Ταινίες που έχετε δει περισσότερες φορές στη ζωή σας

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Tα είπαμε και στο ''Οι καλύτερες ταινίες όλων των εποχών'' μη τα ξαναλέμε,έχει χαθεί το μέτρημα πλέον συν τα soundtracks.
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
''Hotel Transylvania''......τουλάχιστον 25 φορές τις τελευταίες 15 μέρες.......και τα μυαλά στα κάγκελα!!!:D:D
 


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.339
Reaction score
30.713
Groundhog day Ξερω οτι αβυσσος η ψυχη , αλλα αυτη ειναι η ταινια που εχω δει περισσοτερες φορες ,
περιπου δεκα :o
3-4 φορες εχω δει πολλες , αλλα ξεχωριζω το Apollo 13 γιατι εχω μια ιδιαιτερη αδυναμια στο προγραμμα
apollo (εχω καμμια 15 σχετικα βιβλια),τον μονομαχο , godfather 1,2 , alien , 2001: A Space Odyssey,
scarface ,jaws , silence of the lambs, The Shawshank Redemption και τον εξορκιστη.
Φυσικα οπου υπαρχουν βιβλια τα εχω ;)
 




Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Κατα σειρα:
Glengarry Glen Ross
The fog (Carpenter)
Assaul on precinct 13 (Carpenter)
Lord of the rings 1 & 2
Godfather 1
Fatal attraction
Das experiment
Das Boot
Dilinger is dead
Fright night (1985)
An American Werewolf in London
Τσακωνας να'ναι κι'οτι να'ναι
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
BOURNE ULTIMATE, man on fire, fast 3, γυρο στης 5 φορες, καμια 10 αρια gladiator, armageddon, fast 1, 2, 4, και πανω απο 15 φορες, fast 5, 6.. πολυ καψιμο...
 

Mufasa

Top teaser
Μηνύματα
673
Reaction score
2.149
The Lion King - 27 φορές
Space Jam - 22 φορές
The Τerminator - 9 φορές
Donnie Darko - 4 φορές

Και μερικά σχόλια:

Η πρώτη είναι βαθιά αγάπη, το ειδα πολλές φορές επειδή μ'αρεσε και αργότερα όταν μεγάλωσα την εβλεπα μια φορά το χρόνο. Προσωπική παρατήρηση πώς ό,τι μ'αρέσει ή θα το ξεκοκκαλίσω και θα το βαρεθώ (burn out που λένε και οι ..γειτονες μας οι Αγγλοσαξονοι) ή θα σταματήσω να ασχολουμαι μαζί του από σεβασμό αλλά θα "σβήσει" μεσα μου (fade away). Οπότε κάνω συντήρηση, μια φορά το χρονο, ελπίζω να τις κατοστήσω.

Το Space Jam και το Terminator ήταν το πρώτο μου βήμα ως.. βοηθού τεχνικού. Συγκεκριμένα ο πατέρας μου επισκεύαζε ενα βίντεο όπου είχε μια ιδιόμορφη βλάβη την οποία παρουσίαζε μετά από 50 λεπτά λειτουργίας.. οπότε κάθε φορά αναγκαζομουν και εβλεπα τις ταινιες αυτες (μόνο αυτές είχαμε σε βιντεοκασέτα τότε). Λιώσιμο.

Το Donnie Darko το είδα τοσες φορές όντας αρκετά μεγαλύτερος. Αυτό από μονο του είναι κατόρθωμα για μία ταινία. Μάλλον οδεύει για πέμπτη μου φαίνεται...
 


Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
When Harry met Sally.

Τη βλέπω από τα 15 μου, 2-3 φορές το χρόνο....:geek:
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.383
Reaction score
93.944
"Θα πάρω ότι πήρε κι αυτή" :D
 
  • Like
Reactions: Pin

TGD

Μηνύματα
6.979
Reaction score
7.065
Κάτι κουφό από εμένα: Η Ντίβα του Ζαν Ζακ Μπενέξ.



Κι όμως είναι η ταινία που έχω δει τις περισσότερες φορές!
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.407
Reaction score
50.360
χονδρικά με σειρά επαναλήψεων :

20 + . . . αποκάλυψη τώρα , eraserhead , σιωπή των αμνών
15 + . . . blues brothers ( και τα δύο ) , είναι και ψυχοθεραπευτικές
10 + . . . νονός 1,2,3 , das boot , fire walk with me ( το κινηματογραφικό twin peaks ) ,
5 + . . . 1984 , mad max - 1 ,

από Ελληνικές :
- όλα τα θου-βου
- το αίμα βάφτηκε κόκκινο
- ένα βότσαλο στην λίμνη
- γλυκιά συμμορία
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.407
Reaction score
50.360
Pulp Fiction
Trainspotting
12 monkeys
Amelie
Scarface
- ναι με το trainspotting είμαι και εγώ φαν , μία από τις καλλίτερες εισαγωγές με το lust for life , o spud . . . τι τυπάκι και αυτό ! ( να μου κάτσει κανένας τέτοιος γαμπρός . . . :o )
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.306
Μηνύματα
2.858.039
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top