Γινε και εσυ Ραδιοφωνικος Παραγωγος

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Είναι που δεν βάζουμε μέταλ στο νήμα αυτό,γι 'αυτό! Χα χα
Γειά σου βρε Boss..
Ακόμα να συνέλθω με τα vintage μηχανήματα.:hi:
 

Μηνύματα
3.691
Reaction score
6.579
Εγώ το κατάλαβα που δεν έβαλε like! :D
Ναι.Συνήθως τα μοιράζει απλόχερα.
Πω πω κακιες....
Δε φταιει κανενας αλλος, εγω φταιω που εχω επιτρεψει τον συνδικαλισμο στον σταθμο.
 







Μηνύματα
189
Reaction score
274
LUCIFER WAS - DARKNESS (1997)

Αυτόν τον δίσκο τον έχω σε cd, τον αγόρασα από ένα καλάθι με μεταχειρισμένα στην Αθήνα για 1 ευρώ. Το cd ήταν σφραγισμένο και ολοκαίνουργιο. Όταν το πήρα δεν ήξερα τι είναι, αλλά μετά κατάλαβα ότι ήταν το πιο χρήσιμο μονόευρω που ξόδεψα ποτέ...
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Αυτό το πρώτο τους LP είναι και το καλύτερό τους, το ξαναάκουγα σήμερα με αφορμή
τα ακούσματα απο το τελευταίο τους το '14 αλλά δεν ..τα πρώτα γενικά ειναι τα καλύτερα.
Ένα ευρώ ε; αυτοί που το έβαλαν στο καλάθι δεν ήξεραν τι ήταν χα χα..
 

Μηνύματα
2.689
Reaction score
248
Lene Lovich - The Night


(από τις λίγες περιπτώσεις που η διασκευή ξεπερνά την πρώτη εκτέλεση)

Καλό βράδυ σε όλους!
 


cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
The Angels Of Light - New City In The Future απο το LP "How I Loved You" (2001)


Οι καταπληκτικοί Angels Of Light του Michel Gira, ακούγονται σαν συνεχεια των τελευταίων δίσκων των Swans Πριν διαλυθούν το 1998, αλλα σε ενα σαφώς πιο φολκ, εσωτερικό και ιδιοσυγκρασιακό ατμοσφαιρικό κλιμα, και τα 6-7 που έβγαλε κατω απο αυτο το ονομα ειναι μεγάλες δισκαρες, κυνηγήστε τα.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Tortoise - TNT απο το LP "TNT" (1998)



Οι Tortoise σε μια ψυχεδελική άσκηση υψηλής ακρίβειας με τον Miles Davis στο μυαλό, τους Country Joe & The Fish στο σώμα και τους Neu! Στα όργανα, έβγαλαν το περίφημο TNT κι έδωσαν ελπίδα οτι κατι φρέσκο και αναζωογονητικό υπάρχει έστω και στην μακραν χειρότερη δεκαετία της ροκ μουσικής ιστορίας, την δεκαετία του 90. Και δεν σταμάτησαν εκει βέβαια, μετα απο 2 χρονια έθεσαν την μπάρα ακομα πιο ψηλά με το "Standards".
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Echo And The Bunnymen - The Disease απο το LP "Heaven Up Here" (1981)


Ενα απο τα πιο κατατονικα κομματια που εχουν γραφτεί ποτε ικανό να καταστρέψει νεανικά συγχυσμένα μυαλά μια και καλή, φοβερό ριφ στην κιθάρα απίστευτο boomy μπάσο, πολεμικά τύμπανα και Echo grandiose piano, συνθέτουν μια ανεπανάληπτη ατμόσφαιρα που πλαισιώνεται βέβαια με την απελπισμένη φωναρα του McCullough.

 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Crawling Chaos - Macambre Royale απο το LP "The Gas Chair" (1982)


Ενα απο τα καλύτερα συγκροτήματα που έβγαλε το νησί, το συγκεκριμένο album στέκεται άνετα στα πιο σημαντικά underground albums ever, φανταστική ατμόσφαιρα, ο Σατανάς στην παραγωγή, ο Εωσφόρος στο μπάσο, ο Βεελζεβουλ στην κιθάρα, ο Διάολος στα τύμπανα και ο Μεφιστοφελης στα δαιμονικά πλήκτρα. Η όλη τελετή έλαβε χώρα στην Κόλαση που άλλου.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
The Astronauts - απο το LP "Peter Pan Hits The Suburbs" (1981)

Still Talking

https://m.youtube.com/watch?list=PL3F816E3B7A05B94E&v=lmfy780Xdso

Baby sings folk songs

https://m.youtube.com/watch?list=PL...BSAFYBmILbG1meTc4MFhkc29oBA%3D%3D&mode=NORMAL

Protest Song


Ήμουν νιανιαρο τοτε, αλλα όταν με χτύπησε ο Peter Pan του Mark Astronaut, δυστυχώς δεν υπήρξε επιστροφή, το χτύπημα ηταν βίαιο και δεν εχει επουλωθεί αν και εχουν πέρασε 30βαλε χρονια. Φολκ μουσικη, πανκ διάθεση, σημαντικοί στίχοι, παρεΐστικη ατμόσφαιρα, γ@μω το κέρατο μου τι αλλο θέλετε για να πάρει την θέση που του αξίζει αυτο το ανεπανάληπτο αριστούργημα? ειναι αδύνατο να περιοριστώ σε ενα κομματι βάζω 3 και λίγα ειναι.


 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Crawling Chaos - Macambre Royale απο το LP "The Gas Chair" (1982)


Ενα απο τα καλύτερα συγκροτήματα που έβγαλε το νησί, το συγκεκριμένο album στέκεται άνετα στα πιο σημαντικά underground albums ever, φανταστική ατμόσφαιρα, ο Σατανάς στην παραγωγή, ο Εωσφόρος στο μπάσο, ο Βεελζεβουλ στην κιθάρα, ο Διάολος στα τύμπανα και ο Μεφιστοφελης στα δαιμονικά πλήκτρα. Η όλη τελετή έλαβε χώρα στην Κόλαση που άλλου.
Η μπάντα και macambre royale που ακούει φυσικά ποιός άλλος και ο Ghostrider! :):D
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Cat Power - Fool



Και μετα την ηχητική καταστροφή να'σου και η οπτική γ@μω την τρέλα μου μπορει να μου πει πει κάποιος ποιος παλιοπουστ@ς έφτιαξε αυτο το βίντεο και με κατάστρεψε που να μην σώσει να προλάβει να κλείσει τον υπολογιστή του ο αλήτης. :lolsign:
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.580
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top