση."




Oλες οι ισπανικες ταινιες τρομου που εχω δει μεχρι στιγμης μ εχουν συνεπαρει! Ειμαι φαν!:thumbsup:
 

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
Το δωμάτιο του Fermat (2007) - Logic Room - "La habitación de Fermat" 6/10

Think inside the Box και σβελτα!






Τέσσερις μαθηματικοί καταφέρνουν να λύσουν έναν γρίφο γεγονός που τους επιτρέπει να λάβουν μέρος σε μία μυστική συνάντηση ώστε να λύσουν ένα μεγάλο μαθηματικό πρόβλημα. Οι μαθηματικοί είναι πολύ ενθουσιασμένοι καθώς αυτές οι συναντήσεις είναι πολύ σημαντικές, πολύ σπάνιες και αν έχουν αποτέλεσμα τότε θα είναι πραγματικός θρίαμβος. Έτσι, μαζεύονται όλοι σε ένα δωμάτιο αλλά αντί για την επίλυση ενός μεγάλου μαθηματικού προβλήματος επιδίδονται στην λύση γρίφων προκειμένου να κρατηθούν εν ζωή!

http://www.newsfilter.gr/2009/05/17/to-domatio-tou-fermat-2007/
 





Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.306
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top