gaming projector και ποιον???

Μηνύματα
8
Reaction score
0
καλησπερα φιλοι μου αντι να φαω το καθε παραμυθι απο τον πωλιτη για το projectora που θελω,μιας και ειμαι τελειος ασχετος με το συγκεκριμένο αντικιμενο γραφτικα στη παρεα σας για να μου ανοιξετε τα ματια και να μου προτινετε τι ειναι καλυτερο για την ψυχαγογια μου.Σκεφτομαι λοιπον ps4 με 5,1
Logitech Speaker System Z906 και ειμαι κομπλε ακουω προτασεις εστω και κοντα στο 1000ρικο
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.384
Reaction score
74.636
Καλώς ήρθες!
Πάρε έναν BenQ ή έναν Optoma με αρκετά λιγότερα, για gaming θα είσαι super.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.384
Reaction score
74.636
Έχει αλλά όπως και οι τηλεοράσεις είναι λίγο θολή ιστορία.
 



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.266
Reaction score
93.664
Αν αυτό που σε απασχολεί είναι κυρίως το gaming, τότε ένας προβολέας όπως ο Optoma HD131XE είναι μια χαρά. Με input lag 17ms μόνο και τιμή κοντά στα 600€

Review
Τιμή

Gaming
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
17 ms δεν ειναι και λιγο φαντασου το μονιτορ asus βγαζει 1 το ποσο που διαθετω αν παει καλα και πουλησω τον εξοπλισμο του play room Μου μπορει να διαθεσω και τα 600 που ειπε ο φιλος ποιο πανω.Αν ειναι να δωσω ομως τοσα χρηματα για ενα projector θα πρεπει να ευχαριστιέμαι την ολλη φαση οπωτε ας το ψαξουμε λιγο καλυτερα λαμπες πανια αποστασεις και διαφορα αλλα που πρεπει καποιος να γνωριζει για ενα καλο αποτελεσμα ειδα και στο skroutz μεχρι και 50 χιλιαρικα υπαρχει μεγαλω φασμα το αντιλαμβανομαι ομως και τα 600 δεν ειναι και λιγα για ενα ποιοτικο μηχανακι
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.266
Reaction score
93.664
Δυστυχώς θα σε στενοχωρήσω. Κι άλλοι συμφωνούν μαζί μου στο θέμα του gaming projector:
http://www.avsforum.com/forum/68-di...ut-lag-projector-ps4-gaming.html#post23896975

Δεν ξέρω αν διάβασες το link που έβαλα, αλλά "50 ms lag times are about as high as the large majority of serious gamers  will find acceptable.  Under about 35, life is generally great, and best I can tell, anything under 20 might as well be considered almost perfect, from a player standpoint."

Αν πάλι εσύ θεωρείς τα 17ms πολλά, φοβάμαι ότι θα πρέπει να αρκεστείς στο μόνιτορ που ήδη έχεις.
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
για αυτον τι γνωμη εχετε ? με λιγα ευρω παραπανω περισσοτερα νουμερα οπως Αντίθεση: 25000:1, Φωτεινότητα: 3200 Ansi Lumens, Απόσταση Προβολής: 1.5 - 10.0 m, Μέγεθος Εικόνας: 41.8 - 305" , Επίπεδο Θορύβου: 26 dB (για τον ηχο τι ενοει ποση δυναμη βγενει στα ηχεια???)
Optoma HD26
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.266
Reaction score
93.664
Σε γενικές γραμμές είναι καλύτερος σαν προβολέας home cinema, αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με το gaming.

Οι προδιαγραφές που δημοσιεύουν οι εταιρίες είναι συνήθως...αισιόδοξες και δεν αντικατοπτρίζουν την ποιότητα εικόνας που δίνουν.

Τα 26db είναι ο θόρυβος λειτουργίας του προβολέα από τη λειτουργία του ανεμιστήρα.
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
σε γεννικες γραμες δεν ειναι καλυτερος ενας projector με υψιλες τιμες λαμπα αντιθεση και τετοια?πιστευεις οτι το πρωτο μοντελο που μου προταθικε ειναι καλο και να κλεισω εκει ανα ειναι?
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.266
Reaction score
93.664
Πολύ φως χρειάζεται όταν ο χώρος είναι με ανοιχτόχρωμους τοίχους, γίνεται προβολή με αρκετό εξωτερικό φως ημέρας κλπ. Σε ελεγχόμενες συνθήκες φωτισμού (σκοτεινό συσκοτισμένο δωμάτιο) η φωτεινότητα, μετρημένη σττην οθόνη, πρέπει να είναι 12-19 fl.

Φυσικά όσο μεγαλύτερη αντίθεση υπάρχει, τόσο καλύτερα. Απλά οι τιμές που δίνουν οι εταιρίες είναι συνήθως πλασματικές.

Ο 26 είναι καλύτερος προβολέας, αλλά δεν ξέρω τι λέει για gaming.
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
δεν κυκλοφορει ο HD131XE και υπαρχει ο αμεσως επομενος ο 141x με 578 ευρα τον πειρα και θα γραψω τις εντυπωσεις μου οταν τον σεταρω.Απο πανι τορα βρικα με 190 ευρω ενα χειροκινιτο ανοιξε κλεισε 90-95 ιντσες και οσο αφορα το καλοδιο hdmi το οποιο πρεπει να ειναι περιπου στα 10 μετρα μου το αφινει 110 ευρω παρακαλω τα σχολια σας για πανι και καλωδιο και ποιες οι προτασεις σας ευχαριστω
 


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.488
Reaction score
30.864
Νομιζω οτι για hdmi καλα ειναι 20 ευρω ;)
Τοιχο δεν εχεις για να προβαλεις για αρχη??
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
παιδες μου ειπε οτι το καλωδιο ειναι ακριβο λογο συσταση υλικων κατι που το κανει ικανο να μεταφερει χορις απολειες μιας και μιλαμε για αρκετα μετρα την εικονα καθαρα και οσο για το πανι η λειτουργια του ειναι μια απο τα ιδια τελεια εικονα χορισ απολεια στο χρωμα φωτεινότητα και τα σχετικα τοιχο εχω αλλα με βαζει σε μπελαδες στο να τον βαψω
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.384
Reaction score
74.636
Τι θα έλεγε; Πως όλα τα αξιοπρεπή HDMI παίζουν ίδια, ή πως ο μουσαμάς θα παίζει σαν τοίχος; :D
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.558
Μηνύματα
2.864.315
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top